Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
15.06.2010 р.Справа № 2а-2473/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,
прокурора: не прибув,
представника позивача: Скакодуб Н.М., довіреність № 34/9/32-205 від 19.01.10 р.,
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомпрокурора Ленінського району м. Миколаєва, вул. Південна, 52, м. Миколаїв, 54034 в інтересах держави в особіРегіональого управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів ДПА України в Миколаївській області, вул. Нікольська, 47, м. Миколаїв, 54001 доПП ОСОБА_4., АДРЕСА_1
простягнення фінансової санкції у сумі 1700,0 грн. В С Т А Н О В И В:
Прокурор Ленінського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту з питань контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Миколаївській області звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4. фінансової санкції у сумі 1700,0 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідач не сплатив фінансову санкцію згідно рішення про застосування фінансових санкцій від 30.06.09 р. № 140518, яке в адміністративному чи судовому порядку не оскаржено та не скасовано.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав адміністративний позов та просить суд його задовольнити з наведених підстав.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, що вбачається із повідомлення про вручення поштового відправлення (а. с. 19).
У відповідності до ст. 160 ч. 3 КАС України, у судовому засіданні 15.06.10 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Вирішуючи адміністративну справу, суд встановив наступне.
24.06.09 р. позивач, на підставі направлень на перевірку № № 171, 172 від 24.06.09 р., здійснив перевірку діяльності господарської одиниці відповідача - павільйону, який розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Нагірна ріг вул. Космонавтів щодо додержання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, про що складено Акт № 140346 (а. с. 8-12).
За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме ст. 15 ч. 10 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.
Зокрема встановлено, що термін дії попередньої ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями, серія АВ № 876122 закінчився 23.05.09 р. Отримана у подальшому відповідачем ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, надавала відповідачу право здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями з 05.06.09 р., тобто у період з 24.05.09 р. до 04.06.09 р. відповідач не мав права здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Відповідальність за вищезазначене правопорушення встановлена ст. 17 ч. 2 п. 4 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»- 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.01 р. № 940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору», Положення про Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.08.01 р. № 331, ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», позивач є державним органом, що здійснює контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарі, у порядку ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», застосовує до порушників передбачені цією статтею фінансові санкції.
За наслідками перевірки, відповідно до ст. 17 ч. 2 п. 4 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача фінансової санкції на суму 1700,0 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем 21.07.09 р., що підтверджується підписом відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а. с. 7).
Відповідач на час розгляду справи заборгованість перед бюджетом із сплати фінансової санкцій у сумі 1700,0 грн. не погасив, рішення про застосування фінансових санкцій у судовому порядку не оскаржив.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 ч. 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст.11, 71, 94, 98, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, відомості про банківські реквізити відсутні, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Держави (державний бюджет Ленінського району м. Миколаєва, р/р 31116106700005 у ГУДК України у Миколаївській області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 826013, ЄДРПОУ 23626096) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Вимоги до заяви про апеляційне оскарження та до апеляційної скарги встановлені ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова у повному обсязі складена
20 липня 2010 р.
СуддяА. О. Мороз