Постанова № 12050041, 06.09.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2010
Номер справи
2а-4457/10/1470
Номер документу
12050041
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

06.09.2010 р. Справа № 2а-4457/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складi суддi Гордієнко Т.О., за участю секретаря судового засідання Рибіцької К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавне підприємство " Суднобудівний завод імені 61 комунара ", вул. Адміральська, 38,Миколаїв,54001 ТОВ "Суднобудівна асоціація "Миколаївський регіон", вул. Бузніка, 5,Миколаїв,54010 доУправління ПФУ в Центральному районі м. Миколаєва, вул. Артилерійська, 19,Миколаїв,54030 провизнати протиправним та скасувати рішення № 470 від 24.02.10 р., В С Т А Н О В И В: Позивачі звернулись до адміністративного суду з позовною заявою до Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва про визнання протиправним та скасування рішення від 24.02.2010 р. № 470 про застосування фінансових санкцій в сумі 687,23 грн. та пені в сумі 27730,61 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків за період з 28.04.2009 р. по 15.02.2010 р. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що рішення про застосування штрафних фінансових санкцій є незаконним, оскільки спільна діяльність не є страхувальником, тому за цю діяльність не повинні сплачуватись страхові внески, господарським судом Миколаївської області від 23.09.2009 р. порушено справу № 2/178/09 про банкрутство Державного підприємства «Суднобудівний завод ім.61 Комунара», м. Миколаїв та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Сторони в судове засідання не з»явились, про причини неявки суд не повідомили, в звязку з чим, на підставі ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Відповідач заперечення на позов суду не надав, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення ( арк.с.19). На підставі п.4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних в ній доказів. Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку:

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені) вони на підставі вимог ст. 3 КАС України.

Державне підприємство «Суднобудівний завод ім. 61 Комунара»та Товариство з обмеженою відповідальністю «Суднобудівна асоціація «Миколаївський регіон»уклали договір про спільну діяльність № 47/1168 від 23.03.2007 р.

Спільна діяльність цих підприємств була зареєстрована в ПФУ Центрального району м. Миколаєва, як страхувальник та платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст. 1130 Цивільного Кодексу за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобовязуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.

Відповідач прийняв рішення № 417 від 24.02.2010 р. р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату ( неперерахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків в сумі 687,23 грн. та пені в сумі 27730,61 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків за період з 28.04.2009 р. по 15.02.2010 р.

Згідно із ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058 страхувальниками відповідно до цього Закону є:

1) роботодавці:

підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону;

колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), - для осіб, зазначених у пункті 2 статті 11 цього Закону;

дипломатичні представництва, консульські установи України, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств та організацій (у тому числі міжнародних), створених відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами, - для осіб, зазначених у пункті 5 статті 11 цього Закону;

іноземні дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств та організацій, міжнародних організацій, розташованих на території України, - для осіб, зазначених у пункті 6 статті 11 цього Закону;

2) підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату (винагороду), грошове забезпечення, допомогу, - для осіб, зазначених у пунктах 7 - 9, 12 - 14, 17 і 18 статті 11 цього Закону;

3) Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України - для працюючих осіб, за яких роботодавець сплачує внески в сумі меншій, ніж сума внеску із заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоровя, а також для непрацюючих осіб, зазначених у пункті 11 статті 11 цього Закону;

4) застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.

У цьому переліку спільна діяльність юридичних осіб відсутня, тому у відповідача не було законних підстав для узяття на облік в якості страхувальника спільної діяльності.

Відповідно до п.2 ч.9 ст. 106 Частиною 3 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058 встановлено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними

органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Оскільки спільна діяльність позивачів не є страхувальником, застосування до позивачів фінансових санкцій та пені є безпідставним, а рішення відповідачем прийнято не на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до п.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснення нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Миколаєва від 24.02.2010 р. № 470 про застосування фінансових санкцій в сумі 687,23 грн. та пені в сумі 27730,61 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків за період з 28.04.2009 р. по 15.02.2010 р.

3. Повернути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Суднобудівний завод ім.61 Комунара», м. Миколаїв, вул. Адміральська,38, код 14313240 судовий збір в сумі 3,40 грн. ( три грн. сорок коп.) , сплачений за платіжним дорученням № 995 від 3,40 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т. О. Гордієнко

Повний текст рішення складений

та підписаний суддею 07.09.2010 р.