ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 жовтня 2010 р.Справа №2а-8770/10/5/0170 14:05
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Сидоренко Д.В. , при секретарі Мородуцької Ю.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карамболь-Плюс"
про стягнення заборгованості у сумі 5100,00 грн
Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Карамболь-Плюс" заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 5100,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем при проведенні перевірки 09.02.2010р. встановлені порушення відповідачем вимог п. п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 15 Закону України" Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Позивач у судове засідання не зявився, однак від нього 21.10.2010р. до суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.
Відповідач неодноразове у судове засідання не зявлявся, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією, але вона повернулась з відміткою пошти за закінченням терміну зберігання (відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином) та судовою повісткою, яка направлена за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Суд вважає можливим розглянути справи на основі наявних в ній доказів у порядку ч. 6 ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд,
ВСТАНОВИВ:
13.08.2007р. відповідач зареєстрований як юридична особа Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, про що видане відповідно Свідоцтво та зроблено запис про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 18821050002012682 (а.с.8) та з 14.08.2007р. перебуває на обліку платників податків у ДПІ в м. Сімферополі АР Крим за № 19983.
09.02.2010р. ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництву і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які виразились: у незабезпеченні зберігання фіскального звітного чеку № 701 в КОРО № 019009870р/2; у незабезпеченні щоденного друку фіскальних звітних чеків № 678, № 684, № 706, № 717; у здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами без придбання відповідної ліцензії в період з 18.11.2009р. по 07.12.2009р.
За результатами перевірки складений акт за № 003246 від 02.09.2010р., відповідно до якого за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму 5100,00грн., про що винесене Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002872303 від 24.02.2010р. на суму 3400,00 грн., Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002862303 від 24.02.2010р. на суму 1700,00 грн.
Вищезазначені Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не отримані відповідачем, у звязку з неможливістю їх вручення відповідачу були розміщені на дошці податкових оголошень (а.с. 9) та не оскаржені відповідачем у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ст.16 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону.
Згідно з п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництву і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Однак відповідачем порушені вимоги норм вищевказаних Законів.
Зазначені санкції застосовані в порядку: п. 4 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та у силу ст. 25 цього Закону підлягають перерахуванню до Державного бюджету в 10-денний строк від дня одержання рішення. За порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництву і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовані санкції, передбачені ст. абз. 5 ч. 2 ст. 17 зазначеного Закону та підлягають перерахуванню до Державного бюджету.
Згідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.
Відповідачем не надано суду будь-яких доказів оскарження вищезазначених рішень або сплати штрафних (фінансових) санкцій. Отже, відповідачем штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5100,00 грн. до Державного бюджету не перераховані.
При таких обставинах, вимоги ДПІ в м. Сімферополі АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 21.10.10р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 26.10.10р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Карамболь-Плюс» (98612, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 29 кв. 38: ЄДРПОУ 35283964) до Державного бюджету України всього 5100,00 грн. з яких:
-1700,00 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій (код платежу 3021080908, р/р 31114104700002 Держбюджет м. Сімферополя, УДК в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026),
-3400,00 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій (код платежу 3021081108, р/р 31112106700002 Держбюджет м. Сімферополя, УДК в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) .
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.