Справа № 2-а-2015/10
Постанова
Іменем України
4 листопада 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Бабкової Т.В.,
при секретарі Ляховій І.Ю. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Харкова адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою -
ВСТАНОВИВ :
При зверненні із позовом зазначалося, що Управлінням праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради відповідачу , ОСОБА_1, який проживає за адресою: 61060, АДРЕСА_1, як власнику житла , була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.04.99 по 31.05.08 у сумі 6437.24 грн. Субсидія була призначена відповідачеві згідно із його заявами від 28.04.99, 21.10.99, 17.04.00, 19.10.00, 19.04.01, 22.10.01, 30.04.02, 30.10.02, 22.04.03, 23.10.03, 28.04.04, 21.10.04, 21.04.05,27.10.05,15.02.07, 25.10.07 та 30.11.06, в яких заявник надавав згоду на отримання будь-якої інформації, пов'язаної з ним та членами його сім'ї, і попереджався про відповідальність за надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї. До заяви ОСОБА_1 з 2003 року заповнювалась Декларація про доходи та майновий стан сім»ї. У червні 2008 року державним соціальним інспектором Управління праці та соціального захисту населення була проведена перевірка достовірності повноти інформації, наданої ОСОБА_1 За результатами проведеної перевірки було складено акт від 07.05.08 про відсутність (за даними податкової інспекції) доходів у ОСОБА_1, про які він надавав довідки до управління і які він отримав у ВКАТФ "Вілтіс" за період з січня 1999р. по вересень 2007р. на загальну суму 18240,00 грн. Спеціалістами відділу соціальних виплат і допомог управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_1 було зроблено перерахунок призначеної субсидії у зв'язку з наданням недостовірної інформації про майновий стан та проведено розрахунок надміру виплачених коштів, який склав 5278,86 грн. Таким чином відшкодуванню підлягає надміру виплачені субсидії у сумі 5278,86 грн.
Представник Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові за довіреністю Жолтикова О.Л. в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву з проханням розглядати справу за її відсутністю, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав.
У звязку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності до положень ч. 6 ст. 12 КАС України, судом не здійснювалося.
Дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Так судовим розглядом встановлено, що Управлінням праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради відповідачу , ОСОБА_1, який проживає за адресою: 61060, АДРЕСА_1, як власнику житла , була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг згідно із Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами , та доповненнями, на період з 01.04.99 по 31.05.08 у сумі 6437.24 грн.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг гр. ОСОБА_1 була призначена згідно з його заявами від 28.04.99, 21.10.99, 17.04.00, 19.10.00, 19.04.01,22.10.01, 30.04.02, 30.10.02, 22.04.03, 23.10.03, 28.04.04, 21.10.04, 21.04.05,27.10.05,15.02.07, 25.10.07 та 30.11.06, в яких відповідач надавав згоду на отримання будь-якої інформації, пов'язаної з ним та членами його сім'ї, і попереджався про відповідальність за надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї. До заяви гр. ОСОБА_1 з 2003 року заповнювалась Декларація про доходи та майновий стан його сім»ї.
Державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення, який діє на підставі Положення про державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.04 № 1098, була проведена перевірка достовірності повноти інформації, наданої гр. ОСОБА_1 , шляхом перевірки інформації Фрунзенської ї податкової інспекції про наявність у громадян доходів.
За результатами проведеної перевірки було складено акт від 07.05.08 про відсутність (за даними податкової інспекції) доходів у ОСОБА_1, про які він надавав довідки до Управління і які він отримав у ВКАТФ "Вілтіс" за період : січень - грудень 1999 року у розмірі 1200,00 грн., і
січень - грудень 1999 року у розмірі 1200,00 грн.,
січень - грудень 2000 року у розмірі 1230,00 грн.,
січень - вересень 2001 року у розмірі 903,00 грн.,
жовтень - грудень 2001 року у розмірі 360,00 грн.,
квітень - грудень 2002 року у розмірі 1200,00 грн.,
січень - грудень 2003 року у розмірі 2160,00 грн.,
січень - грудень 2004 року у розмірі 2430,00 грн.,
січень - грудень 2005 року у розмірі 2430,00 грн.,
січень - грудень 2006 року у розмірі 1900,00 грн.,
січень - вересень 2007 року у розмірі 3200,00 грн.
на загальну суму 18240,00 грн.
Спеціалістами відділу соціальних виплат і допомог управління праці та соціального захисту населення гр. ОСОБА_1 зроблено перерахунок призначеної субсидії у зв'язку з наданням недостовірної інформації про майновий стан та проведено розрахунок надміру виплачених коштів.
Розрахунок надміру виплачених коштів:
1) розмір призначеної субсидії -6437,24грн.,
2) розмір добавлених сум субсидій за фактичним використанням комунальних послуг
-1158,38грн.,
3) розмір перерахованих коштів за призначеними субсидіями (643 7,24 - 115 8,3 8) - 5278,86 грн.,
4) розмір субсидії після перерахунку, виходячи з нових обставин (недостовірна інформація про майновий стан) - 0 грн.,
5) розмір добавлених сум субсидій за фактичним використанням комунальних послуг
- 0 грн.,
6) розмір перерахованих коштів за призначеними субсидіями
- О грн.,
7) переплата складає - 5278,86 грн. (5278,86 - 0)
Таким чином відшкодуванню підлягають надміру виплачені субсидії у сумі 5278,86 грн.
Матеріали справи свідчать, що 26.06.08 гр. ОСОБА_1 було направлено виклик до управління з попередженням про необхідність повернення бюджетних коштів та про надання позовної заяви до суду щодо відшкодування надміру виплаченої субсидії, який він отримав 03.06.08 і залишив без відповіді.
17.07.08 гр. ОСОБА_1 одержав повідомлення про необхідність повернення надмірно виплачених коштів і надав до Управління заяву про подовження терміну погашення надміру виплаченої субсидії і зобов'язався повернути кошти до 29 грудня 2008 року.
На теперішній час підтвердження про погашення надміру виплаченої субсидії немає.
Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради е органом місцевого самоврядування, а відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону, що діяла на час подання позову) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.
Також, згідно з ч. 3 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів належать спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, а також згідно зі ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутись з адміністративним позовом суб'єкт владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно із п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями, яким врегульовано порядок призначення населенню субсидії, встановлено, що надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, не повернуті до державного бюджету добровільно, стягуються управлінням у судовому порядку.
Згідно із ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із п.8 ч. 1 ст. З КАС України позивач це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк. Щодо суб'єкта владних повноважень строк позовної давності КАС України не встановлено.
Крім того , Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради - є головним розпорядником бюджетних коштів, якому надаються бюджетні асигнування для здійснення програм та заходів, які направлені на соціальний захист населення, у тому числі на призначення і надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, тобто є учасником бюджетного процесу (бюджетних відносин).
Згідно із ч. 2 ст. 1 Цивільного кодексу України до майнових відносин, що базуються на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони іншій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, у разі, якщо інше не встановлено законом. До врегулювання бюджетних відносин застосовуються норми Бюджетного кодексу України. Строк позовної давності Бюджетним кодексом України не встановлено.
Перерахування коштів для відшкодування витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється Управлінням за рахунок субвенції із Державного бюджету України. Субвенції згідно із ст. 2 Бюджетного кодексу України це міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному тим органом, який прийняв рішення про надання бюджетних коштів. Витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України, є нецільовим використанням цих коштів.
На підставі наведеного, керуючись ст. 1 Цивільного кодексу України, ч. 8 ст. 7, ч. 1 ст. 21, ст.ст. 23, 119 Бюджетного кодексу України, ст. 6,14,71,72,99,104 , 158,159,161-163 КАС України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848,, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями, Порядком повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції від 29.12.97 № 39/283/90/5, суд ,-
ПОСТАНОВИВ :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 повернути суму надміру виплаченої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 5278,86 грн. на рахунок Управління праці та соціального захисту населення :
розрахунковий рахунок 35410019001182,
ГУДКУ у Харківській області м. Харкова
МФО 851011, ОКПО 03196653,
призначення платежу - повернення надміру виплаченої субсидії (ПІП) КФК 090405 КЕКВ 0000.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір 3 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Фрунзенський районний суд м.Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення , а вразі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає , до суду апеляційної інстанції.
Суддя-