ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.09.10Справа №2а-6615/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Асєєвої Л.О.,за участю представника позивача Гришина Р.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Феодосія АРК
до Відкритого акціонерного товариства «Лаванда»
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Феодосія АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Лаванда» (далі відповідач) заборгованості в сумі 125749,69 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата податкових зобовязань.
Ухвалами суду від 26.05.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 27.07.2010 року за клопотанням представника позивача допущено заміну Державної податкової інспекції в м. Феодосія АРК у справі її правонаступником, - Феодосійською міжрайонною державною податковою інспекцією АР Крим.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов у повному обсязі з підстав, зазначених в позовної заяві.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ст. 128 КАС України, розглядати справу за відсутності відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у справі в їх сукупності, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 29.03.1996 року зареєстрований виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується довідкою ГУС АРК (а.с.20) та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (а.с.19).
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори. Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків зобовязані сплачувати суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.
Пунктом 3.2.1. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року встановлено, що будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Відповідно до п.п. 3.2.2. п. 3.2. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року на кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платником податку є громадяни України, іноземні громадяни.
Пунктом 1.15 ст. Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено, що податковий агент юридична особа, що незалежно від організаційно-правового статусу і способу обкладання іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати й сплачувати цей податок від імені і за рахунок платником податку, вести податковий облік і надавати податкову звязність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм дійсного Закону.
Згідно п.п. 81.1. п. 8.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, що нараховує оподаткований доход на користь платника податку, утримає податок із суми такого податку за його рахунок.
18.01.2010 року позивачем було проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з за період 01.04.2008р. по 30.09.2009р., за результатами якої складено акт перевірки № 50/23-1/0030-7371 від 18.01.2010 року.
Зазначеною перевіркою встановлені порушення відповідачем зокрема Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
У ході перевірки встановлено наявність заборгованості перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб на нараховану заробітну плату 125749,69 гривень
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не заперечував проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 125749,69 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в зазначеній сумі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Лаванда» (ЄДРПОУ 00307371) на користь місцевого бюджету м. Феодосії (р/р 33212800700024 в ГУ ДК м. Сімферополя, ОКПО 34740709, код платежу 11010100) 125749,69 грн. заборгованості по сплаті податку з доходів фізичних осіб.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.