ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2010 року <Текст >Справа № 2а-7488/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді О.В. Конишева,
при секретарі судового засідання С.А. Данилова,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою : Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя
до : Товариства з обмеженою відповідальністю «Руст-Кераміка»
про : стягнення суми фінансової санкції у розмірі 147303,25 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Руст-Кераміка» про стягнення фінансової санкції у розмірі 147303,25 грн.
До судового засідання від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Обґрунтував свої вимоги ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу», Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Просить стягнути з відповідача суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 147303,25 грн.
Судом визнано, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, заперечень письмових до суду не надходило. Ккрім того у матеріалах справи є відомості, про відсутність відповідача за юридичною адресою.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами статей 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, у звязку із відсутністю осіб, які беруть участь у справі.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що борг по фінансовим (штрафним) санкціям виник в результаті проведеної ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці кафе розташованого за адресою м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 8, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Руст-Кераміка», за результатами якої ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя складено Акт №0097/08/00/25/30202278 від 20.05.2010, яким встановлено порушення: п.1, п.2, п.9, п.12, п. 13 ст. 3 ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон-№265), а саме:
не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор рахункових операцій на суму 44,00 грн.;
не зберігання фіскальних звітних чеків у книзі обліку розрахункових операцій, а саме Z звіт № 1001 за 30.04.2010 роздрукований 03.05.2010;
порушення обліку товарних запасів на складах та за місцем їх реалізації у сумі 3 638,4 грн. На момент проведення перевірки відсутні накладні на внутрішнє переміщення;
не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі зазначеній в денному звіті касового апарата, яка складає 44 грн.
На підставі встановлених порушень позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001702308 від 07.06.2010, яким визначено суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 8056,80 грн., яке надіслане на адресу відповідача засобами поштового зв'язку у той же день та повернено на адресу ДПІ у звязку із незнаходженням підприємства за місцем реєстрації.
Крім того, перевіркою встановлено, що у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) були відсутні записи про оприбуткування готівкових коштів згідно Z звітів з № 1001 по №1018 за період з 30.04.2010 по 19.05.2010 на загальну суму 5 012,83 грн.; № 0975 по №1000 за період з 01.04.2010 по 29.04.2010 на загальну суму 7 159,5 грн.; № 0944 по №0974 за період з 01.03.2010 по 31.03.2010 на загальну суму 8 798,05 грн.; № 0916 по №0943 за період з 01.02.2010 по 28.02.2010 на загальну суму 6 878,91 грн., що є порушенням п. 2.6 положення щодо ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637.
Відповідно до цього положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО.
На підставі встановлених порушень позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001712308 від 07.06.2010, яким визначено суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 139246,45 грн., яке надіслане на адресу відповідача засобами поштового зв'язку у той же день та повернено на адресу ДПІ у звязку із незнаходженням підприємства за місцем реєстрації.
Таким чином, у відповідача, станом на 28.09.2010 існує заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям на загальну суму 147303,25 грн.
Визначена сума штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалась та на час розгляду справи не сплачена.
Згідно п.1, п.2, п. 9, п.13 ст. 3 Закону України №265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів; видавати особі, яка отримує товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобовязання та податковий борг, згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
У відповідності до ст. 25 Закону України №265, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами ДПС України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст.15 Закону №265, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно п.5.4 цього Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У матеріалах справи відсутні заперечення та докази сплати фінансових санкцій відповідачем у строки, визначені законодавством.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 на користь державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя суму заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 2 326 (дві тисячі триста двадцять шість) грн. 40 коп. з них 626,40 грн. (шістсот двадцять шість гривень сорок копійок) на р/р 31116104700009, код ЄДРПОУ 34676911, код платежу 21080900 та 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р 31116104700009, код платежу 21080900, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015 та 1700,00 грн. (тисячу сімсот гривень нуль копійок) на р/р 31114106700009, код платежу 21081100, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 08.11.2010.
Суддя /підпис/ О.В. Конишева