Постанова № 12269096, 31.08.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2010
Номер справи
2а-3660/10/1770
Номер документу
12269096
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3660/10/1770

31 серпня 2010 р. 14год. 19хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Томчука А.В., за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор:не прибув,

представник позивача: представник не прибув;

представник третьої особи: не прибув,

відповідач: не прибув;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПрокурора Радивилівського району Рівненської області в інтересах держави,

в особі Дубенської ОДПІ, третя особа на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області

досуб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Радилівського району Рівненської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 3740,00грн.

Прокурор у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю, просить розглянути справу за його відсутності.

Представник позивача у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю, просить розглянути справу за його відсутності .

Представник третьої особи у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю, просить розглянути справу за відсутності представника.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обовязковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 18.10.2009 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області перевірено транспортний засіб, що належить ОСОБА_1 та виявлено порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - відсутній реєстраційний номер ТУІАТІ для здійснення не регулярних пасажирських перевезень;

25.11.2009 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області перевірено транспортний засіб, що належить ОСОБА_1 та виявлено повторне порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - відсутній реєстраційний номер ТУІАТІ для здійснення не регулярних пасажирських перевезень;

10.12.2009 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області перевірено транспортний засіб, що належить ОСОБА_1 та виявлено у третій раз порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - відсутня відмітка ДАІ та реєстраційний номер ТУІАТІ для здійснення не регулярних пасажирських перевезень;

02.01.2010 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області перевірено транспортний засіб, що належить ОСОБА_1 та виявлено у четвертий раз порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - відсутня відмітка ДАІ та відсутній реєстраційний номер ТУІАТІ для здійснення не регулярних пасажирських перевезень;

13.03.2010 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області перевірено транспортний засіб, що належить ОСОБА_1 та виявлено порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених статтею 39 зазначеного Закону.

Вищезазначені порушення зафіксовані у складених актах за №137390 від 18.10.2009 року, №156144 від 25.11.2009 року, №156298 від 31.12.2009 року, №156347 від 02.01.2010 року, б/н від 13.03.2010 року проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

На вищезазначених підставах начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанови №0872 від 16.11.2009 року, №0913 від 09.12.2009 року, №0009 від 14.01.2010 року, №0010 від 14.01.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій по у розмірі 510,00 грн. по кожній зазначеній постанові, а також винесено постанову №0291 від 30.04.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій по у розмірі 1700,00 грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку, Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області суб`єкту підприємницької діяльності- фізичній особі ОСОБА_1 надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунки не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання постанов. Дані обставини підтверджені матеріалами справи - завіреними копіями супровідних листів щодо надіслання відповідачу вищезазначених постанов, а також копіями квитанцій про підтвердження направлення постанов рекомендованою кореспонденцією.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копіями постанов про застосування фінансових санкцій №0872 від 16.11.2009 року, №0913 від 09.12.2009 року, №0009 від 14.01.2010 року, №0010 від 14.01.2010 року, №0291 від 30.04.2010 року, копією супровідного листів про направлення копій постанов та копії фіскальних чеків органу поштового зв'язку, копіями корінців повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту, копіями актів проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з п.п.1,4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі Закон №2344-ІII) передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Проте, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону

Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунок не перерахував, постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій у судовому порядку ним не оскаржувалися.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 до Державного бюджету України штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт у сумі 3740,00грн, з них:

на р/р 31113106700002, МФО 833017, ЗКПО 22586331 в УДКУ Рівненської області, отримувач ВДКУ у м. Рівне, код клас. доходів 21081100 - 2040 грн;

на р/р 31111106700361, МФО 833017, ЗКПО 23308508 в УДКУ Рівненської області, отримувач ВДКУ у м. Рівне, код клас. доходів 21081100 - 1700 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяТомчук А.В.