Постанова № 12054331, 25.05.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2010
Номер справи
2а-2339/10/0870
Номер документу
12054331
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 року <Текст >Справа № 2а-2339/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Янюк О.С.,

при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,

за участю:

представника позивача Урсуленка О.В. (довіреність від 02.02.2010 № 1031/10/10);

відповідача ОСОБА_2 (паспорт НОМЕР_1 від 05.03.1996)

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, с. Лисогірка Запорізького району Запорізької області

про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2010 року Державна податкова інспекція у Запорізькому районі м. Запоріжжя (далі - ДПІ у Запорізькому районі м. Запоріжжя, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2, відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 240,00 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на закони України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ) та «Про державну податкову службу в Україні», від 04.12.1990 № 509-XII (далі Закон №509-XII) і зазначає, що відповідач має податкову заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 240,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі із підстав, викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні визнав наявність заборгованості зі сплати єдиного податку та не заперечив проти задоволення позову.

На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, судом встановлені наступні обставини.

ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) зареєстрований як фізична особа-підприємець Запорізькою районною державною адміністрацією Запорізької області 08.07.2009, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію № НОМЕР_3.

09.07.2009 відповідачем подана зава про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності за видом діяльності транспортне обслуговування громадян легковими автомобілями із щомісячною ставкою єдиного податку у розмірі 80,00грн.

Заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач до податкового органу до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу) не надавав.

Згідно із наданого позивачем розрахунку нарахування та сплати суми заборгованості та пені відповідачем, на час розгляду справи у суді ОСОБА_2 має борг зі сплати єдиного податку у розмірі 240,00 грн., який виник внаслідок несвоєчасної сплати встановленої ставки єдиного податку.

Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості, позивачем прийняті податкові вимоги: перша від 28.09.2009 року № 1/579 , друга від 27.11.2009 року № 2/671.Перша податкова вимога була отримана відповідачем особисто, що підтверджується підписом останнього на поштовому повідомленні від 20.10.2009 № 2283399.

Друга податкова вимога відповідачу вручена не була та повернулась на адресу позивача із відміткою відділення поштового звязку «за вказаною адресою не знаходиться».

Відповідно до п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181-III у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На виконання указаних норм позивачем складений акт № 1 про неможливість вручення ІІ податкової вимоги та розміщену указану вимогу на дошці податкових оголошень ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області.

Позивачем 21.02.2010 року прийняте рішення № 05 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Оскільки відповідачем існуюча заборгованість погашена не була, позивач просить стягнути її у судовому порядку.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Закону №509-XII, податкові органи, зокрема, здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727/98 (далі Указ №727/98), передбачено право субєктів малого підприємництва-фізичних осіб, самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку, шляхом подачі письмової заяви до органу державної податкової служби.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач, користуючись наданим йому Указом № 727/98 правом обрання способу оподаткування шляхом сплати єдиного податку, надав до ДПІ у Запорізькому районі м. Запоріжжя заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

У відповідності до приписів чинного законодавства, платники податку, які в установленому порядку перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, зобовязані сплачувати в установлений Указом №727/98 термін єдиний податок за ставками, визначеними місцевою радою.

Відповідач, в порушення приписів Указу № 727/98, не сплачував встановлену ставку єдиного податку з вересня 2009 року по листопад 2009 року.

У відповідності до ст. 4 Указу № 727/98 відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу). Відповідна заява про відмову від спрощеної системи оподаткування відповідачем до податкового органу не подавалась.

Спеціальним законом з питань оподаткування, яким регулюється порядок погашення податкових зобовязань, визначається механізм нарахування і сплати пені та штрафних санкцій є Закон №2181-ІІІ.

Податкове зобовязання та податковий борг згідно пп.1.2., 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ, є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.5.1. ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

У звязку з несплатою платником податків узгодженої суми податкового зобовязання згідно п. п. 6.2.1 п.6.2. ст.6 та п.п.6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181-ІІІ, платнику податків були направлені податкові вимоги.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Як свідчать матеріали справи, податкові вимоги відповідачем не оскаржувались, а отже є узгодженими.

Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Аналізуючи вище викладене, оскільки на час розгляду справи наявна заборгованість відповідачем не сплачена та визнана останнім, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 240,00грн. (двісті сорок грн. 00 коп) на користь місцевого бюджету Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області (р/р 34212379700123, код платежу 16050200, код ЄДРПОУ 34677014, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.С.Янюк