Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 жовтня 2010 року Справа № 2а-1842/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Сіряцькому А.С.
за участю сторін:
представника позивача Луценко О.О.
представника відповідача Харабар Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до відділу Держкомзему у Марківському районі Луганської області про стягнення суми економічних санкцій , -
В С Т А Н О В И В:
12 березня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до відділу Держкомзему у Марківському районі Луганської області про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 47970,00 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у період з 26.01.2010 по 29.01.2010 працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області була проведена перевірка відділу Держкомзему у Марківському районі Луганської області з питань дотримання дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів (плати) на землевпорядні роботи та послуги, повязані з оформленням документів, в тому числі які посвідчують право власності на земельні ділянки при передачі їх безоплатно у власність громадян.
На момент перевірки було встановлено, що підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме у період з 03.02.2009 по 26.01.2010 необґрунтовано стягувалась вартість послуг «Надання земельно-кадастрової інформації», «Видача висновків щодо умов надання земельної ділянки», «Оформлення проектів договорів оренди землі», «Надання інформації про правовий статус земельної ділянки», плата за які не передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 №1619.
За довідку «Надання земельно-кадастрової інформації» необґрунтовано стягнуто з фізичних осіб 8230,00 грн., з юридичних осіб 1120,00 грн. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 9610,00 грн.
За довідку «Видача висновків щодо умов надання земельної ділянки» необґрунтовано стягнуто з юридичних осіб 400,00 грн. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 400,00 грн.
За довідку «Оформлення проектів договорів оренди землі» необґрунтовано стягнуто з фізичних осіб 4380,00 грн., з юридичних осіб 1380,00 грн. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 5500,00 грн.
За довідку «Надання інформації про правовий статус земельної ділянки» необґрунтовано стягнуто з фізичних осіб 130,00 грн. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 130,00 грн.
Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 15990,00 грн.
На підставі акту перевірки за порушення діючого законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було прийнято 05.02.2010 рішення № 17, яким відповідачу було визначено економічні санкції у розмірі 47970,00 грн., які складаються з штрафу в сумі 31980,00 грн. та необґрунтовано отриманої виручки в сумі 15990,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічно викладеному у позові. Просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково в частині стягнення суми економічних санкцій у розмірі 2640,00 грн., в задоволенні решти позовних вимог просив відмовити.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про часткове задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач відділ Держкомзему у Марківському районі Луганської області зареєстрована як юридична особа Марківською районною державною адміністрацією Луганської області 24.09.2008 за № 337516.
Згідно акту перевірки №14 від 29.01.2010, складеного за результатами перевірки відділу Держкомзему у Марківському районі Луганської області, встановлено, що відповідачем у період з 03.02.2009 по 26.01.2010 необґрунтовано стягувалась вартість послуг «Надання земельно-кадастрової інформації», «Видача висновків щодо умов надання земельної ділянки», «Оформлення проектів договорів оренди землі», «Надання інформації про правовий статус земельної ділянки», плата за які не передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 №1619 (а.с. 3)
Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 15990,00 грн., що підтверджується довідкою про суму необґрунтовано одержаної виручки (а.с. 7).
На підставі акту перевірки за порушення діючого законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було прийнято 05.02.2010 рішення № 17, яким відповідачу було визначено економічні санкції у розмірі 47970,00 грн., які складаються з штрафу в сумі 31980,00 грн. та необґрунтовано отриманої виручки в сумі 15990,00 грн. (а.с. 10).
Згідно поштового повідомлення рішення про застосування економічних санкцій було отримано відповідачем 09.02.2010 (а.с. 10 об).
Відповідно ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Згідно із ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки.
Пунктом 5 Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 листопада 2000 року N 1619, державні органи земельних ресурсів можуть виконувати та надавати на платній основі такі види земельно-кадастрових робіт і послуг, зокерма, як підготовка дублікатів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, сертифікатів на право на земельну частку (пай); підготовка та надання аналітичних записок щодо стану земельних ресурсів України, земельно-кадастрової інформації на замовлення, відомостей з бази даних державного земельного кадастру; надання витягів з державного земельного кадастру.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, відповідачем у судовому порядку було оскаржено рішення № 17 про застосування економічних санкцій. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16.04.2010 позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області були задоволені частково, рішення № 17 було скасовано в частині вилучення необґрунтовано отриманої виручки у сумі 15110,00 грн., штрафних санкцій у сумі 30220,00 грн., всього на суму 45330,00 грн. Також скасовано припис інспекції №28 від 05.02.2010 про усунення порушень державної дисципліни цін. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2010 постанова Луганського окружного адміністративного суду від 16.04.2010 залишена без змін. На момент розгляду справи постанова від 16.04.2010 набрала законної сили.
Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку, що оскільки рішення про застосування економічних санкцій №17 скасовано в частині вилучення необґрунтовано отриманої виручки у сумі 15110,00 грн., штрафних санкцій у сумі 30220,00 грн. постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16.04.2010 та зазначене рішення набрало законної сили, позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області в частині стягнення економічних санкцій підлягають задоволенню на суму 2640,00 грн.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 13, 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до відділу Держкомзему у Марківському районі Луганської області про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 47970,00 грн., застосованих рішенням № 17 від 05.02.2010, задовольнити частково.
Стягнути з відділу Держкомзему у Марківському районі Луганської області в доход Державного бюджету України (р/р 31118106700188, одержувач Держбюджет Марківського району, код 24046892, МФО 804013, код виду платежу 21081100) суму економічних санкцій у розмірі 2640,00 грн.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 25 жовтня 2010 року.
СуддяВ.В. Матвєєва