Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 344/11580/24
Провадження № 3/344/4470/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ТОВ «Європа Транс Агро», РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 вчинила неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), за наступних обставин.
Так, за 4-й квартал 2023 року порушено порядок заповнення податкових розрахунків форми 4-ДФ і повноти відображення в них відповідних відомостей, а саме не відображено отриманий дохід за ознакою доходу 126-додакове благо від списання поворотної фінансової допомоги, чим порушено вимоги п. 176.2 «б» ст. 176 Податкового кодексу України; несвоєчасно перераховано в бюджет податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників за 2022 рік в сумі 6289723,18 грн, військовий збір в сумі 534292,78 грн, чим порушено пп.168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України; не утримано ПДФО із доходу отриманого від списання поворотної фінансової допомоги в сумі 44016,48 грн та військовий збір в сумі 3668,04 грн, чим порушено пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ.
У судове засідання ОСОБА_1 повторно не з`явилася, належним чином неодноразово повідомлялася про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомила. На час розгляду справи заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. ОСОБА_1 могла стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. Оскільки за таких обставин право особи на захист не порушується, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, адміністративна відповідальність особи настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян
Встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення №2132 від 14.06.2024, актом документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи №9398/09-19-07-01/41101091 від 13.05.2024 року.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №2132 від 14.06.2024, за 4-й квартал 2023 року порушено порядок заповнення податкових розрахунків форми 4-ДФ і повноти відображення в них відповідних відомостей, а саме не відображено отриманий дохід за ознакою доходу 126-додакове благо від списання поворотної фінансової допомоги, чим порушено вимоги п. 176.2 «б» ст. 176 Податкового кодексу України; несвоєчасно перераховано в бюджет податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників за 2022 рік в сумі 6289723,18 грн, військовий збір в сумі 534292,78 грн, чим порушено пп.168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України; не утримано ПДФО із доходу отриманого від списання поворотної фінансової допомоги в сумі 44016,48 грн та військовий збір в сумі 3668,04 грн, чим порушено пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ.
Згідно з актом документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи №9398/09-19-07-01/41101091 від 13.05.2024, перевіркою встановлено порушення п. 176.2 «б» ст. 176, пп.168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.163-4 КУпАП як неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством).
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.163-4 КУпАП, датою виявлення якого є 13.05.2024, тобто строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчився.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО