Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 січня 2010 року 12:25 № 2а-11689/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу
за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Віннер Автомотів»
доДержавної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва
проскасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.09.09р. №0008082305.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
В позовній заяві Позивач зазначає, що вважає необґрунтованою штрафну санкцію яка була застосована до нього за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 06.07.1995р. (далі - Закон про РРО). Стверджує, що кожному покупцю, який отримував послуги, ТОВ «Віннер Автомотів»видав розрахунковий документ встановленої форми, який містив усі передбачені вказаним Законом реквізити.
Відповідач у письмовому запереченні проти позову повідомив, що проти нього заперечує та просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Посилається на те, що Позивач порушив п. 1, п. 2 ст. 3 Закону про РРО та п.п.2.1 п. 2, п.п.3.1 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000р. (надалі Положення № 614).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Віннер Автомотів»зареєстровано Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією 28.04.2005р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 33496598.
Відповідачем 28.08.09р. проведено перевірку дотримання станцією технічного обслуговування за адресою: м. Київ, вул. Народного Ополчення, 26-А, ТОВ «Вінер Автомотів»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.
В ході перевірки службовими особами податкової інспекції було встановлено, що розрахункові операції за надані послуги та продаж на підприємстві здійснюється в використанням РРО без роздрукування та видачі відповідних розрахункових документів, що є порушенням п. 1, п. 2 ст. 3 Закону про РРО та п.п.2.1 п. 2, п.п.3.1 п. 3 Положення № 614.
Такі висновки були зроблені на підставі того, що в одному з реквізитів фіскального чеку адресі господарської одиниці, була допущена технічна описка: Замість «Народного ополчення, 26а»зазначено «Народного ополчення, 16а».
Вказані порушення були зафіксовані в акті № 0938/26/54/23/33496598 від 28.08.09р.
На підставі акту перевірки 07.09.09р. Відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008082305 від 07.09.09р. у розмірі 317098,05 грн.
Позивач, не погоджується з вказаними порушеннями, просить суд вказане рішення скасувати.
Заслухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до наступного:
Відповідно до п. 1, п. 2 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Станція технічного обслуговування ТОВ «Віннер Автомотів»здійснює розрахункові операції за надані послуги з використанням реєстратора розрахункових операцій Datecs 50 заводський номер № ДУ 08012708, фіскальний номер № 2654003822, версія внутрішнього програмного забезпечення МР 5040 (далі - РРО), який зареєстрований в ДПІ Оболонського району м. Києва згідно реєстраційного посвідчення № 2654003822 від 23.03.2006 року та опломбований у встановленому порядку. Вказана інформація також зазначена у довідці № 2654003822 р від 23.03.06 р. Крім іншого у вказаних документах зазначено, що реєстратор розрахункових операцій та книги обліку розрахункових операцій зареєстровані для використання у СТО за адресою: м. Київ, вул. Народного ополчення, 26а.
Факт проведення розрахункової операції підтверджується фіксацією у пам'яті РРО, що при проведенні перевірки було відображено шляхом роздрукування контрольної стрічки, а також відображено у книзі обліку розрахункових операцій (далі-КОРО) № 2654003822/3, зареєстрованій 03.06.2008 р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва.
Позивач наголошує, що кожному покупцю, який отримував послугу, він видавав розрахунковий документ встановленої форми, який містив усі необхідні реквізити.
Згідно п.п.3.2 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів зазначено, що касовий чек повинен містити, зокрема, адресу господарської одиниці.
Та обставина, що в касових чеках вказано номер будинку 16-А, що не відповідає фактичній адресі, не свідчить про порушення положень п. 1, п. 2 ст. 3 Закону про РРО щодо роздрукування та видачі розрахункових документів, оскільки згідно п. 2.1. Положення про форму та зміст розрахункових документів, документ не є розрахунковим у разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а не його невірного зазначення. Адже адреса господарської одиниці це, в першу чергу, певна ідентифікуюча ознака, а вказані на роздрукованому чеку найменування господарської одиниці, код ЄДРПОУ 33496598 та індивідуальний номер платника ПДВ 334965926541 (який, згідно п. 3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України №79 від 01.03.2000 року, є єдиним для всього інформаційного простору України) - достатні для повної та чіткої ідентифікації субєкта господарювання.
З огляду на викладене, суд вважає, що описка в одному із реквізитів розрахункового документу не робить його недійсним та не може бути підставою для твердження про те, що розрахункові операції на підприємстві здійснювалися з використанням РРО без роздрукування та видачі відповідних розрахункових документів. Таке твердження не відповідає фактичним обставинам, адже розрахункові документи роздруковувались підприємством та видавалися споживачам у встановленому порядку, тобто в момент здійснення розрахункової операції у відповідності з чинним законодавством.
Оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким Позивачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 317 098,05 грн. прийнято Відповідачем на підставі п. 1 ст. 17 Закону про РРО, яким встановлено штраф у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів за не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Проте даний закон не передбачає застосування до господарюючого суб'єкта штрафних санкцій в разі невідповідності розрахункового документа вимогам Положення про форму та зміст розрахункових документів.
За наведених обставин суд вважає не обґрунтованим посилання Відповідача на невідповідність роздрукованих Позивачем фіскальних касових чеків у зв'язку опискою в одному із реквізитів, як на підставу для застосування штрафних (фінансових) санкцій за оскаржуваним рішенням, оскільки ст. 17 Закону про РРО не передбачає такий склад податкового правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити та визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0008082305 від 07.09.09р. у розмірі 317098,05 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.09.09р. № 0008082305.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено 25.01.10р.