Постанова № 12334701, 15.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
2а-8048/10/1270
Номер документу
12334701
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 листопада 2010 року Справа № 2а-8048/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Кравцової Н.В.,

при секретарі: Бражник В.І.,

за участю:

прокурора: Прибіги І.О.;

представника позивача: Краснокутського Д.В.;

представника відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості доДержавного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 298 360,22 грн. та пені в сумі 28 101,27 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

25 жовтня 2010 року прокурор Перевальського району в інтересах Перевальського районного центру зайнятості звернувся до суду з позовом до Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття.

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що Державне підприємство "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" зареєстровано як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Перевальському районному центрі зайнятості.

Внаслідок того, що відповідач не проводить сплату страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття та в порушення вимог вищевказаного Закону, у Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" склалася заборгованість по страховим внескам за період з 01.06.2009 по 31.07.2010.

В порушення вимог ст. 17, ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачем страхові внески не перераховуються, у звязку з чим виникла заборгованість у сумі 326461,49 грн., з них 298 360,22 грн. сума недоїмки, 28 101,27 грн. сума пені, що підтверджується актом перевірки від 01.09.2010 № 120.

Прокурор просив суд стягнути з Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 298 360,22 грн. та пеню в сумі 28 101,27 грн.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов повністю.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов повністю.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, місце та час судового засідання був повідомлений належним чином. На адресу суду надав заяву, у відповідності до якої зазначив, що згідно бухгалтерських даних сума заборгованості складає 326461,49 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 298360,22 грн. та пеня в сумі 28101,27 грн. Також надав заяву про розгляд справи без його участі.

Суд, вислухавши думку прокурора та пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Відокремлений підрозділ шахта "Фащівська" Державного підприємства "Луганськвугілля" згідно довідки АА № 140049 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) має правовий статус субєкта без права юридичної особи.

Зі статті 96 Цивільного кодексу України вбачається, що юридична особа самостійно відповідає за своїми зобовязаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобовязаннями усім належним їй майном.

Отже, юридична особа (головне підприємство) є відповідачем в суді і за свої відокремлені підрозділи, самостійно приймає рішення про виконання зобовязань як на головному підприєжмстві, так і на своїх відокремлених підрозділах.

Таким чином, відповідальність по зобовязанням Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" повинно нести Державне підприємство "Луганськвугілля".

Державне підприємство "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" взято на облік платника страхових внесків у Перевальському районному центрі зайнятості.

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.

Згідно зі ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавці зобовязані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

У відповідності до абз. 1, 2 ч. 1 цього Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221.

Відповідно до п. 7.2 вказаної Інструкції контроль на підприємствах, в установах, організаціях, військових формуваннях та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, грошове забезпечення, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових та касових документів.

Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).

Як вбачається з абз. 1 п. 7.4 Інструкції, за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку.

Керуючись абз. 1 п. 7.5 Інструкції, у разі коли роботодавець не згоден з розрахунком суми недоїмки, пені та штрафу, зазначених у рішенні, він має право протягом десяти робочих днів, наступних за днем отримання рішення, звернутися до центру зайнятості, який його прийняв, із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які роботодавець уважає за потрібне надати.

У період з 25.08.2010 по 01.09.2010 на підставі направлення від 25.08.10 № 114, виданого Перевальським районним центром зайнятості, головним спеціалістом Троценко Н.Ф., на підставі ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та відповідно до наказу від 18.06.10 № 56, проведено планову перевірку Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.06.2009 по 31.07.2010.

За результатами перевірки було виявлено недоїмку у сумі 298360,22 грн. та нараховано пеню у сумі 28101,27 грн.

За результатами вказаної перевірки складено акт № 120 від 01.09.2010.

Згідно із зазначеним актом перевірки підприємство має заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 298360,22 грн., у тому числі пеня у розмірі 28101,27 грн. (арк. справи 4-6).

Рішенням № 7 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 03 вересня 2010 року стягнуто з відповідача прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 298360,22 грн. та пеню в розмірі 28101,27 грн. (арк. справи 11).

У відповідності до п. 7.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у разі коли роботодавець не згоден з розрахунком суми недоїмки, пені та штрафу, зазначених у рішенні, він має право протягом десяти робочих днів, наступних за днем отримання рішення, звернутися до центру зайнятості, який його прийняв, із скаргою про перегляд цього рішення.

Вказане рішення отримано відповідачем 10.09.2010, про що свідчить особистий підпис його уповноваженого представника на копії повідомлення про вручення поштового відправлення, та в установленому порядку не оскаржено.

Із змісту наданого відповідачем відзиву вбачається, що відповідач фактично підтвердив суму заборгованості, а тому визнав позовні вимоги повністю.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем суд не вбачає.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 298 360,22 грн. та пені в сумі 28 101,27 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись статтями 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, Розділом 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, статтями 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості доДержавного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська"про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 298 360,22 грн. та пені в сумі 28 101,27 грн. задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу шахта "Фащівська" (94344, Луганська область, Перевальський район, с. Фащівка; р/р 26007019250419, МФО 304632, АБ «Брокбізнесбанк») на користь Перевальського районного центру зайнятості недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 298 360,22 грн. (двісті девяносто вісім тисяч триста шістдесят гривень 22 копійки) на р/р № 37170971900241 та пеню в сумі 28 101,27 грн. (двадцять вісім тисяч сто одна гривня 27 копійок) на р/р № 37176975900241 Держбюджет в Перевальському районі, код 24046917, УДК Луганської області, МФО 804013

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 19 листопада 2010 року.

СуддяН.В. Кравцова