Постанова № 12179171, 09.11.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2010
Номер справи
5962/10/2170
Номер документу
12179171
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" листопада 2010 р.

14 год.00 хв.Справа № 2-а-5962/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Хом'якової В.В., суддів Бездрабко О.І., Кравченко К.В.,

при секретарі: Садової Я.В., за участю представника позивача Ільченко Д.О., представника відповідача Дунаєва М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Херсонської міської організації партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

до Херсонської міської виборчої комісії

про визнання протиправними дій, визнання постанов протиправними та їх скасування, визнання виборів такими, що не відбулись,

встановила:

Херсонська міська організація Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (далі ХМОПП "ВО "Батьківщина") звернулась до адміністративного суду з позовом до Херсонської міської виборчої комісії (далі - Херсонська МВК) про визнання незаконними дій Херсонської МВК щодо складання протоколів про встановлення результатів виборів Херсонського міського голови, депутатів по одномандатним та багатомандатним виборчим округам, визнання протиправними та скасування постанов №№ 40/1-М, 40/1-БВО, 40/1-ОМВО - 40/38-ОМВО від 05.11.10, визнання виборів Херсонського міського голови, депутатів Херсонської міської ради такими, що не відбулись. В позові з посиланням на ст.ст. 11, 19, ч. 20 ст. 27, ч. 6,7 ст. 66, ч. 1 ст. 67, ч.3, 4 ст. 76, ч. 1, 2 ст. 77 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон про вибори) зазначено про те, що відповідачем порушено порядок встановлення результатів виборів, порядок прийняття постанов про визнання осіб обраними, порушено порядок утворення районних територіальних виборчих комісій, порушено порядок друку виборчих бюлетенів, процедура реєстрації кандидатів у депутати, строки проведення виборів. Представник позивача прибув у судове засідання, просить задовольнити вимоги в повному обсязі.

Представник Херсонської міської виборчої комісії прибув в судове засідання, просить відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що вимоги ХМОПП "ВО "Батьківщина" про визнання виборів такими, що не відбулись, визнання протиправними та скасування постанов про встановлення результатів виборів, визнання незаконними дій відповідача щодо складання протоколів про встановлення результатів виборів не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Доводи позивача про порушення порядку встановлення результатів виборів, порушення вимог ч. 3 ст. 76, ч. 23 ст. 75, ч. 1 ст. 77 Закону про вибори щодо не передачі до Херсонській МВК протоколів про підсумки голосування районними виборчими комісіями разом з усіма протоколами ДВК, виборчими бюлетенями, актами, скаргами та рішеннями за наслідками розгляду скарг не підтверджені належними доказами, представником відповідача заперечуються, тому до уваги судом не приймаються.

Посилання представника ХМОПП "ВО "Батьківщина" на порушення порядку прийняття постанов про визнання осіб обраними, а саме та обставина, що питання про визнання осіб обраними не було включено до порядку денного, головуюча на засіданні Поляренко І.В. зачитувала вголос не підписані членами комісії протоколи про встановлення результатів виборів, ставила на голосування пропозицію про затвердження постанови про обрання особи без надання членам комісії проектів цих постанов, а потім передавала на підписання іншим членам комісії відповідні протоколи, не є достатньою підставою для скасування цих постанов як незаконних та визнання неправомірними дій МВК по складанню протоколів. Рішення виборчої комісії може бути скасоване тільки при встановлені факту його суперечності законодавству України або прийняття з перевищенням повноважень МВК. Міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складених протоколів про результати виборів міського голови, депутатів не пізніш як на п'ятий день з дня виборів повинна прийняти рішення про визнання міського голови та депутатів обраними, що і було виконано відповідачем. Протоколи підписані головою, заступником голови, секретарем комісії та іншими членами комісії, присутніми на засіданні, засвідчені печаткою територіальної виборчої комісії. Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. Рішення виборчої комісії мають необхідні реквізити, підписані уповноваженими особами, не мають розходжень з результатами виборів, які зазначені в протоколах про результати виборів. Посилання позивача на деякі порушення процедури прийняття рішень про обрання депутатів, голови міської ради не спричинили прийняття неправильних постанов або оголошення неправильних результатів виборів. Доводи позивача та вказані ним порушення носять загальний характер, і не містять вказівки про те, яким чином такі рішення та дії відповідача порушують його виборчі права або інтереси. Приймаючи до уваги, що постанови МВК узгоджуються з вимогами чинного законодавства і прийняті відповідно до обставин, що склались, тобто, є вірними по суті, окремі формальні порушення встановленої процедури прийняття таких постанов не може бути достатньою підставою для визнання їх незаконними. Крім того, вказана у позові вимога про визнання судом виборів такими, що не відбулись, як спосіб захисту прав, не підпадає під визначення ч. 4 ст. 172 КАС України.

Посилання позивача про те, що був порушений порядок та строки утворення дільничних та районних виборчих комісій, порушена процедура реєстрації кандидатів у депутати, неправильно розміщені в бюлетені політичні партії, були порушені строки проведення виборів, строки отримання інформаційних плакатів, строки виготовлення виборчих бюлетенів, про порушення порядку друкування виборчих бюлетенів, які є документами суворої звітності, друкування їх підприємством, яке не мало відповідно ліцензії, що унеможливлює контроль за дійсною кількістю цих бюлетенів, суд не приймає до розгляду з огляду на пропущення строку звернення за оскарженням таких дій та рішень МВК. Згідно ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності. Позивач звернувся до суду 07.11.10, тобто ним пропущено строк звернення до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 5 ст. 179 КАС України строк подання позовної заяви не може бути поновлено. Позовні заяви, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду. З урахуванням викладеного, суд вважає, що позивач мав можливість своєчасно оскаржити вищевказані дії, бездіяльність та рішення МВК, які учинялись протягом усього виборчого процесу. До того ж суд приймає до уваги наявність набувших законої сили судових рішень по деяким з викладених в позові обставин, зокрема, позивач вже оскаржував постанову Херсонської міської територіальної виборчої комісії від 29.09.2010 року № 8 "Про визнання недійсним прийому документів" та визнання протиправними дій виборчої комісії щодо видачі документів та їх повторного прийняття (справа № 2а-5076/10/2170). Крім того, представник позивача Ільченко Д.О. подавав позов про скасування постанови МВК від 14.10.10 "Про визначення поліграфічного підприємства, що здійснюватиме друк бюлетенів", позов залишений без розгляду.

На підстави викладеного, в задоволенні позову відмовляється.

Керуючись ст.ст.. 94, 158-163, 172, 177 КАС України, колегія суддів -

постановила:

Відмовити Херсонській міській організації Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в задоволенні позову до Херсонської міської виборчої комісії про визнання незаконними дій Херсонської міської виборчої комісії щодо складання протоколів про встановлення результатів виборів Херсонського міського голови, депутатів по одномандатним та багатомандатним виборчим округам, визнання протиправними та скасування постанов № 40/1-М, 40/1-БВО, 40/1-ОМВО - 40/38-ОМВО від 05.11.10, визнання виборів Херсонського міського голови, депутатів Херсонської міської ради такими, що не відбулись.

Стягнути з Херсонської міської організації Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (м. Херсон, вул. Комсомольська, 7) 3 грн. 40 коп. до Державного бюджету на р/р 31119095700002, код 24104230, УДК м. Херсон, МФО 852010 в ГУДКУ у Херсонській області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 2-денний строк з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуюча суддя Хом'якова В.В.

Судді Кравченко К.В.

Бездрабко О.І.

кат. 7