ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.09.10Справа №2а-4028/10/15/0170 (16:20) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Асєєвої Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської»
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція в Нижньогірському районі (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» (далі відповідач) заборгованості в сумі 112877,17 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата податкових зобов’язань.
Ухвалами суду від 26.03.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 14.09.2010 року за клопотанням представника позивача допущено заміну Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі АР Крим у справі її правонаступником, - Джанкойською об’єднаною державною податковою інспекцією АР Крим.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, неодноразово за клопотаннями представника відповідача розгляд справи був відкладений. 14.09.2010 року відповідач про час, місце і дату слухання справи був сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на адміністративний позов, будь-яких доказів, а також доказів поважності причин неявки у судове засідання, суду не надав.
На підставі статті 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю прокурора та відповідача на підставі наявних в справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у справі в їх сукупності, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 29.08.2005 року зареєстрований Нижньогірською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, що підтверджується довідкою ГУС АРК (а.с.10), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №587859 (а.с. 9) та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (а.с.8).
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори. Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків зобов’язані сплачувати суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом строки.
Пунктом 3.2.1. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року встановлено, що будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Відповідно до п.п. 3.2.2. п. 3.2. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року на кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платником податку є громадяни України, іноземні громадяни.
Пунктом 1.15 ст. Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено, що податковий агент – юридична особа, що незалежно від організаційно-правового статусу і способу обкладання іншими податками зобов’язані нараховувати, утримувати й сплачувати цей податок від імені і за рахунок платником податку, вести податковий облік і надавати податкову зв’язність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм дійсного Закону.
Згідно п.п. 81.1. п. 8.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, що нараховує оподаткований доход на користь платника податку, утримає податок із суми такого податку за його рахунок.
10.08.2009 року позивачем було проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з за період 01.04.2008р. по 31.03.2009р., за результатами якої складено акт перевірки № 703/23-00/33615580 від 18.01.2010 року.
Зазначеною перевіркою встановлені порушення відповідачем зокрема Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
У ході перевірки встановлено наявність заборгованості перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб на нараховану заробітну плату 112877,17 гривень. Перевіркою також встановлено, що сальдо по податку з доходів фізичних осіб на 31.03.2009 року склала: по головної книзі Кт641- 115542,70 гривень, що не відповідає сальдо по акту перевірки Кт-641 -112877,17 гривень, розбіжності в сторону зменшення заборгованості на суму 2665,53 гривень. Таким чином заборгованість по податку з доходів фізичних осіб перед бюджетом складає 112877,17 гривень.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не заперечував проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 112877,17 гривень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в зазначеній сумі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» (ЄДРПОУ 33615580) на користь місцевого бюджету м. Нижньогірському районі АР Крим (р/р 33213800700205 в ГУДК м. Сімферополя, ОКПО 34740615, МФО 824026) 112877,17 гривень. заборгованості по сплаті податку з доходів фізичних осіб.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.