ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-47309/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Слободянюк Н.І.,
за участю секретаря Курганської Л.О.,
представника позивача - Корост М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці № 6 Полтавського управління житлово-комунального підприємствапро стягнення економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
12 жовтня 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській області /далі по тексту - позивач/звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці № 6 Полтавського управління житлово-комунального господарства /далі по тексту - відповідач/про стягнення заборгованості по сплаті економічних санкцій у сумі 65140,14 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилався на факт неоплати відповідачем у добровільному порядку рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 13 жовтня 2008 року № 85.
У судовому процесі представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач свого уповноваженого представника у судове засідання не направив, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що маються докази у матеріалах справи /повідомлення про вручення поштового відправлення/.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, які мають значення для правильного вирішення спору, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, судом встановлено таке.
Госпрозрахункова житлово-експлуатаційна дільниця № 6 Полтавського управління житлово-комунального господарства у встановленому законодавством порядку пройшла процедуру державної реєстрації як юридична особа.
Інспектором Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області з 01 жовтня по 02 жовтня 2008 року проведена перевірка з питання дотримання Госпрозрахунковою житлово-експлуатаційною дільницею № 6 Полтавського управління житлово-комунального господарства державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за період з 01.03.2008 по 02.10.2008.
За результатами перевірки складено акт від 02 жовтня 2008 року, яким зафіксовано порушення ГЖЕД № 6 Полтавського УЖКГ вимоги пункту 5 рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території»від 20.02.2008 № 50 внаслідок стягнення плати за послуги з дезінсекції та дератизації, які фактично не надавались.
На підставі вказаного акта перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області прийнято рішення про застосування до ГЖЕД № 6 Полтавського УЖКГ економічних санкцій у сумі 65140,14 грн від 13 жовтня 2008 року № 85.
Відповідач з цим рішенням не погодився та оскаржив його до Полтавського окружного адміністративного суду.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року, у справі № 2а-11832/09/1670 у задоволенні адміністративного позову Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці № 6 Полтавського управління житлово-комунального господарства до Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області про визнання нечинним рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 13 жовтня 2008 року № 85 відмовлено.
При цьому судом встановлено, що у період з 01.03.2008 по 31.05.2008 з мешканців будинків, що мають підвали та техпідпілля, ГЖЕД № 6 Полтавського УЖКГ стягувала плату за утримання будинків і споруд та прибудинкової території разом з платою за послуги дезінсекції та дератизації, які фактично не надавались.
Згідно з частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до частин 3 та 5 статті 254 зазначеного Кодексу у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження /частина 3/;постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення /частина 5/.
В силу наведених норм процесуального закону обставини, встановлені постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року в адміністративній справі № 2а-11832/09/1670, яка набрала законної сили 19 серпня 2010 року, мають преюдиційне значення при вирішенні спору у цій справі, оскільки ухвалюючи таку постанову, суд встановив дійсність порушення Госпрозрахунковою житлово-експлуатаційною дільницею № 6 Полтавського управління житлово-комунального господарства вимоги пункту 5 рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території»від 20.02.2008 № 50.
Отже, у відповідача наявний обовязок по оплаті рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 13 жовтня 2008 року № 85.
Доказу сплати економічних санкцій за цим рішенням відповідач суду не надав.
Частиною 2 статті 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” встановлено, що контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 № 1819 затверджено Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, згідно з пунктом 1 якого Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, який відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки.
Підпунктом 12 пункту 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 N 1819, передбачено, що Держцінінспекція має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
У свою чергу пунктом 9 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Полтавській області, затвердженого наказом Державної інспекції з контролю за цінами від 29.07.2009 № 81, передбачено, що Державна інспекція з контролю за цінами у Полтавській області має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
З огляду на зазначене, вимога Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області про стягнення з відповідача економічних санкцій у сумі 65140,14 грн у судовому порядку визнається судом обґрунтованою та такою, яку належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області до Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці № 6 Полтавського управління житлово-комунального підприємства про стягнення економічних санкцій у сумі 65 140,14 грн задовольнити.
Стягнути з Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці № 6 Полтавського управління житлово-комунального підприємства (вул. Пушкіна, 133а, м. Полтава, 36014, код 13961764) до державного бюджету (р/р 31115106700002, код 21081100, одержувач УДК у місті Полтаві, код міста по ЄДРПОУ 34698804, МФО 831019) економічні санкції у сумі 65 140 (шістдесят п'ять тисяч сто сорок) грн 14 (чотирнадцять) коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня її проголошення, а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення встановленого строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 11 листопада 2010 року.
СуддяН.І. Слободянюк