Постанова № 121404540, 29.08.2024, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
29.08.2024
Номер справи
371/192/24
Номер документу
121404540
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Єдиний унікальний № 371/192/24

Номер провадження № 3-в/371/30/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" серпня 2024 р. м. Миронівка

Миронівський районний суд Київської області у складі головуючої судді Геліч Т.В.

за участю секретаря судового засідання Семерей Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні взалі суду в м.Миронівка

заяву ОСОБА_1 пророзстрочку виконання постанови суду вчастині сплати штрафу у справі проадміністративне правопорушення відносно нього зачастиною першою статті 130 Кодексу України проадміністративні правопорушення (КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Згідно з постановою Миронівського районного суду Київської області від 05.03.2023 № 371/192/24, залишеною без змін постановою Київського апеляційного суду від 17.06.2024, на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч)гривень 00коп. зпозбавленням права керування траснпортними засобами на строк один рік.

29.08.2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою пророзстрочку виконання вказаної постанови суду, у зв`язку з тим, що не має можливості сплатити штраф уповному розмірі. В обґрунтування заяви зазначив, що перебуває в скрутному матеріальному становищі і немає заощаджень для сплати штрафу одним платежем, маєнаутриманні батьків пенсіонерів, яким допомогає, атакож допомогає ЗСУ за можливості. Виплата штрафу вподвійному розмірі суттєво погіршить його матеріальне становище та призведе до зростання заборгованості.

У судове засідання 29.08.2024 ОСОБА_1 не з`явився, проте надав додаткову заяву про розстрочку штрафу.

Ознайомившись із заявою ОСОБА_1 та перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до положень статей 298, 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними ігромадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами. Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту їївинесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України. Приоскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення, за винятком постанов прозастосування заходу стягнення у виді попередження, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.

Згідно з частиною першою статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови пронакладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, авразі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів здняповідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до статті 304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови пронакладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), якийвиніс постанову.

Згідно зі статею 301 КУпАП, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця.

Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення увиді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини першої статті 33 Закону України "Про виконавче провадження" за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цимрішенням.

Отже, нормами КУпАП передбачено лише розгляд питання про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, тоді якрозстрочка сплати штрафу передбачена законом.

Аналіз наведених правових норм вказує на те, що розстрочка штрафу це надання судом права на оплату штрафу рівними частинами протягом певного терміну, відстрочка штрафу це надання судом права здійснити оплату штрафу з відстроченням платежу навизначений термін (наприклад на один місяць).

Згідно зі статею 268 КУпАП одним із завдань провадження в справах проадміністративні правопорушення є забезпечення виконання винесеної постанови, щообумовлює необхідність застосування усіх передбачених КУпАП заходів забезпечення виконання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності тазастосування накладеного адміністративного стягнення.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, щоґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Визначення майнового стану сторони є оціночним і залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану боржника.

Як зазначив, ОСОБА_1 , його матеріальне становище недає можливості сплатити штраф врозмірі 17000,00 грн. одним платежем та становитиме дляправопорушника надмірний тягар, суттєво погіршить матеріальне становище тапозбавить можливості утримувати батьків пенсіонерів, атому заява про розстрочку виконання постанови суду вчастині сплати штрафу підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене суд вважає за можливе відстрочити сплату штрафу уповному обсязі та призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком на десять місяців.

Згідно статті 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно доКУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Враховуючи вищевикладене суд вважає за можливе відстрочити сплату штрафу уповному обсязі та призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком на десять місяців.

Керуючись статею 33 Закону України "Про виконавче провадження", статтями 283, 284, 301, 304, 307 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про розстрочку виконання постанови суду вчастині сплати штрафу у справі про адміністративне правопорушення № 371/192/24 задовольнити.

Розстрочити ОСОБА_1 сплату суми штрафу у розмірі 17000 гривень строком на 10 (десять) місяців з виплатою штрафу по 1700 (одна тисяча сімсот) гривень щомісячно, починаючи з дня набрання постановою законної сили.

Щомісячна оплата підлягає сплаті за реквізитами: рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/21081300; кодкласифікації доходів бюджету21081300.

Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.

Після закінчення строку встановленої розстрочки строк пред`явлення допримусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення ввиді штрафу - протягом трьох місяців.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Тетяна ГЕЛІЧ