Постанова № 12335234, 21.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.10.2010
Номер справи
2а-12846/10/2670
Номер документу
12335234
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 жовтня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-12846/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Аблова Є.В.;

при секретарі Мальчик І.Ю.,

за участю сторін:

представника позивача Міцерук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Соната-Торг»до Київської регіональної митниці про визнання недійсними податкових повідомлень форми «Р»№ 118 від 11.06.10 р., № 119 від 11.06.10 р.,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Київської регіональної митниці про визнання недійсними податкових повідомлень форми «Р»№ 118 від 11.06.10 р.

В позовній заяві позивач просить суд визнати недійсним податкове повідомлення форми „Р” № 118 від 11.06.10р.

28.09.10 р. судом обєднано для спільного розгляду справу № 2а-12846/10/2670 за позовом приватного підприємства «Соната-Торг»до Київської регіональної митниці про визнання недійсним податкового повідомлення форми «Р»№ 118 від 11.06.10 р. із справою № 2а-12854/10/2670 за адміністративним позовом приватного підприємства «Соната-Торг» до Київської регіональної митниці про визнання недійсним податкового повідомлення форми «Р»№ 119 від 11.06.10 р. в одну справу та присвоєно їй № 2а-12846/10/267.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, обґрунтувавши їх тим, що вiдповiдачем при прийняттi оскаржуваних податкових повiдомлень порушенi норми чинного законодавства, а саме неправильно застосовано норми матеріального права, зокрема норми статей 267, 268, 269 та 273 Митного кодексу України у частині повноти визначення митної вартості і п.4.3 ст. 4 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість”; не прийнято до уваги обставини, що викладені в даних позовних заявах, які мають суттєве значення для вирішення справи та фактично спростовують виявлене порушення податкового законодавства; не прийнято до уваги документально обґрунтований перерахунок позивача, наданий у уточнюючих Додатках №1 та №2 митних платежів вказаних в акті перевірки, несплачених позивачем внаслідок декларування недостовірних відомостей про понесені транспортні витрати до митного кордону України за ВМД. Не враховано відповідачем всі первинні документи (довідки про транспортні витрати, договори-заявки), що свідчать про виділення витрат на транспортування товару з ціни, що була фактично сплачена за оцінювані товари після його ввезення і що ці витрати не включаються до митної вартості. Не здійснено відповідачем аналізу законодавчого визначення „первинного документу” та відповідності даного визначення до документів, які надані позивачем до скарг.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, місце та час судового засідання був повідомлений належним чином в встановленому законом порядку про що свідчить розписка про відкладення судового засідання.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників позивача, представників відповідача, суд дійшов наступних висновків:

Департаментом аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту Державної митної служби України (Далі-ДМСУ) проведено перевірку ПП «Соната-Торг» дотримання ним законодавства України з питань митної справи за період з 01.03.2007 по 01.03.2010 року, за результатами якої складено акт від 16.04.2010 року за №0005/10/131000000/0031956327.

Перевіркою встановлено, що позивачем порушено вимоги статей 267, 268, 269 та 273 Митного кодексу України у частині повноти визначення митної вартості. Перевірка достовірності задекларованих витрат, понесених позивачем на транспортування імпортованих товарів до митного кордону України, проводилася шляхом зіставлення відповідних сум витрат, задекларованих в ДМВ та ВМД, з фактично сплаченими позивачем сумами грошових коштів та відображеними в рахунках й актах виконаних робіт (наданих послуг) перевізників та експедиторів. В окремих випадках мало місце декларування в ДМВ та ВМД недостовірних відомостей про понесені позивачем транспортні витрати, внаслідок чого, митну вартість було занижено, що спричинило несплату позивачем належних сум ввізного мита та податку на додану вартість.

В документах бухгалтерського обліку позивача, якими є виставлені до сплати рахунки за послуги та підписані в двосторонньому порядку акти виконаних робіт (наданих послуг), вартість послуг з транспортування в т.ч. як за межами митної території України, так і по митній території України, не зазначалася (не виділялася), тобто не є документально підтвердженою, враховуючи вимоги ст.267 МКУ за вартість витрат понесених підприємством на транспортування таких товарів визначено загальну вартість наданих ПП „ЕТК-Нива”, СПД „ОСОБА_7.”, ПП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ПП „Нива-ЕТЛ” послуг. Належні до сплати митні платежі розраховано шляхом розподілу незадекларованої вартості транспортування імпортованих товарів пропорційно до їх ваги (нетто) та з урахуванням ставок ввізного мита за кожною товарною позицією ВМД. (Розрахунок у Додатку 2 до Акту перевірки).

На пiдставi акта перевірки Київська регіональна митниця винесла податкове повідомлення форми „Р” від 11.06.2010р. № 118, яким згідно з підпунктом „б” п.п.4.2.2 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ та згідно з п.п.17.1.3 ст.17 цього Закону установлено порушення статей 267, 268, 269 та 273 Митного кодексу України та визначено суму податкового зобовязання за платежем: Мито на товари, що ввозяться на територію України СПД 020, в розмірі 30034,49 грн. за основним платежем, 14977,66 грн. за штрафними санкціями, усього 45012,15 грн., та податкове повідомлення форми „Р” від 11.06.2010р. № 119, яким згідно з підпунктом „б” п.п.4.2.2 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ та згідно з п.п.17.1.3 ст.17 цього Закону установлено порушення статей 267, 268, 269 та 273 Митного кодексу України і вимог п.4.3 ст. 4 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість”, та визначено суму податкового зобовязання за платежем: податок на додану вартість з товарів, увезених на територію України СПД 028, в розмірі 135 668,45 грн. за основним платежем, 67 663,31 грн. за штрафними санкціями, усього 203 331,76 грн.

Згiдно з ч. 1 ст. 6 Кодексу адмiнiстративного судочинства Украни, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та iнтересiв незалежним i неупередженим судом.

Вiдповiдно до ч. 1 ст. 104 Кодексу адмiнiстративного судочинства Украни особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи iнтереси у сферi публично-правових вiдносин, має право на звернення до адмiнiстративного суду з адмiнiстративним позовом.

Вiдповiдно до ст. 2 Кодексу адмiнiстративного судочинства України, завданням адмiнiстративного судочинства є захист прав, свобод та iнтересiв фiзичних осiб, прав та iнтересiв юридичних осiб у сферi публiчно-правових вiдносин вiд порушень з боку органiв державно влади, органiв мiсцевого самоврядування, їхнiх посадових i службових осiб, iнших суб'єктiв при здiйсненнi ними владних управлiнських функцiй на основi законодавства, в тому числi на виконання делегованих повноважень. До адмiнiстративних судiв можуть бути оскарженi будь-якi рiшення, дiї чи бездiяльнiсть суб'єктiв владних повноважень, крiм випадкiв, коли щодо таких рiшень, дiй чи бездiяльностi Конституцiею чи законами України встановлено iнший порядок судового провадження.

Згідно з приписами статті 259 МК митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є їх ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, обчислена відповідно до положень цього Кодексу.

Відповідно до статті 266 МК основним методом визначення митної вартості товару є ціна угоди, за якою вони імпортуються чи ціна, яка підлягає сплаті за товари, які імпортуються. Якщо основний метод не може бути застосований, застосовується послідовно кожний з інших методів, зазначених у статті 266 МК.

Позивач при визначенні митної вартості товарів керувався методами:

1 - за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції),

6 резервного.

Статтею 267 МК визначено перелік витрат, які додаються до ціни угоди для визначення митної вартості товарів, якщо вони не були раніше до неї включені. Зокрема:

5) витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України;

6) витрати на завантаження, розвантаження та обробку оцінюваних товарів, пов'язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України;

7) витрати на страхування цих товарів.

Умовами міжнародних контрактів, зазначених в акті перевірки, не визначено, що до ціни угоди включені витрати з транспортування товару, страхові суми, витрати на навантаження, вивантаження та інші витрати, передбачені статтею 267 МК, що підлягають до включення до ціни угоди.

Митному органу надані підтвердження складових митної вартості згідно статті 267 МК. Митна вартість імпортованих на митну територію України товарів складається із контрактної вартості товарів та витрат на транспортування товарів за межами митної території України.

Загальні положення визначення митної вартості товарів, які імпортуються в Україну, методи її визначення передбачені статтями 266 275 МК, статтею 16 Закону України “Про Єдиний митний тариф”. Умови та форми декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, встановлені Порядком декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.08.2003 № 1375, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до вимог статті 265 МК митний орган, що здійснює контроль за правильністю митної оцінки товарів з урахуванням положень цього Кодексу, має право приймати рішення про правильність заявленої декларантом митної вартості товарів.

У разі відсутності даних, що підтверджують правильність визначення заявленої декларантом митної вартості товарів, або за наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей, митний орган може самостійно визначити митну вартість товарів, що декларуються, послідовно застосовуючи методи визначення митної вартості, встановлені цим Кодексом.

Для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, декларантом подаються документи, передбачені пунктом 14, пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України” від 28.08.2003 № 1375, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин, які підтверджують витрати, визначені у статті 267 МК.

Для підтвердження відомостей про заявлену вартість товарів, що перетинають через митний кордон України, декларант подає наступні документи:

-угоду (договір, контракт), на підставі якої здійснюється поставка товарів, і додатки до неї;

-рахунок-фактуру (інвойс) і банківські платіжні документи (якщо рахунок сплачено) або рахунок-проформу для умовно-вартісних угод (договорів, контрактів), а також інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару;

-угоду (договір, контракт) про перевезення, транспортні та страхові документи;

-рахунок про сплату наданих транспортно-експедиційних послуг або офіційно завірену керівником і головним бухгалтером підприємства калькуляцію транспортних витрат у разі, коли транспортні витрати не були включені до рахунка-фактури (інвойсу);

-пакувальні листи;

-ліцензію на ввезення (вивезення) товарів, імпорт (експорт) яких підлягає ліцензуванню;

-сертифікат про походження товару, сертифікат якості, безпеки тощо;

-митну декларацію країни відправлення (у разі ввезення на митну територію України товарів, які в країні відправлення не були поміщені в митні режими, що не передбачають сплату податків).

Пунктом 15 зазначеного порядку передбачено, що для підтвердження заявленої декларантом митної вартості товарів у разі потреби на вимогу митного органу додатково можуть подаватися такі документи:

-установчі документи підприємства, що переміщує товари;

-угода з третіми особами, що пов'язана з угодою (контрактом) поставки товарів, митна вартість яких визначається;

-рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця;

-рахунки про сплату комісійних, брокерських послуг, пов'язаних з виконанням умов угоди щодо товарів, митна вартість яких визначається;

-відповідна бухгалтерська документація;

-ліцензійні чи авторські угоди;

-замовлення на поставку товарів;

-каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) фірми-виробника;

-калькуляція фірми-виробника на товари, митна вартість яких визначається;

-інші документи, що можуть бути використані для підтвердження відомостей, заявлених у декларації митної вартості.

Зазначений перелік не є вичерпним, а отже митниця має право вимагати, а імпортер має право надати й інші докази, які підтверджують митну вартість товару.

Крім того, митними органами було прийнято до уваги всі надані ПП «Соната Торг»документи, розмитнено вантаж та випущено у вільний обіг. При перевірці достовірності задекларованих витрат, понесених позивачем на транспортування імпортованих товарів до митного кордону України, відповідачем не взято до уваги всі існуючі документи, а саме складові частини договорів перевезення заявки до договорів, а саме до Договору з ПП «ЕТК-НИВА» № 5А/16.08.06р. від 02.03.07р.; до Договору з ПП «ЕТК-НИВА»№ 25/07 від 25.07.2006р.; до Договору з ДП «Хасселс Фрахтвермітлунг ГМБХ-УА»№ 0204/1 від 02.04.2007р.; до Договору з ПП «Гроцький Транс Експедиція»№ 0106/1 від 01.06.2007р.; до Договору з СПД ОСОБА_2 № 03/10 від 03.10.2007р.; до Договору з СПД ОСОБА_5 № 06/06 від 04.06.08р.; до Договору з СПД ОСОБА_6 № 1 від 18.05.09р.; до Договору з ФОП ОСОБА_4 № 1 від 11.09.2009р.; до Договору Комісії з ПП «Нива-ЕТЛ»№ 1 від 05.11.09р., відповідно до яких зазначено окремо від ціни, що підлягає сплаті, витрати на транспортування товару до, та після його ввезення на митну територію України та місце доставки товару. Заявки згідно Договорів перевезення є їх невідємною частиною. В тексті Заявок вказані реквізити: назва документа (заявка-договір), дата і місце складання, назва підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції із зазначенням вартості до та після його ввезення на митну територію України та місце доставки товару, зазначенням вантажу, строки доставки тощо, посада посадової особи та її особистий підпис, печатка. Також відповідачем не взято до уваги надані позивачем довідки до вищеперелічених договорів про транспортні витрати, в тексті яких вказані реквізити: назва документа (довідка), дата складання, назва підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції із зазначенням вартості, посада посадової особи та її особистий підпис, печатка.

Відповідно витрати на транспортування товару після його ввезення на митну територію України не включені позивачем до митної вартості товарів.

Довідка про транспортні витрати та договір-заявка за своїм значенням відповідають ознакам первинного документа, оскільки ними фіксуються здійснені позивачем господарські операції, оскільки відповідно до ст.1 Закону України від 16.07.1999, № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"), господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до Ст. 9 цього Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:

- назву документа (форми);

- дату і місце складання;

- назву підприємства, від імені якого складено документ;

- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене Наказом Мінфіну від 24.05.1995, № 88, згідно якого (п.2.1 та п. 2.4.): Первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо.

Таким чином, довідки про транспортні витрати та договори-заявки, надані позивачем, відповідають ознакам первинного документа, мають відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення, тобто мають юридичну силу.

Позивач на підставі всіх існуючих підтверджуючих митну вартість товарів первинних документів, включаючи довідки про транспортні витрати та договори-заявки, що свідчать про виділення витрат на транспортування товару з ціни, що була фактично сплачена за оцінювані товари після його ввезення (ці витрати не включаються до митної вартості), провів в уточнюючих додатках № 1 та № 2 перерахунок митних платежів (додаткові Відомості-дані - Додаток №1 до позову та Розрахунок митних платежів - Додаток №2 до позову, в яких вказуються розбіжності вартості транспортних послуг за межами митної території України і які не визнані позивачем).

На підставі вищевикладеного, Відповідачем при перевірці необґрунтовано визначені суми податкових зобовязань за платежем: мито на товари, що ввозяться на територію України СПД 020 та за платежем: податок на додану вартість з товарів, увезених на територію України СПД 028, за наступними документами позивача згідно яких було проведено розмитнення вантажу та сплачено мито та ПДВ і які були прийняті відповідачем на момент розмитнення:

- СМR № 084358, ВМД № 100000008/7/142764 від 04.06.07.

- Експортна декларація № 07AT320000EV2FH412, ВМД № 100000008/7/143239 від 11.06.07.

- СМR № 0486463, ВМД № І 00000008/7/148197 від 10.08.07.

- СМR № 0482523, ВМД № 100000008/7/152855 від 05.10.07.

- СМR № б/н, ВМД № 100000008/7/158693 від 07.12.07

- СМR № б/н, ВМД №100000008/8/353055 від 24.01.08

- СМR № 81130087, ВМД № 100000008/8/353565 від 30.01.08

- СМR № б/н, ВМД № 100000008/8/354821 від 13.02.08.

- СМR № 0610645, ВМД № 100000008/8/357929 від 17.03.08.

- СМR № 0194415, ВМД № 100000008/8/359431 від 01.04.08.

- СМR № 0250404, ВМД № 100000008/8/360863 від 16.04.08

- СМR № 81169575, ВМД № 100000008/8/360868 від 16.04.08

- СМR № 0194424, ВМД № 100000008/8/361644 від 24.04.08.

- СМR № 0349202, ВМД № 100000008/8/362484 від 07.05.08.

- СМR № 0194406, ВМД № 100000008/8/364233 від 27.05.08.

- СМR № 0194438, ВМД № 100000008/8/365697 від 10.06.08

- СМR № б/н, ВМД № 100000008/8/367900 від 03.07.08.

- Експортна декларація № 08АТ320000EV4X6TI5, ВМД № 100000008/8/368283 від 08.07.08

- СМR № 8/01/07/016.01, ВМД № 100000008/8/369926 від 29.07.08.

- СМR № 8/01/08/005.01, ВМД № 1О00ОО0О8/8/37123О від 13.08.08.

- СМR № 0773530, ВМД № 100000008/8/372361 від 28.08.08.

- СМR № 409376, ВМД № 1000ОО0О8/8/373662 від 12.09.08.

- СМR № б/н, ВМД № 100000008/8/375208 від 01.10.08.

- СМR № 0214238, ВМД № 100000008/8/375710 від 06.10.08.

- СМR № 186322, ВМД № 100000008/8/375711 від 06.10.08

- СМR № б/н, ВМД № 1О0О0ООО8/8/377229 від 22.10.08.

- СМR № 203152, ВМД № 1ОООО0О08/8/3788І9 від 10.11.08.

- СМR № б/н, ВМД № 100000008/8/380485 від 28.11.08.

- СМR № б/н, ВМД № 100000008/8/382128 від 22.12.08.

- СМR № /01/02/011.01, ВМД № 100000008/9/166022 від 03.03.09.

- СМR № 9/01/04/008.01, ВМД № 100000008/9/168264 від 13.04.09.

Відповідно, висновки відповідача про порушення позивачем статей 267, 268, 269 та 273 Митного кодексу України у частині повноти визначення митної вартості і п.4.3 ст. 4 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” не мають законних підстав та підлягають скасуванню.

Таким чином відповідач зробив неповний та невірний аналіз підтверджуючих митну вартість товарів документів і норм чинного законодавства, безпідставно визначив частину суми податкових зобовязань:

за платежем: мито на товари, що ввозяться на територію України СПД 020, в розмірі 19852,80 грн. за основним платежем і відповідно 14977,66 грн. за штрафними санкціями,

та за платежем: податок на додану вартість з товарів, увезених на територію України СПД 028, в розмірі 90008,90 грн. за основним платежем і відповідно 67663,31 грн. за штрафними санкціями.

Вiдповiдно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адмiнiстративного судочинства України, кожна сторона повинна довести тi обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крiм випадкiв, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказiв, якi б спростовували доводи позивача, вiдповiдач суду не надав.

Згiдно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адмiнiстративного судочинства України, в адмiнiстративних справах про протиправнiсть рiшень, дiй чи бездiяльностi суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомiрностi свого рiшення, дiй чи бездiяльностi покладається на вiдповiдача, якщо вiн заперечує проти адмiнiстративного позову.

Всупереч наведеним вимогам, вiдповiдач як суб'єкт владних повноважень не довiв правомiрностi його дiй.

Керуючись ст.ст. 11, 94, 158-163 КАС України суд ,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення форми «Р»№ 118 від 11.06.10 р. в частині стягнення суми у розмірі 19852,80 грн. за основним платежем та штрафних санкцій нарахованих на цю суму.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення форми «Р»№ 119 від 11.06.10 р. в частині щодо податкового зобовязання у розмірі 90008,90 грн. за основним платежем та штрафних санкцій нарахованих на цю суму.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 27.10.10 р.

Суддя Аблов Є.В.

Суддя Є.В. Аблов