Постанова № 12334714, 18.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2010
Номер справи
2а-8337/10/1270
Номер документу
12334714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 листопада 2010 року Справа № 2а-8337/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Єгоровій О.О.

за участю представників:

від заявникаНогіна О.М., посв. №306 від 04.07.2007

від позивачаПрокопенко Н.О., дов. №58 від 14.09.2010

від відповідачаОСОБА_3, дов. №2106 від 09.06.2009

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

05 листопада Луганським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за адміністративним позовом Прокурора м. Свердловська області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області фізичної особи підприємця ОСОБА_4, в якому позивач просить стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 3312, 50 грн.

На обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено наступне.

За результатами перевірки ДПІ в м. Свердловську Луганської області складено акт № 0070\12\13\23\2004217663 від 12.07.2010 року ФОП ОСОБА_4 Перевіркою встановлено порушення вимог п. 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в пункті торгівлі відповідача не ведеться у встановленому законодавством порядку облік товарних запасів за місцем реалізації, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі за розрахунковими квитанціями. На підставі акту перевірки були застосовані штрафні санкції в розмірі 3312, 50 грн. згідно з рішенням від 05.08.2010 № 0001162343.

18 листопада 2010 року представник позивача надав до суду уточнений адміністративний позов в якому зазначив, що відповідно до ст.. 20 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена відповідальність СПД, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому законом порядку, у вигляді фінансової санкції у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 22 цього закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Просив суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій в розмірі 3312, 50 грн. на користь Державного бюджету.

Прокурор в судовому засіданні підтримала уточнені позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення адміністративного позову посилаючись на наступне. Відповідно до ст.. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 передбачено, що позивач повинен був за десять днів повідомити відповідача про проведення планової перевірки, однак таке повідомлення не було отримано відповідача. В акті перевірки міститься запис відповідачки про незгоду з результатами проведеної перевірки. Просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Судом встановлено, що за результатами перевірки співробітниками ДПІ в м. Свердловську Луганської області фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 складено акт № 0070\12\13\23\2004217663 від 12.07.2010 по дотриманню вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995р

Відповідно до акту перевірки від 12.07.2010 були встановлені наступні порушення: п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95р. № 265\95 ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації з порушенням встановленого законом порядку

- п. 13 ст. 3 не забезпечення відповідностей сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів за розрахунковими квитанціями (а.с. 5-6, 7-11).

З актом відповідач був ознайомлений та отримав його копію, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_4 в акті ( а.с. 6 зворот).

Рішення про застосування фінансових санкцій було винесено податковим органом 05.08.2010 за № 0001162343 згідно з яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 3312, 50 грн. (а.с. 4). Рішення про застосування штрафних санкцій №0001162343 направлялось відповідачу, було ним отримано 10.08.2010 року та не оскаржувалось ОСОБА_4, тобто воно вважається узгодженим (а.с. 4, 12).

Пунктом 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 19.12.95р. №481\95- ВР передбачено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Стаття 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. В разі несплати сума фінансових санкцій стягується за рішенням суду.

Крім того, суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на той факт, що проведення перевірки було незаконними, оскільки не повідомлено відповідача за десять днів до початку перевірки та незгоду з висновками акту перевірки, тому що: по перше відповідачкою було отримано у встановлені законом строки рішення про застосування фінансових санкцій від 05.08.2010 за № 0001162343, яке не оскаржувалось ОСОБА_4, а відтак воно вважається узгодженим.

Відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

По друге, представником відповідача не надано до суду жодних документальних доказів, щодо оскарження зазначеного рішення про застосування фінансових санкцій.

Таким чином позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача застосованих фінансових санкцій за виявлені правопорушення, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню, в розмірі, що на час винесення рішення складає: 3312, 50 грн.

Питання щодо судових витрата не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даному випадку.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 71, 94, 112, 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ

Позовні вимоги Прокурора м. Свердловська області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області фізичної особи підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_4, АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_2 на користь Державного бюджету України р\р 31118104700072 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, код платежу 3021080900 штрафні санкції в сумі 3312 грн. ( три тисячі триста дванадцять гривень) 50 коп. до Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 19.11.2010

СуддяА.М. Каюда