Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2024 року Справа№200/6541/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олішевської В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ,
до відповідача: Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області
про: визнання протиправним та скасування рішення про відмову позивачу у призначенні пенсії № 057350008602 від 06 вересня 2024 року, зобов`язати відповідача призначити пенсію позивачу відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 30 серпня 2024 року, зарахувавши до страхового стажу період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову позивачу у призначенні пенсії № 057350008602 від 06 вересня 2024 року, зобов`язати відповідача призначити пенсію позивачу відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 30 серпня 2024 року, зарахувавши до страхового стажу період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 30.08.2024 року звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Рішенням відповідача № 057350008602 від 06 вересня 2024 року відмовлено в призначенні пенсії через відсутність необхідного, віку 45 років. Крім того, відповідачем до страхового стажу не зараховано період навчання у Національній гірничій академії відповідно до диплому НР №11586568 від 25.06.1999, оскільки в даному документі не зазначено період навчання.
Вважає вказане рішення протиправним та просить його скасувати.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
26 вересня 2024 року позивачем надано уточнену позовну заяву, а саме уточнено період навчання.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого заперечував проти позову та просив відмовити у задоволенні позовних вимог з наступних підстав.
08 серпня 2024 року, позивач звернулась до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до п.1 ч.2 ст. 114 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. За результатами розгляду вищезазначеної заяви, Головним управлінням прийнято рішення №057350008602 від 06 вересня 2024 року про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, у зв`язку з недосягненням необхідного пенсійного віку 50 років.
Під час розгляду заяви позивача про призначення пенсії, відповідачем з`ясовано, що її страховий стаж склав 24 роки 07 місяців 10 днів, при цьому, з урахуванням стажу за Списком №1 (19 років), страховий стаж становить 28 років 01 місяць 08 днів. Пільговий стаж Позивачки за Списком №1 - 19 років 09 місяців 15 днів (враховано всі періоди) Вік заявниці - 47 років 04 місяці 29 днів.
З 1 січня 2004 року Закон № 1058 є основним законом, який, відповідно до преамбули, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг.
З огляду на зазначені обставини відповідач вважає, що спірне рішення про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах було прийнято у межах та у спосіб визначений чинним законодавством, у зв`язку з чим наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду від 23 жовтня 2024 року прийнято до розгляду заяву позивача про збільшення позовних вимог.
Відповідач правом на надання відзиву на заяву про збільшення позовних вимог не скористався.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
З огляду на вищевикладене справа розглядається судом в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
ОСОБА_1 30.08.2024 через веб-портал ПФУ звернулась із заявою про призначення пенсії за віком.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 06 вересня 2024 року № 057350008602 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку із недосягненням 50-річного віку.
До страхового стажу позивача не зараховано період навчання у Національній гірничій академії відповідно до диплому НОМЕР_3 від 25.06.1999, оскільки в даному документі не зазначено період навчання.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач звернулась до суду з даною позовною заявою.
Відповідно дост. 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3ст. 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення. Відповідно до п. 2Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди призначення пільгових пенсій провадиться за нормами зазначеногозаконув разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченогоЗаконом "Про пенсійне забезпечення".
Згідно ч. ч. 1, 2ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням нормстатті 28 цього Закону.
На пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці засписком № 2виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
03 жовтня 2017 року Верховною Радою України булоухвалено Закон № 2148-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", що доповнивЗакон № 1058-ІVрозділом XIV-1, який містить пункт 1 частини 2 статті 114 такого змісту:
«На пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах».
Закон № 1058-IVнабрав чинності 1 січня 2004 року.
До цього моменту пенсійні відносини врегульовувалисяЗаконом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-XII(далі - Закон №1788-XII).
Згідно з пунктом «а»статті 13 Закону № 1788-XIIв редакції, чинній до внесення змінЗаконом України № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
Натомість згідно з пунктом «а»статті 13 Закону № 1788-XIIв редакції, чинній після внесення змінЗаконом України № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першоїстатті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи; жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.
Законом № 213-VІІІ, який набрав чинності з 1 квітня 2015 року, збільшено раніше передбачений пунктом «а»статті 13 Закону № 1788-ХІІвік набуття права на пенсію на пільгових умовах, зокрема, жінкам з 45 років до 50 років та стаж.
Відповідно до пункту 1 резолютивної частинирішення Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-р/2020(далі -Рішення № 1-р/2020 ) визнані такими, що не відповідаютьКонституції України(є неконституційними), стаття13, частина 2 статті14, пункти «б»-«г» статті54 Закону № 1788-XIIзі змінами, внесенимиЗаконом № 213-VIII(пункт 1 рішення).
Згідно з пунктом 3 резолютивної частини зазначеногоРішеннязастосуванню підлягають стаття13, частина друга статті14, пункти «б» - «г» статті54 Закону № 1788-XIIу редакції до внесення змінЗаконом № 213-VIIIдля осіб, які працювали до 1 квітня 2015 року на посадах, визначених у вказаних нормах, а саме зокрема:
«На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці жінкам»
Таким чином, Рішенням № 1-р/2020 КСУ визнав неконституційними окремі положенняЗакону № 1788-ХІІ, у зв`язку із чим вони втратили чинність з дня ухвалення Рішення (пункт 2 резолютивної частини Рішення).
Одночасно КСУ встановив, що підлягають застосуванню відповідні норми в редакції до внесення змінЗаконом № 213-VIII.
За позицією Великої Палати Верховного Суду, сформованою в постанові від 03 листопада 2021 року у зразковій справі № 360/3611/20 за подібних правовідносин, до категорії осіб, на яких поширюється діяРішення Конституційного Суду України від 23.01.2020 № 1-р/2020, і відповідно мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за положеннямиЗакону № 1788-ХІІпісля 23.01.2020 (набрання чинностіРішенняКСУ № 1-р/2020) належать особи, які працювали до 01.04.2015, були зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, мали стаж роботи, визначенийстаттею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»у редакції, яка діяла до 01.04.2015, та досягли віку, визначеного цією статтею, на момент звернення до Пенсійного фонду за призначенням пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку, що у цій справі застосуванню підлягають саме норми Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням Рішення Конституційного Суду України № 1-р/2020, а не Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
З матеріалів справи встановлено, що на момент звернення із заявою від 30 серпня 2024 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за позивач досягла віку 47 років 04 місяці 29 днів, набула страхового стажу 24 роки 07 місяців 10 днів, пільгового стажу за Списком № 1 - 19 років, про що зазначено в оскаржуваному рішенні та не спростовується відповідачем.
Оскільки позивач досягла 45 років, має достатній загальний страховий стаж, в тому числі на пільгових умовах за Списком №1, вона має право на призначення пенсії на пільгових умовах із зменшенням віку з урахуванням Рішення Конституційного Суду України № 1-р/2020 справа № 1-5/2018(746/15) від 23.01.2020.
Таким чином, суд вважає, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області № 057350008602 від 06 вересня 2024 року про відмову в призначення пенсії за віком на пільгових умовах прийнято без повного з`ясування усіх обставин справи, є необґрунтованим та підлягає скасуванню.
Щодо зарахування до страхового стажу періоду навчання, суд зазначає наступне.
Відповідно до наданого відповідачем до матеріалів справи розрахунку стажу позивача форми РС-право, періодів навчання до страхового стажу позивача зараховано не було.
Разом з тим, трудова книжка позивача серії НОМЕР_4 містить відомості щодо навчання позивача у Національній гірничій академії з 01.09.1994 по 25.06.1999.
Крім того, як встановлено судом, позивач з 21.09.1999 позивач прийнята гірничим майстром підземним з повним робочим днем в шахті.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пункт 8 Порядку № 637 встановлює, що період навчання за денною формою здобуття освіти у закладах вищої освіти (крім періоду навчання за денною формою здобуття освіти на підготовчих відділеннях у закладах вищої освіти), професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
Згідно з пунктом д частини третьої статті 56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII Про пенсійне забезпечення до стажу роботи зараховується також: навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Таким чином відповідачем протиправно не зараховано до страхового стажу позивача період її навчання у Національній гірничій академії з 01.09.1994 по 25.06.1999.
Суд зазначає, що незарахування періоду навчання до пільгового стажу за Списком № 1 позивачем не оскаржується.
Посилання відповідача на наявність у нього дискреційних повноважень щодо розгляду заяви позивача та прийняття відповідного рішення за результатами її розгляду суд до уваги не приймає, оскільки єдиним законним способом дій у даному випадку є саме призначення пенсії позивачеві відповідно до пункту а статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення в редакції згідно рішення Конституційного суду України від 23 січня 2020 року №1-р/2020.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Нормами частини 2 статті 5 КАС України передбачено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ст. 19 Конституції України Відповідно суд, як орган державної влади, зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.
Згідно ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцієюта законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, враховуючи, що розгляд заяви позивача про призначення пенсії віднесено до дискреційних повноважень відповідача, з урахуванням меж позовних вимог, суд приходить висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 06 вересня 2024 року № 057350008602, зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заву ОСОБА_1 від 30 серпня 2024 року про призначення пенсії за віком та призначити пенсію ОСОБА_1 відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з моменту звернення, тобто, з 30 серпня 2024 року, зарахувавши до страхового стажу період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999.
Суд зазначає, що вказаний спосіб захисту буде належним та достатнім для відновлення порушених прав позивача.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки підставою звернення до суду стало протиправне рішення відповідача, суд приходить висновку про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судового збору в розмірі 968,96 грн.
Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 06 вересня 2024 року № 057350008602, зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заву ОСОБА_1 від 30 серпня 2024 року про призначення пенсії за віком та призначити пенсію ОСОБА_1 відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з моменту звернення, тобто, з 30 серпня 2024 року, зарахувавши до страхового стажу період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999 - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 06 вересня 2024 року № 057350008602.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (місцезнаходження: вул. Валентини Крицак, буд. 6, м. Херсон, 73036, код ЄДРПОУ: 21295057) повторно розглянути заву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) від 30 серпня 2024 року про призначення пенсії за віком та призначити пенсію ОСОБА_1 відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з моменту звернення, тобто, з 30 серпня 2024 року, зарахувавши до страхового стажу період навчання з 01.09.1994 по 25.06.1999.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (місцезнаходження: вул. Валентини Крицак, буд. 6, м. Херсон, 73036, код ЄДРПОУ: 21295057) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 968 (дев`ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.
Повний текст рішення складено та підписано 19 листопада 2024 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.В. Олішевська