Постанова № 12291708, 11.11.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2010
Номер справи
2а-8201/10/1870
Номер документу
12291708
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2010 р. Справа № 2а-8201/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд в особі головуючого судді - Опімах Л.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області (далі по тексту позивач, Охтирська МДПІ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач, ОСОБА_1.) заборгованість перед бюджетом у розмірі 677,79 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII порушив строки сплати податку з доходів фізичних осіб, у звязку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.

Представник позивача в судове засідання не прибув, 11.11.2010 р. подав до суду заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі (а.с. 22).

У судове засідання відповідач не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся за останнім відомим місцем реєстрації, проте до суду повернувся конверт за неврученням адресату. Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 04.11.2009 державним нотаріусом В-Писарівської державної нотаріальної контори, одержав у спадок за заповітом від гр. ОСОБА_2 майно, яке складається з житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 9-10).

Відповідно до п. 13.1 ст. 13 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року N 889-IV(далі по тексту Закон) серед об'єктів спадщини платника податку з метою оподаткування виділяють обєкти нерухомого майна.

Відповідно до пп. 13.2.2 п. 13.2 ст. 13, пп. 7.2 ст. 7 Закону при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, об'єкти спадщини оподатковуються - за ставкою податку, визначеною пунктом 7.2 статті 7 цього Закону, до будь-якого об'єкта спадщини.

Відповідно до пп. 7.2 ст. 7 Закону ставка податку становить 5 відсотків від об'єкта оподаткування.

Відповідно до пп. 13.4 ст. 13 Закону особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач став власником успадкованого майна і, відповідно, отримав доход у 2009 році (а.с. 9).

Судом встановлено, що відповідачем було подано декларацію про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2009 року або за інший період звітного року, в якій було визначено дохід від одержання спадщини в сумі 13555,75 (а.с. 7-8).

Відповідно до пп. «г» пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

Відповідно до п. 6.1. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

З урахуванням 5-відсоткової ставки податку, встановленої пп. 7.2 ст. 7 Закону, податковим органом платнику було зроблено розрахунок та визначено суму податкового зобовязання за платежем податок з доходів фізичних осіб у розмірі 677,79 грн. Податкове повідомлення форми «Ф» № 0002991701/0 від 29.04.2010 р. було отримане відповідачем 29.04.2010 р. особисто, про що свідчить його підпис у відповідній графі рішення (а.с. 12).

Відповідно до абз. 2 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

З метою погашення податкового боргу позивачем було виставлено ОСОБА_1 першу податкову вимогу за формою «Ф1» від 08 червня 2010 року № 1/17 на суму 677,79 грн (а.с. 13), та другу податкову вимогу за формою «Ф2» від 30 липня 2010 року № 2/21 на суму 677,79 грн (а.с. 14), які були отримані відповідачем особисто, про що свідчить його підпис у відповідній графі кожної з вимог.

Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Статтею 11 Закону України «Про систему оподаткування» закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.

Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою-розрахунком податкової заборгованості перед бюджетами всіх рівнів фізичної особи ОСОБА_1 (а.с. 15), а також даними карток особових рахунків платника (а.с. 16-17), і складає 677,79 грн.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 677,79 грн, що підтверджується матеріалами справи, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 7, 13 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», ст. ст. 4-6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу», ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (42800, АДРЕСА_2, ід. номер НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 677,79 грн (шістсот сімдесят сім грн 79 коп) на користь місцевого бюджету В-Писарівської сільської ради, рахунок 33217846700091, код платежу 11011400, код одержувача 23635244, банк одержувача ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя Л.М. Опімах