Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 702/1029/24
Провадження № 3/702/530/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про накладення адміністративного стягнення
12.11.2024 м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Максименко Д. Р., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВПД № 1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, зареєстроване та фактичне місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий 09.01.2003 Монастирищенським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Монастирищенського районного суду Черкаської області 06.11.2024 надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, які постановами від 06.11.2024 об`єднані в одне провадження.
Як встановлено в судовому засіданні,згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 20.10.2024 серії ВАБ № 946973 ОСОБА_1 22.09.2024 о 22 год 04 хв, будучи адміністративно піднаглядним без поважних причин був відсутній за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 , чим порушив правила та обмеження, а саме п. «а» ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року. Своїми діями вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 18.10.2024 серії ВАБ № 946978 ОСОБА_1 09.10.2024 приблизно о 22 год 10 хв будучи адміністративно піднаглядним без поважних причин був відсутній за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 , чим порушив правила та обмеження, а саме п. «а» ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року. Своїми діями вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Права особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз`яснено.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину по протоколу від 18.10.2024 серії ВАБ №946978 визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся, пояснив, що йому відомо, що відносно нього встановлений адміністративний нагляд та про обмеження, які встановлені рішенням суду.
Вину по протоколу від 20.10.2024 серія ВАБ № 946973 не визнав та пояснив, що 22.09.2024 після 22 години був за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 . Працівники поліції приїхали до його двору, постояли деякий час та поїхали, із машини ніхто не виходив.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснила, що є матір`ю ОСОБА_1 та проживає з ним за однією адресою. 22.09.2024 після 22 години ОСОБА_1 був за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 . Вона бачила у вікно, як приблизно о 22 годині працівники поліції приїхали до її двору, постояли деякий час та поїхали.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив, що є працівником поліції, який складав протокол про адміністративне правопорушення від 20.10.2024 серія ВАБ № 946973. Вказаний протокол він складав згідно з рапортом працівника поліції ОСОБА_4 . Детально обставини правопорушення він не з`ясовував.
Суддею встановлено, що згідно з ухвалою Монастирищенського районного суду Черкаської області від 01.12.2023 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік з наступними обмеженнями: заборонено вихід з дому з 22.00 год до 06.00 год наступного дня (за винятком часу роботи); заборонено перебування в торгових точках, де продаються спиртні напої на розлив; заборонено виїзд з району по особистих питаннях без дозволу керівництва поліції; зобов`язано з`являтись на реєстрацію в ВПД № 1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області один раз на місяць.
Ухвалою Монастирищенськогорайонного судувід 20.02.2024року усправі №702/56/24 ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Ухвалою Монастирищенськогорайонного судувід 04.09.2024у справі№702/825/24 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП відповідно до протоколу від 18.10.2024 серії ВАБ № 946978, визнав повністю. Також його вина підтверджується наступними доказами, а саме:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення від 18.10.2024 серії ВАБ № 946978 (а. с. 1);
-довідкою повідомленням працівника поліції по факту порушення адміністративного нагляду ОСОБА_1 № 19998 від 22.09.2024 (а. с. 2 - 3);
- копією електронного рапорту від 22.09.2024 № 19998 (а. с. 4);
-копією ухвали Монастирищенського районного суду Черкаської області від 01.12.2023 (справа № 702/962/23) (а. с. 5-6);
- довідкою про оголошення ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду та встановлених обмежень від 14.12.2023 (а. с. 8).
Що стосується подій описаних в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення від 18.10.2024 № ВАБ № 946978 суд зазначає наступне.
ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з забороною виходу з дому з 22 год до 06 год ранку наступного дня (за винятком часу роботи).
Відповідно до Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 4 листопада 2003 р. N 1303/203 осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а в разі необхідності у них беруть відбитки пальців. Працівники міліції зобов`язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду. Контроль за додержанням піднаглядним правил адміністративного нагляду і встановлених судом обмежень дій піднаглядного здійснюється дільничними інспекторами міліції у взаємодії з працівниками карного розшуку, інших служб і підрозділів із суворим дотриманням прав особи на повагу до її приватного та сімейного життя, недоторканості житла і таємниці листування.
Патрульно-постові наряди міліції під час виконання обов`язків з охорони громадського порядку здійснюють контроль та ведуть спостереження за особами, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, якщо вони з`являються в громадських місцях, відвідування яких їм не дозволено, або залишають місце проживання (перебування) в заборонені для цього години. При виявленні таких осіб патрульні (постові) затримують їх і доставляють до чергової частини міськ-, райвідділу з метою оформлення матеріалів про порушення правил адміністративного нагляду.
Так, в судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що 22.09.2024 після 22 години був за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 . Працівники поліції приїхали під його двір постояли деякий час та поїхали, із машини ніхто не виходив. Аналогічні пояснення щодо дій працівників поліції 22.09.2024 приблизно о 22 годині надала ОСОБА_2 . Працівник поліції, який складав протокол про адміністративне правопорушення від 20.10.2024 серія ВАБ № 946973, детально обставини правопорушення не з`ясовував, пояснення у ОСОБА_1 не відбирав.
Доказів, які поза розумним сумнівом спростовують пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення, до такого протоколу не додано.
Отже, в частині епізоду за протоколом про адміністративне правопорушення від 20.10.2024 серія ВАБ № 946973, не вбачається порушення обмежень, встановлених ухвалою Монастирищенського районного суду Черкаської області від 01.12.2023, адміністративно піднаглядним ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суддя вважає, що за протоколом про адміністративне правопорушення від 20.10.2024 серія ВАБ № 946973 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, у зв`язку із чим провадження за даним епізодом підлягає закриттю.
Враховуючи обставини вчиненого адміністративного правопорушення, в частині епізоду за протоколом про адміністративне правопорушення від 18.10.2024 серії ВАБ №946978, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) гривень.
З урахуванням положень ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» судовий збір підлягає стягненню з особи у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 23, 24, 33, 34, 35, 36, 40-1, 283, 284, 287, 294, 307, 308 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, в частині епізоду за протоколом про адміністративне правопорушення від 18.10.2024 серії ВАБ № 946978.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником на рахунок UA098999980313070106000023745; код класифікації доходів бюджету 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції; отримувач: ГУК у Черкаській області/тгм.Монастир/21081100; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат); код ЄДРПОУ 37930566.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в 15 днів в порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 340 (триста сорок) гривень.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, в частині епізоду за протоколом про адміністративне правопорушення від 20.10.2024 серія ВАБ № 946973, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.
Судовий збір має бути сплачений порушником на рахунок UA908999980313111256000026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду. Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Монастирищенський районний суд Черкаської області.
Суддя Дмитро МАКСИМЕНКО