Постанова № 12291301, 15.11.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
2а-9697/10/1370
Номер документу
12291301
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2010 р. Справа № 2а-9697/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

при секретарі Дака Т.П.,

за участю представника прокуратури Клака Ю.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом прокурора Шевченківського району м.Львова в інтересах держави в особі Шевченківської районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Росан-Бізнес-Консалтинг»

про стягнення заборгованості -

в с т а н о в и в:

Прокурор Шевченківського району м.Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Шевченківської районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Росан-Бізнес-Консалтинг»заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 540,15 грн.

Позивач вимоги мотивує тим, що відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено завдання щодо представництва інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно вимог ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Рішенням Конституційного суду України від 08.04.1999 року, передбачено, що інтереси держави є оціночним поняттям, органи прокуратури мають право визначати в чому саме відбулось або могло відбутись порушення матеріальних або інших інтересів держави. Також зазначає, що відповідач не перераховував вчасно та повністю страхові внески до Фонду, в звязку з цим виникла заборгованість по сплаті страхових внесків, а отже заподіяно шкоду інтересам держави.

В судовому засіданні 15.11.2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник прокуратури в судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні представника. Вручити йому повідомлення про час та місце розгляду справи не представилось можливим, оскільки відповідно до поштової довідки, підприємство за зазначеною адресою не знаходиться.

Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ (далі-Закон України №2240) платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники - юридичні та фізичні особи, які взяті на облік в робочих органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Підприємства, установи, організації - роботодавці, які використовують працю найманих працівників та зареєстровані або взяті на облік в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як страхувальники, зобов'язані сплачувати до Фонду страхові внески у порядку, визначеному ст.ст. 21, 23 Закону України № 2240 та у розмірах, визначених Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»від 11.01.2001р. № 2213.

Страхувальники сплачують до Фонду різницю між нарахованими страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону (ч. 1 ст. 23).

Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період (абз. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України № 2240).

Відповідно до абз.2 ч.2 ст. 27 Закону України № 2240 страхувальник зобовязаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Росан-Бізнес-Консалтинг»зареєстроване як страхувальник у Шевченківській районній виконавчій дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Згідно самостійно поданого Відповідачем звіту форми Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2010 року прострочена заборгованість за Відповідачем станом на 04.10.2010 року складає 540 грн. 15 коп.

Відповідно до ст. 9 Закону України № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності, проводить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені ст. 34 Закону України № 2240. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.

Отже, ненадходження до Фонду внесків на соціальне страхування, які повинні сплачуватись відповідачем, завдає шкоди матеріальним інтересам держави та перешкоджає здійсненню Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності своїх функцій перед застрахованими особами.

Спори, що виникають з правовідносин за Законом України № 2240 вирішуються органами Фонду в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку (ст. 8 Закону України № 2240).

Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 07.02.2006р. № 01-8/301 «Про деякі питання, пов'язані із розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів»передбачено, що у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Оскільки відповідач доказів спростування заявлених позовних вимог не надав, повноважного представника до суду не забезпечив, це дає суду підстави визнати позов обґрунтованим та таким що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені, не спростовані відповідачем і підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Росан-Бізнес-Консалтинг»(79000, м. Львів, вул. Замарстинівська, 85, ЄДРПОУ 23272712, р/р 260031418 ПАТ АКБ «Львів») на користь Шевченківської районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (79012, м. Львів, вул. Сахарова, 42, МФО 325570, ЄДРПОУ 26094760) заборгованість в сумі 540 грн. 15 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 17.11.2010 року.

Суддя Сакалош В.М.