Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
25.08.2010 р. 10:48Справа № 2а - 6748/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Зіньковського О. А., секретар судового засідання Васильєва А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПриватного підприємства "Лаймос",
вул. Севастопольська, 67,Миколаїв,54055 доДПІ у Центральному районі м. Миколаєва, вул. Потьомкінська, 24/2,Миколаїв,54030
Головного держподатревізора-інспектора ДПА України у Миколаївській області Долгошея Ю.Я.,
Старшого держподатревізора-інспектора ДПА України у Миколаївській області Дмитрика С.В.
проскасування рішення від 02.09.2009 р. №0024272350, за участю представників: від позивача: Архіпов Д.О., довіреність №103/д від 21.07.2010 року,
від відповідача: Науменко А.С., довіреність №4/9/10-024 від 11.01.2010 року.
Приватним підприємством "Лаймос" предявлено позов до ДПІ у Центральному районі м.Миколаєва, головного держподатревізора-інспектора ДПА України у Миколаївській області Долгошея Ю.Я., старшого держподатревізора-інспектора ДПА України у Миколаївській області Дмитрика С.В. з вимогою про скасування рішення від 02.09.2009р. № 0024272350.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та зазначив, що перевірка проведена відповідачем з порушенням чинного законодавства, в направленнях на проведення перевірки є помилка в назві позивача, перевірка позивача була проведена без рішення суду та без наказу на проведення позапланової перевірки, позивач не був завчасно повідомлений про проведення перевірки, працівники позивача не мали повноважень на представництво інтересів позивача перед податковими органами, відповідачем порушено вимоги постанови КМУ від 21.05.09р. №502, акт складений за результатами перевірки не може бути законним доказом.
Відповідачі позовні вимоги не визнали та зазначили, що рішення ДПІ у Центральному районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0024272350 від 02.09.2009р. прийнято у відповідності до чинного законодавства, перевірка позивача проведена в порядку та у спосіб передбачений чинним законодавством.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
На підставі направлень на перевірку від 14.08.2009р. №2129/23-517 і №2130/23-517 фахівцями ДПА у Миколаївській області Долгошеєю Ю.Я. та Дмитрик С.В. проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій бару-дискоклубу, в якому здійснює господарську діяльність приватне підприємство "Лаймос", за адресою Миколаївська область, Очаківський район, м. Очаків, вул. 60-років СРСР, 10.
Фахівці ДПА були допущені до перевірки. Перевірка була проведена в присутності адміністратору закладу торгівлі та продавця.
Перевіркою (акт №0922/14/00/23/34651059 від 14.08.2009р.) було встановлено наступні порушення:
- непроведення розрахункових операцій через РРО на суму 15,00 грн.;
- незабезпечено зберігання фіскального звітного чеку №445 в КОРО 1403003238р/2 від 24.03.2009р.;
- незабезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків за 19 робочих днів.
На підставі зазначеного акту перевірки ДПІ у Центральному районі м.Миколаєва було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0024272350 від 02.09.2009р. на суму 6875, 00 грн.
Права і повноваження органів державної податкової служби визначені в Законі України "Про державну податкову службу в Україні" №509 (далі ЗУ №509), до яких, в рамках компетенції та порядку, встановленого Законами України, належить, зокрема, здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Статтею 11-1 Закону №509 визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до ст. 13 Закону України "Про систему оподаткування" справляються на території України.
Статтями 15 та 16 Закону України №265 '"Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Тобто, право податкового органу на проведення таких перевірок унормовано ст.15, 16 ЗУ №265, а порядок проведення таких перевірок, як вбачається з наведеної норми, передбачений законодавством України.
Наказ ДПА України від 27.05.2008р. №355 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків" було запроваджено з метою налагодження належної взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації та проведенні перевірок платників податків, а також забезпечення об'єктивності та прозорості при здійсненні контрольно-перевірочної роботи.
Так, на підставі п.3.1 наказу ДПА України від 27.05.2008р. №355 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків" працівниками органів ДПС здійснюються відповідно до щомісячних планів органу ДПС планові перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, а також операцій купівлі-продажу іноземної валюти (розрахункові операції) та касових операцій, а також наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій та позапланові перевірки у випадках, передбачених законодавством.
В акті перевірки встановлено порушення п.1, 9, ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР.
Відповідно до п.1 ст.3 закону №265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункової операції. За порушення вищевказаної норми Законом України №265 встановлено відповідальність: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів, на які виявлено невідповідність (п.1 ст.17).
Перевіркою встановлено непроведення через реєстратор розрахункових операцій розрахункової операції при продажу товарів на суму 15,00 грн. (про що зазначено у рахунку офіціанта та у п.п. 2.2.7 акту перевірки).
Штрафна санкція за вказане порушення складає - 75,00 грн., (15, 00 грн. х 5 = 75, 00 грн.).
Відповідно до п.9 ст.3 закону №265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. За порушення вищевказаної норми закону №265 встановлено відповідальність у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п.4 ст.17 ЗУ №265).
Перевіркою встановлено незабезпечення зберігання фіскального звітного чеку №445 в КОРО 1403003238р/2 від 24.03.2009р.
Крім того, перевіркою також встановлено незабезпечення друкування фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій за наступні дні: 03.04.2009р., 12.04.2009р., 06.05.2009р., 07.05.2009р., 10.05.2009р., 15.05.2009р., 22.05.2009р., 27.05.2009р., 28.05.2009р., 03.06.2009р., 04.06.2009р., 05.06.2009р., 10.06.2009р., 11.06.2009р., 24.06.2009р., 25.06.2009р., 26.06.2009р., 27.06.2009р., 28,06.2009р.
Штрафна санкція за вказане порушення складає - 6800, 00 грн. (20 х (17 грн. х 20 грн. = 340 грн.) = 6800,00 грн.)
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач довів суду правомірність прийнятого оскаржуваного рішення.
Доводи позивача не спростовують виявлених під час перевірки порушень та не можуть бути підставою для скасування законного рішення суб'єкта владних повноважень. Наявна помилка в назві позивача зазначеної в направленні на перевірку (а.с.14) є технічною та з огляду на правильність вказаного ідентифікаційного коду приватного підприємства «Лаймос»також не може бути підставою для визнання направлення недійсним.
Враховуючи, що позивач по суті виявлених порушень будь яких заперечень суду не надав, позовні вимоги є необґрунтованими, та такими, що задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 11, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволені позову відмовити
Судові витрати покласти на позивача.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський
постанова складена у повному обсязі
30.08.2010 р.