ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" грудня 2007 р. Справа № 14/433-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Шепель І.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Бериславського районного центру зайнятості, м. Берислав, Херсонської області,
до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія", с. Качкарівка, Бериславського району Херсонської області,
про стягнення 3436грн.70коп.
за участю представників сторін:
позивача: Вороненко О.Ю., гол. спеціаліст - ю/к, дор. № 01-15/286 від 06.04.06 р.,
відповідача: Талах Л.Д., представник, дов. № 24 від 01.08.07 р.
Позивач у позовній заяві, з урахуванням заяви про збільшення суми позову (№ 02-07/1309 вихідний від 11.12.07 р.), просить стягнути з відповідача 3436грн.70коп. заборгованості до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Зазначена сума складається з 2176грн.62коп. пені за актом перевірки № 61 від 15.06.07 р., 910грн.06коп. заборгованості зі страхових внесків з роботодавців, 350грн.02коп. заборгованості зі страхових внесків застрахованих осіб. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на положення ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Представник позивача на засіданні суду надав усні пояснення відповідно до яких підтримав вимоги, викладені у позовній заяві з урахуванням доповнень та уточнень.
Представник відповідача в ході судового засідання не заперечував проти позовних вимог. Письмові заперечення на позовну заяву до дня засідання суду не представив.
За згодою представників учасників судового процесу, судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули на судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,
в с т а н о в и в :
Відповідно до Закону України від 02.03.00 № 1533-111 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Бериславський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття" (ст. 12), на підставі Положення про Бериславський районний центр зайнятості, затвердженого від 29 листопада 2001 року й довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 27.06.2000 № 1721 центр є юридичною особою.
Відповідно до п. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центри зайнятості та відповідно до п. 1 Положення про Бериславський районний центр зайнятості - районний центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади а тому, органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах є саме Бериславський районний центр зайнятості.
Пунктом 2 статті 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 р. зі змінами від 17.01.2002 р. встановлений розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття:
- для найманих працівників - 0,5 відсотка суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі натуральній формі, які підлягають обкладанню прибутковим податковим податком з громадян.
Статтею 102 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" встановлено, що у 2006 році розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідно до Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" становить:
- для роботодавців - 1,3 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Стаття 35 Закону зобов'язує роботодавця своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2007 року по 31.09.2007 року встановлено прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду.
Період розрахунку починається з 01.01.2007 -
залишок заборгованості складає 40362,38 грн , в т. ч 255,00 грн, адміністративний штраф, який було сплочено.
Залишок заборгованості складає 40362,38-255,00=40107,38 грн.
Нараховано внесків за 9 місяців 2155,18 грн + пеня за актом перевірки 2176,62 = 44439,18 грн.
Сплачено відповідачем за 9 місяців 945,00 грн.
Загальна заборгованість станом на 01.10.2007 складає 43494,18 грн., в т. ч. внески строк сплати яких не настав 228,90 грн. Відповідно, загальна сума внесків, яку необхідно перерахувати складає - 43265,28 (43494,18 - 228,90)
Задоволено судом позови на суму 39167,58 ( 2327 0,0 6+2 995,56+58 60,16+7 041,80.
Сплачено за рішеннями суду 500,00 грн. (300,00 внески + 200,00 пеня), отже всього задоволено (але не сплочено) 38667,58 без урахування оплати 500,00 грн.,
Заборгованість щодо якої необхідно вжити заходи складає 43265,28 - 38667,58 = 4597,70.
Відповідачем сплочено 1161,00 грн - заборгованість за 2, 3 квартали в 4 кварталі, а отже заборгованість складає :
4597,70-1161,00 = 3436,70 грн. в т.ч. 2176,62 - пеня за актом перевірки № 61 від 15.06.2007, 910,06 - страхові внески з роботодавців та 350,02 - страхові внески з застрахованих осіб.
Відповідно до ст. ст 35, 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" у разі несвоєчасної сплати страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Зобов'язання, які передбачають сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідачем не виконанні.
За вказаних обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Заява позивача про вжиття заходів до забезпечення позову залишається судом без задоволення, оскільки позивачем не обґрунтовано в чому саме полягає очевидна небезпека заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до положень ст. ст. 94, 98 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню, оскільки позивачем є орган владних повноважень.
На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись ст.ст. 94, 161-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія" (ідентифікаційний код –30841847, адреса –74350, Херсонська область, Бериславський район, с. Качкарівка, вул. Леніна, 8, р/рахунок –26007528 в ХОД АППБ "Аваль", МФО –352093, код 22761811) на користь Бериславського районного центру зайнятості (ідентифікаційний код –24103704, адреса –74300, Херсонська область, м. Берислав, вул. Шевченка, 20, р/рахунок –не відомий) заборгованість до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 3436грн.70коп.
Виконавчий лист видати після набрання судовим рішенням законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.
3. Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
4. Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Гридасов
Дата складення постанови у повному
обсязі відповідно до статті 160 Кодексу
адміністративного судочинства України "20" грудня 2007 р.