Рішення № 12107209, 28.10.2010, Амвросіївський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
28.10.2010
Номер справи
2 - 2830 / 10
Номер документу
12107209
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 2 2830 / 10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2010 року. Амвросіївський районний суд Донецької області

у складі: головуючої - судді Косенко З.П.,

при секретарі - Четверик І.Г.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Кулика В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду м. Амвросіївка позов ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області про визнання неправомірною бездіяльності суб»єкта владних повноважень щодо не нарахування щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років,

в с т а н о в и в :

19 серпня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася з позовом до відповідача управління праці і соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації про визнання неправомірною бездіяльності суб»єкта владних повноважень щодо не нарахування щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років, просить визнати неправомірними дії відповідача та зобов»язати здійснити перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01.08.2007 року по 01.09.2010 року відповідно до розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років в сумі 19.701 гр. 54 коп.

На обґрунтування своїх вимог позивачка вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила доньку ОСОБА_5, а ІНФОРМАЦІЯ_2 доньку ОСОБА_4. З 13.09.2006 року вона перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації та отримує допомогу по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку, але не в тому розмірі, як це передбачено законом.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» від 21.11.1992 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається в розмірі встановленого прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Позивачка вказує, що вона є особою, яка застрахована в системі загальнообов»язкового соціального страхування. Відповідно до ч. 2 ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечити рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ст.. 43 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування в зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» також встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі , у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Зважаючи на те, в період з початку 2007 року по червень 2010 року відповідач продовжував нараховувати позивачці допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, що передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2007 року № 13 «Про деякі питання призначення і виплати допомоги сім»ям з дітьми, а не відповідно до ст.. 43 вище згаданого закону, вона 20.01.2010 року звернулася до відповідача з проханням про перерахунок допомоги по догляду за дітьми . Але їй відмовили в цьому тому, що в бюджеті не закладені кошти на ці виплати. З цим позивачка не погоджується, оскільки, вважає позивачка, такі дії не відповідають вимогам Конституції України, зокрема ч. 2 ст. 9 та ч. 3 ст. 22 , згідно з якими при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі та в межах повноважень, у спосіб, передбачені Конституцією України та законами України. Конституційний суд України рішенням від 07.09.2007 року положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» стосовно зупинення дії ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» визнав такими, що не відповідають Конституції України.

Тому, вважає позивачка, невиплата їй допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму, передбаченого ч. 1 ст. 15 Закону № 2811-Х11 є протиправною і такою, що суперечить Конституції та Законам України.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, викладені в позовній заяві та доповненні до неї, а також ще доповнила вимогою поновити строк для звернення до суду, визнавши причину його пропуску поважною оскільки малі діти потребують повсякденної уваги, оскільки часто хворіють. Залишити дітей, щоб займатися розміром допомоги, позивачка не мала можливості. До того ж важко розібратися в законах, що публікуються в пресі. Змінюючи позовні вимоги, вона просить стягнути з відповідача недоплачені їй суми допомоги за період з 09.07.2007 року по 01.09.2010 року . Також просить стягнути з відповідача понесені нею судові витрати в зв»язку з пред»явленням позову в сумі 317 гр. 02 коп.

Представник відповідача Кулик В.М., юрисконсульт відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації, що діє за довіреністю, в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вказуючи, що відповідно до Конституції України бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами. Виключно законом «Про Держаний бюджет України» визначаються будь які видатки держави на загально - суспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Бюджетним кодексом України передбачено, що виключно Законом України «Про Державний бюджет України» затверджуються повноваження на реалізацію у відповідному році державних програм і заходів та здійснення платежів з конкретною метою.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії) визнано таким, що не відповідає Конституції України положення пункту 14 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» в частині виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбаченою ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» .

Так, показники Закону України «Про Державний Бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» сформовано на підставі чинної нормативно-правової бази та повністю розподілено між головними розпорядниками бюджетних коштів. Витрати, пов»язані з задоволенням судами позовних заяв отримувачів пільг, компенсацій та гарантій, які виникли внаслідок рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 р, не враховані в Законі України «Про Державний бюджет України на 2008 рік». Тому взяття зобов»язань щодо проведення соціальних виплат, надання пільг та компенсацій згідно з цим рішенням можливо лише у разі внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», які мають передбачити збільшення видаткової частини з одночасним визначенням джерел надходжень до бюджету, за рахунок яких здійснювати ці видатки. Одночасно слід зазначити, що в умовах підвищення в 2010 році державних соціальних гарантій і допомоги забезпечити виконання зазначеного Рішення без урахування реальних можливостей доходної частини Державного бюджету України на 2008 рік немає можливості, оскільки це призведе до бюджетних зобов»язань, які не забезпечені фінансовими ресурсами держави.

Позивачка 13.09.2006 року звернулася до управління праці та соціального захисту населення із заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Їй призначена допомога в розмірах, встановлених Порядком призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751. І на цей час вказані виплати здійснюються в розмірах, затверджених вищезазначеною постановою, оскільки іншого механізму виплати пільг, компенсацій та гарантій громадянам чинним законодавством України не визначено.

В ст.2 Закону України «Про встановлення розміру заробітної плати», які приймалися Верховною Радою України на відповідні роки, зазначено, що до прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінету Міністрів України застосовувати ці норми, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України.

Законами України «Про державний бюджет України » на відповідні роки визначається джерело відшкодування витрат, пов»язаних з наданням пільг, передбачених чинним законодавством України.

Відповідно до покладених на управління завдань вона забезпечує реалізацію державної соціальної політики, яку утворюють органи законодавчої влади та вищі органи виконавчої влади. Пункт 4.12 Положення про управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації встановлює,що управління забезпечує цільове використання бюджетних асигнувань, передбачених на соціальний захист населення на соціальне обслуговування.

Представник відповідача також зазначив, що відповідно до 257 ЦК України існує трирічний строк позовної давності, вимоги позивачки виходять за межі цього строку, визнати поважною причину пропуску неможливо, оскільки згідно зі ст.. 57 Конституції України всі законодавчі акти, які стосуються прав та обов»язків громадян, обов»язково підлягають оприлюдненню. Він заперечує проти поновлення строку, незнання законів не може бути поважною причиною пропуску строку. Наполягає на застосуванні строку позовної давності і просить відмовити в позові через пропуск строку звернення до суду.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню. До такого висновку суд дійшов з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них розглядаються судами у порядку цивільного судочинства.

Суд встановив такі фактичні обставини:

- Згідно свідоцтва про народження позивачка ОСОБА_1 має малолітніх доньок ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2;

- Відповідно до довідки про отримання допомоги від 07.06..2010 року позивачка отримує допомогу по догляду за дитиною з 13.09.2006 року;

- Згідно з цією ж довідкою управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації проводить позивачці виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку по 130 гр. щомісячно.

Встановлені судом фактичні обставини справи свідчать про наявність між сторонами правовідносин, які регулюються Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» № 2811- Х11 від 21 листопада 1992 року. Цей закон встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім»ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім»ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» встановлено, що громадяни України, в сім»ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 3 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Таким чином, позивачка ОСОБА_1, як мати малолітніх доньок ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, має право на отримання допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку.

Згідно п. 8 Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, застрахованим в системі загальнообов»язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2007 року № 13 передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується застрахованій особі з дня настання відпустки по догляду за дитиною і по день її закінчення, але не пізніше, ніж по день досягнення дитиною трирічного віку включно.

Статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Закон України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» є спеціальним Законом, що регулює правовідносини, пов»язані з призначенням та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей. Умови призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбачені ст.. 14, при цьому зазначений Закон не передбачає обмежень чи особливих умов або розподілу осіб, що мають право на отримання такої допомоги на застрахованих чи незастрахованих осіб.

Згідно ст.. 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа (один із батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Статтею 43 Закону передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Закон України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням» є загальним, тому до спірних правовідносин слід застосувати норми спеціального закону, яким є Закон України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми».

Статтею 1 цього закону встановлено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення такої допомоги, встановлюється Кабінетом Міністрів України. При цьому вказаною статтею функції щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку КМУ не делеговані.

Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визначається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу . Закони та інші нормативні акти приймаються на основі Конституції України і повинні їй відповідати . Пунктом 1 ч. 1 ст. 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод.

За ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 року визначено, якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав застосуванню не відповідає чи суперечить Законові, суд зобов»язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.

Відповідно до ст. 56 Закону України «Про Державний Бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. № 489-У та пунктів 23, 24, 25 розділу П Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107-У1 від 28 грудня 2007 р. виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюються у 2007 та 2008 роках за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім»ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 90 гр. для незастрахованих осіб та не менше 23% прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку , встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» було зупинено на 2007 рік дію ст.. 43 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням», ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми».

Рішенням Конституційного Суду України № 6 рп/2007 від 09.07.2007 року у справі № 1 29 про соціальні гарантії громадян були визнані такими, що не відповідають Конституції України ст..ст. 56,71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 року № 489, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 09.07.2007 року . Рішення Конституційного Суду України є обов»язковими до виконання на території України, остаточними, не можуть бути оскаржені та мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв»язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених вище, що визнані неконституційними.

Таким чином, з 09.07.2007 року була відновлена дія статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.

В зв»язку з цим позовні вимоги позивачки щодо перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку обґрунтовані частково, оскільки позивачка народила дитину 19.07.2006 року, після чого їй на підставах діючого на той час законодавства було виплачено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та розпочаті виплати зазначеної допомоги, а тому вимоги позивачки в частині перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 09.07.2007 року по 31 грудня 2007 року підлягають задоволенню, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.

З урахуванням вищезазначеного сума невиплаченої відповідачем позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку складає 2.147 гр. 80 коп. із розрахунку: за липень 2007 року - 463 гр. : 31 .х 23 дня 101,16 гр. = 343, 52 гр. ; за серпень 2007 року - 463 гр. 103,41 гр. = 359,59 гр. ; за вересень 2007 року - 463 гр. 104,85 гр. = 358,15 гр. ; за жовтень 2007 року 470 гр. 104,85 гр. = 365,15 гр. ; за листопад 2007 року 470 гр. 107, 73 гр. = 362,27 гр. ; за грудень 2007 року 470 гр. 110,88 гр. = 359, 12 гр.

Не підлягають задоволенню вимоги позивача в частині перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 рік, оскільки зазначені виплати їй нараховувалися та сплачуються відповідно до п. 23 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року. Посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року є необґрунтованим, оскільки вище зазначені положення Закону не скасовувалися та не визнавалися неконституційними, а тому це рішення не може бути застосоване до правовідносин за цим спором.

Законами України «Про Державний бюджет на 2009 рік» від 28.12.2009 року (із змінами та доповненнями) та «Про Державний бюджет на 2010 рік» від 27.04.2010 року змін до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», зокрема щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не вносилося, рішень про зупинення дії цього Закону на 2009 та 2010 роки не приймалося. Таким чином, відповідачем вірно застосовується положення ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» в редакції, що діяла на грудень 2008 року.

За Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів та здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету , затвердженим постановою КМУ від 04.03.2002 року № 256, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам . Перерахування коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку безпосередньо на рахунки населення здійснюють територіальні управління праці та соціального захисту населення з реєстраційних рахунків за кодом тимчасової функціональної класифікації видатків 090303 «Допомога на догляд за дитиною до трьох років».

З огляду на вказане, суд вважає, що належним відповідачем у спорах щодо розміру виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є територіальні управління праці та соціального захисту населення, в даному випадку управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації.

Згідно з вимогами ст.. 257 ЦК України для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено трирічний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до ч. 4 ст. 267 ЦК України сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови в позові.

Позивачка, заявляючи клопотання про поновлення строку звернення до суду за захистом порушеного права , просила зважити на її малолітніх дітей, що часто хворіють, і це характерно для такого віку, неможливість залишити дітей одних, щоб займатися захистом своїх прав, юридичну необізнаність позивачки. За таких обставин суд вважає за можливе визнати причину пропуску строку для звернення до суду поважною, і поновити його.

Вирішуючи питання про спосіб захисту порушеного права позивачки ОСОБА_1 суд вважає, що найбільш ефективним та адекватним способом захисту її прав буде визнання дій відповідача неправомірними в частині відмови виплати недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та стягнути з відповідача 2.147 гр. 80 коп. за рахунок коштів державного бюджету України за кодом тимчасової функціональної класифікації видатків 090303 «Допомога по догляду за дитиною до 3-х років» з реєстраційного рахунку 35415023001479 в ГУ ДКУ в Донецькій області МФО 834016 код ЄДРПОУ 25953965.

Суд вважає за можливе частково задовольнити вимоги позивачки в частині стягнення судових витрат, пов»язаних з пред»явленням позову, стягнувши з відповідача витрати пропорційно задоволеним вимогам .

Решту позовних вимог позивачки залишити без задоволення, як необґрунтованих.

На підставі Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року зі змінами і доповненнями, керуючись ст.ст. 15, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації про поновлення строку для звернення до суду, визнання неправомірною бездіяльності суб»єкта владних повноважень щодо не нарахування щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років задовольнити ч а с т к о в о .

ОСОБА_1 п о н о в и т и строк для звернення до суду за захистом порушеного права.

Визнати неправомірною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації щодо не нарахування щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років в період з 09.07.2007 року по 31 грудня 2007 року.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної адміністрації Донецької на користь ОСОБА_3 недоплачених сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до вимог ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року в сумі 2.147 (дві тисячі сто сорок сім ) гр. 80 коп. за рахунок коштів державного бюджету України за кодом тимчасової функціональної класифікації видатків 090303 «Допомога по догляду за дитиною до 3-х років» з реєстраційного рахунку 35415023001479 в ГУ ДКУ в Донецькій області МФО 834016 код ЄДРПОУ 25953965.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 51 (п»ятдесят одну) гр.. судові витрати, пов»язані з пред»явленням позову.

В решті позовних вимог ОСОБА_1 в і д м о в и т и .

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Амвросіївський районний суд Донецької області.

Суддя: