Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа 350/1275/24
Номер провадження 3/350/535/2024
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2024 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Сокирко Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;уродженця селищаБрошнів-ОсадаРожнятівського районуІвано-Франківськоїобласті;проживаючого заадресою: АДРЕСА_1 ;непрацюючого;реєстраційний номероблікової карткиплатника податків НОМЕР_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною другоюстатті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а :
14 липня 2024 рок ОСОБА_1 по вулиці Морозенка в селищі Брошнів-Осада Калуського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом «ВАЗ-21061» номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, почервоніння очей. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за частиною другою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того,14липня 2024року о20год.45хв. ОСОБА_1 по вулиціМорозенка вселищі Брошнів-ОсадаКалуського районуІвано-Франківськоїобласті керувавтранспортним засобом«ВАЗ-21061»номерний знак НОМЕР_2 ,не маючиправа керуваннятранспортними засобами,за щопередбачена відповідальністьза частиноюп`ятою статті126Кодексу Українипро адміністративніправопорушення (повторно,протягом року).
У судові засідання, призначеніна 20листопада 2024року,9грудня 2024року ОСОБА_1 неприбув,хоча продату,час тамісце розглядусправи повідомлявсяналежним чином. Жодних заяв чи клопотань до суду не подавав.
ОСОБА_1 відомо про наявність на розгляді в суді справи про адміністративні правопорушення відносно нього. Таку поведінку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд розцінює як намагання уникнути адміністративної відповідальності. З огляду на наведене суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративні правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Також суд враховує, що порушення, вчинення яких ставиться у вину ОСОБА_1 , зокрема порушення, передбачене частиною другою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є одним з найтяжчих адміністративних правопорушень, яке вчинене умисно під час дії на території України воєнного стану. Ця обставина вимагає від суду приділення розгляду такої категорії справи особливої уваги і розгляд такої справи в строки, визначені статтею 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою недопущення настання негативних наслідків для суспільства. У відповідності до приписів статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Вивчивши матеріали справи, оглянувши долучені до матеріалів справи відеозаписи на носіях DVD+R, вважаю, що вина ОСОБА_1 в скоєні адміністративних правопорушень, передбачених частиною другоюстатті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення доводиться: актом оглядуна стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зафіксований факт відмови водія від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки, а також зафіксовані ознаки алкогольного сп`яніння, які були виявлені поліцейським у ОСОБА_1 , а саме:запах алкоголюз порожнини рота, почервоніння очей, порушення координації рухів; направленням від 14липня2024 року на огляд водія ОСОБА_1 в заклад охорони здоров`я Комунального некомерційного підприємства «Рожнятівська багатопрофільна лікарня» Рожнятівської селищної ради з метою виявлення стану сп`яніння, яке підтверджує, що працівник поліції пропонував ОСОБА_1 пройтиогляд настан сп`янінняв закладіохорони здоров`яу зв`язкуіз виявленимиознаками сп`яніння:запах алкоголюз порожнини рота, порушення координації рухів,почервоніння очей.Однак від проходження огляду у закладі охорони здоров`я ОСОБА_1 відмовився; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАД № 7515539 від 30 жовтня 2023 року, яка підтверджує повторне протягом року вчинення порушень, передбаченихчастинами другою - четвертоюстатті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення; постановою суддіРожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 14 грудня 2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення на останнього адміністративного стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 17000 грн без позбавлення права керування транспортними засобами. Постанова набрала законної сили 25 грудня 2023 року; відеозаписами, які наявні на долучених до матеріалів справи на диску DVD+R. Долучені до матеріалів справи відеозаписи є належними та допустимими доказами, оскільки вони отримані у встановленому законом порядку, здійснені працівником поліції за допомогою наявних у нього технічних засобів та надають можливість повно та об`єктивно дослідити обставини вчинених правопорушень.
Одночасно слід зазначити, що як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було роз`яснено його права та обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України, статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та повідомлено про розгляд справи у Рожнятівському районному суді Івано-Франківської області. Також було ознайомлено зі змістом протоколів, від підпису та надання пояснень ОСОБА_1 відмовився. Таким чином винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених частиноюдругою статті130та частиноюп`ятою статті126Кодексу України про адміністративні правопорушення доведена та підтверджується належними та допустимими доказами, які свідчать про порушення ним Правил дорожнього руху . Таким чином, вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, оцінивши всі докази по справі, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, призначаючи стягнення ОСОБА_1 у відповідності з вимогами статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення (із застосуванням приписів статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення), слід врахувати характер вчинених правопорушень, ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини справи, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його майновий та сімейний стан та з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на нього стягнення в межах частини другоїстатті 130 та частини п`ятої статті126Кодексу Українипро адміністративніправопорушення без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки згідно інформації наданої Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях (філія ГСЦ МВС) Територіального сервісного центру МВС № 2642 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 посвідчення водія не отримував та без застосування додаткового стягнення у вигляді оплатного вилучення транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 , у зв`язку із належністю його третій особі. Відповідно до приписів статті 36КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Відповідно до частини першої статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись статтями 36, 40-1, 126, 130, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню: за частиною п`ятоюстатті 126КодексуУкраїни проадміністративні правопорушенняу видіштрафу накористь державиу розмірі двохтисячнеоподатковуваних мінімумів доходів громадян 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень безпозбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу; за частиною другоюстатті130Кодексу Українипро адміністративніправопорушення увиді штрафуна користьдержави урозмірі двохтисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 34000(тридцять чотири тисячі) гривень безпозбавлення правакерування транспортнимизасобами табез оплатноговилучення транспортногозасобу.
Відповідно до статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 остаточно визначити стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі двохтисячнеоподатковуваних мінімумівдоходів громадян 34000 (тридцять чотиритисячі)гривень безпозбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф сплатитина рахунок: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Отримувач коштів: ГУК в Ів.-Франк.об/Ів.-Фран.о/21081300. Код отримувача: ЄДРПОУ 37951998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку: UA 148999980313070149000009001. Код класифікації доходів бюджету: 21081300. Стягнути зі ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп., перерахувавши їх за наступними реквізитами: отримувач коштів: Державна судова адміністрація України «Судовий збір»/22030101; код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030101. Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеногоу постановіпро стягненняштрафу. Постанова можебути оскарженадо Івано-Франківськогоапеляційного судупротягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Сокирко Л.М.