Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 535/623/24
Провадження № 3/535/266/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2024 року с-ще Котельва
Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Мальцев С.О., з секретарем судових засідань Кашуба Ю.С., прокурора Скиби Д.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1ст.172-6 КУпАП:
встановив:
На адресу Котелевського районного суду Полтавської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №186 від 17.07.2024, ОСОБА_1 , будучи виключеною 16.04.2024 зі складу позаштатної військово-лікарської комісії КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради та припинивши повноваження секретаря вказаної комісії, відповідно до підпункту «»» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 16.05.2024), а саме лише о 10 год 55 хв 24.05.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала частково, не заперечувала несвоєчасності подання декларації та пояснила, що вона не знала про необхідність подання декларації.
Прокурор Скиба Д.І. у судовому засіданні просила суд визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до складу позаштатної військово-лікарської комісії КНП Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради, затвердженого наказом КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради від 29.12.2023 №203, ОСОБА_1 , сестра медична, є секретарем резервного складу комісії.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону
України «Про запобігання корупції» суб?єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.
Наказом КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради від 16.04.2024 №48 ОСОБА_1 виключено зі складу позаштатної військово-лікарської комісії КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради з 16.04.2024.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до абзацу четвертого пункту 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «тро тотобігання корупції» установлено, що з дня чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII нього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи виключеною 16.04.2024 зі складу позаштатної військово-лікарської комісії КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради та припинивши повноваження секретаря вказаної комісії, зобов?язана була протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), тобто не пізніше 16.05.2024.
Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 29.03.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2023 рік, тобто останній достовірно відомі зобов?язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.
Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання ОСОБА_1 лише о 10 год. 55 хв. 24.05.2024 подала до Реєстру декларацію особи, яка припиняє діяльність пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), тобто несвоєчасно.
Згідно листа КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради від 05.07.2024 №554 ОСОБА_1 в період з 16.04.2024 по 16.05.2024 на лікарняному не перебувала.
Поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, яка припиняє діяльність пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні) у ОСОБА_1 не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи виключеною 16.04.2024 зі складу позаштатної військово-лікарської комісії КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради та припинивши повноваження секретаря вказаної комісії, відповідно до підпункту «»» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 16.05.2024), а саме лише о 10 год 55 хв 24.05.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1ст.172-6 КУпАП, тобто припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише о 10 год 55 хв 24.05.2024 тобто не своєчасно.
При вирішення питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положеньст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, які пом`якшують відповідальність та обставин, що обтяжують відповідальність, у зв`язку з чим суд вважає можливим накласти на порушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.36, ч.1 ст.172-6, ст.ст.221,252,280,283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605,60 грн
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанови про застосування стягнення, передбаченого ст.32 цього кодексу.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Повний текст постанови складено 01.08.2024.
Суддя С.О. Мальцев