Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2010 р. справа № 2а-24078/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі< Призвище секретаря >
Дєєвій С.В.
за участю представника позивача Кравченко І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції у м. Маріуполі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Сталкер» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція у м. Маріуполі звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Сталкер» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є юридичною особою, перебуває на податковому обліку податковій інспекції та є платником податків та зборів. Відповідач має податкову заборгованість з податку на прибуток в загальному розмірі 63328,67 грн. Вказану суму заборгованості позивач просив стягнути з відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні позову.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, до судового засідання не прибув, про час та розгляд судового розгляду повідомлявся належним чином, але відповідно до довідки Укрпошти, повістку повернуто відправнику у звязку із закінченням терміну зберігання. Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи та визнав можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція у м. Маріуполі є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Сталкер» зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради, здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції.
Відповідач не сплатив до бюджету податок на прибуток підприємства в сумі 63328,67 грн.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Стосовно податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст .2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів субєкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.
Пунктом 16.4 ст. 16 зазначеного Закону передбачено, що податок на звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток на звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням відємного значення обєкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до п. 6.1 ст. 6 цього Закону.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на прибуток є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Податковий борг виник на підставі самостійно задекларованих податкових зобовязань, поданих до податкового органу декларацій з податку на прибуток № 7823 за І квартал 2010 року на суму податку 49006,67 грн., які не були сплачені платником податку у встановлені строки.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідальність за несвоєчасну сплату узгодженого зобовязання передбачена п.п. 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Так, відповідно до акту перевірок, відповідачем не було своєчасно сплачено податкове зобовязання з податку на додану вартість, у звязку з чим податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000122310/0 від 26.02.2010 р. на загальну суму 64997 грн., з яких 14332 грн. становить штрафна санкція.
Жовтневою міжрайонною державною податковою інспекцією м. Маріуполя приймались заходи щодо примусового стягнення податкового боргу. Так, відповідачу була направлена перша податкова вимога № 1/60 від 01.04.2010 року та друга податкова вимога № 2/87 від 27.05.2010 року, які були отримані Товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Сталкер».
Таким чином, з відповідача на користь державного бюджету підлягають стягненню зобовязання з податку на прибуток підприємства в розмірі 63328,67 грн.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції у м. Маріуполі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Сталкер» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Сталкер» на користь Державного бюджету Приморського району м. Маріуполя (р/р 31114009700055, ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 11021000) заборгованість з податку на прибуток в розмірі 63328 (шістдесят три тисячі триста двадцять вісім) грн. 67 коп.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Шальєва В.А.