ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-4549/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бойка С.С.,
при секретарі Курбала А.В.,
за участю:
представника позивача - Тарасова І.В.
представника відповідача - Кінаш Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства "Комишнянське ремонтне підприємство"до Миргородської об'єднаної державної податкової інспекціїпро скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
27 вересня 2010 року Відкрите акціонерне товариство "Комишнянське ремонтне підприємство"звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Миргородської об'єднаної державної податкової інспекціїпро скасування податкового повідомлення-рішення № 0000831501/0 від 14.09.2010 року.
В обґрунтування позовних вимог посилався, на те що відповідач своїм рішенням безпідставно нарахував йому штрафну санкцію в розмірі 170,00 грн., оскільки постановою господарського суду Полтавської області від 03.06.2010 року ВАТ "Комишнянське ремонтне підприємство" визнано банкрутом, а відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечував посилаючись, на те що відповідач знаходиться на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку. Постановою господарського суду Полтавської області від 03.06.2010 року позивача визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Згідно з ст. 91 ГК України товариство вважається таким, що припинило свою діяльність, з дня внесення запису про його ліквідацію до державного реєстру.
11.06.2010 року на адресу ліквідатора було направлено лист про необхідність подання розрахунку по сплаті єдиного податку за ІІ квартал 2010 року. У встановлений відповідачем термін вказаний розрахунок до Миргородської ОДПІ не подано.
У зв'язку з чим, 14.09.2010 року винесено податкове повідомлення-рішення № 00008311501/0 яким до позивача застосовано штрафну санкцію в розмірі 170,00 грн.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та не заперечується сторонами по справі, що позивач знаходиться на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за сплатою єдиного податку та здійснює діяльність на підставі Свідоцтва про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою.
Постановою господарського суду Полтавської області від 03.06.2010 року ВАТ "Комишнянське ремонтне підприємство" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Болтіка С.М.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Згідно з ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 цього Закону платники податків та зборів зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 4 Указу Президента України від 03 липня 1998 року "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
В судовому засіданні встановлено, що 11 червня 2010 року на адресу арбітражного керуючого ВАТ "Комишнянське ремонтне підприємство" направлено лист про необхідність подання до податкового органу розрахунку по сплаті єдиного податку за ІІ квартал 2010 року в строк до 20 липня 2010 року.
Арбітражним керуючим ВАТ "Комишнянське ремонтне підприємство" у встановлений податковим органом строк вказаний розрахунок не подано.
14.09.2010 року Миргородською ОДПІ проведено документальну виїзну перевірку якою встановлено порушення п. 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності сіб'єктів малого підприємництва", а саме не подано розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою за ІІ квартал 2010 року про, що складено акт № 15-145/114-00909868/115.
За результатами розгляду вказаного акту винесено податкове повідомлення-рішення № 00008311501/0 від 14.09.2010 року, яким до позивача застосовано штрафну санкцію в розмірі 170,00 грн.
Відповідно до п. 5 вказаного Указу суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Вказане положення кореспондується з ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування" відповідно до якої відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Згідно з пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У зв'зяку з чим, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафну санкцію у розмірі 170,00 грн.
Судом відхиляються доводи позивача стосовно того, що штрафна санкція не підлягає застосуванню у зв'язку з визнанням ВАТ "Комишнянське ремонтне підприємство" банкрутом, відкриттям ліквідаційної процедури та припиненням нарахування неустойки (штрафів, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". У разі ліквідації юридичної особи заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у порядку, встановленому законами України. У разі укладення мирової угоди у процедурі провадження у справі про банкрутство заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у розмірах, визначених мировою угодою, укладеною у порядку, встановленому законами України.
Аналізуючи наведені норми, суд приходить до висновку, що визнання підприємства банкрутом, відкриттям ліквідаційної процедури не позбавляє податковий орган можливості застосування штрафних санкцій за невиконання підприємством податкових зобов'язань які виникли до, а не виконані після визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості. Прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури не позбавляє останнього обов'язку по сплаті податків і зборів та по поданню податкової звітності та не звільняє його від відповідальності за порушення вимог чинного законодавства.
Враховуючи викладене позовні вимоги є не обґрунтованими та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 08 листопада 2010 року.
СуддяС.С. Бойко