Постанова № 12048489, 01.11.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.11.2010
Номер справи
2а-13069/10/1/0170
Номер документу
12048489
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.11.10Справа №2а-13069/10/1/0170 (14:23) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. , за участю

представника прокуратури Шубьонкіної Т.А.,

представника позивача Бокучава Х.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора м.Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим до Комунального підприємства «Аеропорт Керч»

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з позовом заступник прокурора м.Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим до Комунального підприємства «Аеропорт Керч» про стягнення податкової заборгованості в розмірі 884790,65 гривень з Комунального підприємства «Аеропорт Керч» за наступними реквізитами: податок з власників транспортних засобів в сумі 51817,46 гривень на р/р 33219807700019 УДК в АРК м.Сімферополя, код платежу 12020100 до місцевого бюджету м.Керч, МФО 824026,ЗКПО 34740946; ПДВ в сумі 559153,79 гривень на р/р № 31118029700019 в УГК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, Одержувач: Держбюджет м.Керч, код платежу: 14010100, ОКПО 34740946; податок на прибуток в сумі 15799,27 гривень на р/р № 31113002700019 в УГК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946, Одержувач: Місцевий бюджет м.Керч, код платежу: 11020100: податок з доходів фізичних осіб в сумі 6371,89 гривень на р/р 33212800500019 УДК в АРК м.Сімферополя, код платежу 11010100 до місцевого бюджету м.Керч, МФО 824026, ЗКПО 24030783; податок на землю в сумі 251648,24 гривень на р/р 33216811700019, Одержувач: Місцевий бюджет м.Керч, код платежу 13050100, ОКПО 34740946 в УГК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026.

Адміністративний позов мотивований тим, що за Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» склалася заборгованість з ПДВ в розмірі 559153,79 гривень, з них податок в розмірі 479654,00 гривень, штрафні санкції в розмірі 52371,92 гривень, пеня в сумі 27127,87 гривень, з податку на прибуток в сумі 15799,27 гривень, з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 6371,89 гривень; з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів 51817,46 гривень, з яких: податок 43332,75 гривень, штрафні санкції 4191,31 гривень, пеня 4293,40 гривень; з земельного податку 251648,24 гривень,з яких: податок 187624,30 гривень, штрафні санкції в розмірі 17469,36 гривень, пеня 46554,48 гривень.

В позові зазначено, що з метою стягнення податкового боргу податковою інспекцією все майно та майнові права відповідача зареєстровані в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, відповідачеві виставлені перша та друга податкові вимоги.

З позову вбачається, що заходи, прийняті податковою інспекцією для стягнення податкового боргу з відповідача, не призвели до погашення Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» податкового боргу, у звязку з чим до Окружного адміністративного суду АРК подано адміністративний позов.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.09.2010 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.09.2010 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, будь-яких пояснень стосовно пропуску строку позивачем не надані.

У судове засідання представник відповідача не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про що свідчить поштове повідомлення, яке знаходиться в матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 ч.1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м.Керчі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м.Керчі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Аеропорт Керч» є юридичною особою, яка зареєстрована 26.12.1995 року виконавчим комітетом Керченської міської ради, що підтверджується довідкою про включення до ЄДРПОУ № 09/2-5-6/460 від 21.02.2002 року.

Відповідно до Статуту Комунального підприємства «Аеропорт Керч», зареєстрованого розпорядженням виконкому Керченської міської ради № 1546-Р від 26.12.1995 року, Комунальне підприємство «Аеропорт Керч» є правонаступником з усіх майнових та немайнових прав та зобовязань реорганізованого державного підприємства аеропорту «Керч».

Таким чином, судом встановлено, що Комунальне підприємство «Аеропорт Керч» є субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до довідки ДПІ в м.Керчі АРК від 10.06.2010 року № 12627/10/29-0 Комунальне підприємство «Аеропорт Керч» перебуває на податковому обліку з 19.08.1996 року.

Суд зазначає, що Комунальне підприємство «Аеропорт Керч» є платником податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991, № 1963-XII “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Статтею 5 Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону юридичними особами податок підлягає сплаті щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

20.02.2007 року Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» до ДПІ в м.Керчі АРК було надано розрахунок суми податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2007 року, відповідно до якого сума податку за ІІІ квартал 2007 року, граничний строк сплати 15.10.2007 року, складає 2974,75 гривень, за ІV квартали 2007 року, граничний строк сплати 15.01.2008 оку, складає 2974,75 гривень.

21.02.2008 року Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» до ДПІ в м.Керчі АРК було надано розрахунок суми податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2008 року, відповідно до якого сума податку за І квартал 2008 року, граничний строк сплати 15.04.2008 року, складає 2974,75 гривень, за ІІ квартал 2008 року, граничний строк сплати 15.07.2008 року, складає 2974,75 гривень, за ІІІ квартал 2008 року, граничний строк сплати 15.10.2008 року, складає 2974,75 гривень, за ІV квартали 2008 року, граничний строк сплати 15.01.2009 оку, складає 2974,75 гривень.

02.03.2009 року Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» до ДПІ в м.Керчі АРК було надано розрахунок суми податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2009 року, відповідно до якого сума податку за І квартал 2009 року, граничний строк сплати 15.04.2009 року, складає 3393,25 гривень, за ІІ квартал 2009 року, граничний строк сплати 15.07.2009 року, складає 3393,25 гривень, за ІІІ квартал 2009 року, граничний строк сплати 15.10.2009 року, складає 3393,25 гривень, за ІV квартали 2009 року, граничний строк сплати 15.01.2010 оку, складає 3393,25 гривень.

26.02.2010 року Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» до ДПІ в м.Керчі АРК було надано розрахунок суми податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2010 року, відповідно до якого сума податку за І квартал 2010 року, граничний строк сплати 15.04.2010 року, складає 2987,00 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ІІІ, ІV квартали 2007 року, 2008 -2009 роки, І квартал 2010 року в загальній сумі 34408,5 гривень не сплачено, що підтверджується особовим рахунком та розрахунком позовних вимог.

Згідно абзацу “а”підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений “Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та “Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.

Судом встановлено, що посадовими особами податкового органу було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» (код ЄДРПОУ 24040122) від 20.02.2008 року № 247/17-3/24040122, в якому вказано, що 20.02.2008 року проводилася невиїзна документальна перевірка Комунального підприємства «Аеропорт Керч», в результаті якої встановлено порушення ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991р. № 1963-XII із змінами та доповненнями у частині дотримання граничних термінів сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Керівник та головний бухгалтер Комунального підприємства «Аеропорт Керч» з актом перевірки ознайомилися, акт перевірки підписали, акт перевірки отриманий головним бухгалтером Комунального підприємства «Аеропорт Керч» ОСОБА_4

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення № 0003311702/0 від 20.02.2008 року, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 20.02.2008 року № 247/17-3/24040122 встановлено порушення ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, за що на Комунального підприємства «Аеропорт Керч» було накладено штраф у розмірі 1061,01 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Зазначене податкове повідомлення рішення 20.02.2008 року було отримано головним бухгалтером Комунального підприємства «Аеропорт Керч» ОСОБА_4, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» штраф в розмірі 1061,01 гривень за зазначеним податковим повідомленням-рішенням не сплачений, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку.

Крім того, ДПІ в м.Керчі АРК за несвоєчасну сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 16.09.2007 року по 16.09.2010 року (тобто в межах строків, визначених статтею 15.2. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”) нарахована пеня в розмірі 2428,79 гривень у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Таким чином, станом на день розгляду справи податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів 38132,09 гривень, у тому числі зобовязання в розмірі - 34408,5 гривень, штраф в розмірі 1294,8 гривень та пеня в розмірі 2428,79 гривень не погашені Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» у повному обсязі.

При цьому суд зазначає, що позовні вимоги в частині стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 13685,37 гривень, з яких 8924,25 гривень податку, 2896,51 гривень штрафні санкції, 1864,61 гривень пені залишені судом без розгляду у звязку з пропуском позивачем строку звернення до суду.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 12 жовтня 2001 року ДПІ в м.Керчі АРК було складена перша податкова вимога № 1/51 від 12.10.2001 року на суму податкового боргу ДП аеропорт «Керч» в розмірі 959,75 гривень. Перша податкова вимога була отримана ДП аеропорт «Керч» 15.10.2001 року, що підтверджується копією поштового повідомлення, яке знаходиться в матеріалах справи.

Суд зазначає, що 15 листопада 2001 року ДПІ в м.Керчі АРК була складена друга податкова вимога № 2/406 на суму податкового боргу ДП аеропорт «Керч» в розмірі 17214,91 гривень. Друга податкова вимога була отримана ДП аеропорт «Керч» 19.11.2001 року, що підтверджується копією поштового повідомлення, яке знаходиться в матеріалах справи.

Також, суд зазначає, що ДПІ в м.Керчі АРК прийнято рішення № 28/1 від 15.02.2002 року про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому. Рішення прийнято на підставні п.п 10.1.1. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.

Згідно відомостей облікової картки платника податків Комунального підприємства «Аеропорт Керч» податковий борг в розмірі 605842,94 гривень, в т.ч.: з ПДВ в сумі 392153,30 гривень, з податку на прибуток в сумі 48,01 гривень, з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 38132,09 гривень, з земельного податку в розмірі 175509,54 гривень не погашений відповідачем в повному обсязі.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати Комунальним підприємством «Аеропорт Керч» у передбачені Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”строки узгодженої суми податкового боргу є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Приймаючи до уваги, що зазначена сума заборгованості відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з Комунального підприємства «Аеропорт Керч», тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У звязку зі складністю справи судом 05.10.2010 року проголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 11.10.2010 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Комунального підприємства «Аеропорт Керч» (ЄДРПОУ 24040122) податкову заборгованість у розмірі 605842,94 гривень: податок з власників транспортних засобів в сумі 38132,09 гривень на р/р 33219807700019 УДК в АРК м.Сімферополя, код платежу 12020100 до місцевого бюджету м.Керч, МФО 824026,ЗКПО 34740946; ПДВ в сумі 392153,30 гривень на р/р № 31118029700019 в УГК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, Одержувач: Держбюджет м.Керч, код платежу: 14010100, ОКПО 34740946; податок на прибуток в сумі 48,01 гривень на р/р № 31113002700019 в УГК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946, Одержувач: Місцевий бюджет м.Керч, код платежу: 11020100; податок на землю в сумі 175509,54 гривень на р/р 33216811700019, Одержувач: Місцевий бюджет м.Керч, код платежу 13050100, ОКПО 34740946 в УГК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Трещова О.Р.