Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_______________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 р. Справа № 2а-5856/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Хом'якова В.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовомНауково-виробничого об'єднання "Морська і авіаційна спеціальна техніка"доДержавної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської областіпро визнання протиправними дій посадових осіб,
встановив:
Науково-виробниче об'єднання "Морська і авіаційна спеціальна техніка" звернулось до суду з позовом про визнання протиправними дій ДПІ у м. Нова Каховка щодо фіксації у акті перевірки від 11.03.2010 № 254/230-34933365 зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в сумі 3 761 759 грн. Таким чином позивач оскаржує дії податкової інспекції, які зафіксовані актом перевірки № 254/230-34933365 про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання позивачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства, в яких викладено висновок фахівців податкової інспекції про заниження податкових зобов'язань.
Частиною першою ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Згідно ч. 2 вказаної статті юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Акт державного чи іншого органу є юридичною формою рішень цих органів, тобто офіційним письмовим документом, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Акт перевірки, складений працівниками державної податкової інспекції, є підставою для прийняття рішення про застосування санкцій у разі виявлення правопорушення, яке і породжує для позивача відповідні правові наслідки та може бути безпосередньо оскаржено. Безпосередньо акт перевірки не може бути самостійним предметом оскарження в суді, оскільки за своїми ознаками не відносяться до правового акту індивідуальної дії, не носить характеру обов'язкового до виконання ненормативного акту, а є лише фіксацією порушень, які були виявлені при проведенні перевірки. Висновки зроблені в акті перевірки, є власною позицією інспекторів ДПІ, які здійснювали дані перевірки, але правових наслідків для позивача вони не створюють, незважаючи на їх неправомірність або незаконність. У зв'язку з чим відсутні правові підстави для визнання незаконними як акта, так і протиправними дій ДПІ у м. Нова Каховка, які зафіксовані в акті перевірки.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1 ст.109 КАС України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовомНауково-виробничого об'єднання "Морська і авіаційна спеціальна техніка"доДержавної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської областіпро визнання протиправними дій.
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суду, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи..
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 8