Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" липня 2024 р. справа № 300/5080/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Тимощука О.Л.,
за участю:
секретаря судового засідання - Зюбак Н.І.,
представника відповідача Шаманського П.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою керівника комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради - Корпана Олександра Володимировича
до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу ВП №74866664 від 06.06.2024,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі, також позивач, ОСОБА_1 ) 26.06.2024 звернувся в суд із позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (надалі, також - відповідач, ВПВР УЗПВР в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного МРУ МЮ), в якій просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Шаманського Павла Сергійовича від 06.06.2024 ВП №74866664 про накладення на ОСОБА_1 штрафу у розмірі 1700 грн;
- закрити справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за статтею 183-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем безпідставно спірною постановою від 06.06.2024 ВП №74866664 накладено на керівника комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради (надалі, також КП «Водотеплосервіс») ОСОБА_1 штраф у розмірі 1700 грн за невиконання вимог державного виконавця. Позивач зауважив, що йому як керівнику КП «Водотеплосервіс» взагалі не було відомо про наявність будь-якої вимоги державного виконавця, а посилання в спірній постанові на те, що вимога направлена боржнику рекомендованим листом №7601875282149 з повідомленням про вручення, не відповідає дійсності, так як даним листом надійшла тільки постанова про розшук майна боржника від 17.05.2024 у виконавчому провадженні №74866664. Звертає увагу, що про існування вимоги державного виконавця позивач дізнався тільки в момент отримання постанови про накладення штрафу за невиконання законних вимог державного виконавця. Наведене, на переконання позивача, свідчить про порушення відповідачем при винесенні спірної постанови норм адміністративного законодавства та безпідставне притягнення до адміністративної відповідальності.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.07.2024 відкрито провадження у справі, призначено судовий розгляд справи на 11.07.2024 о 10:00 год, відповідно до особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, встановлених статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) (а.с.18,19).
Також пунктом 4.2 цієї ухвали витребувано у Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції належним чином засвідчені копії матеріалів ВП №74866664 та постановлено надіслати суду та позивачу у строк до 08 липня 2024.
Сторони повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду цієї справи, однак у призначене судове засідання 11.07.2024 не з`явилися. Причини неявки суду не відомі.
Також відповідач не скористався правом подання відзиву на позов та не надав витребувані ухвалою суду від 01.07.2024 письмові докази.
Ухвалою суду від 11.07.2024 повторно витребувано у Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції належним чином оформлені копії письмових доказів, а саме: матеріали виконавчого провадження №74866664 (відкритого 24.04.2024 з примусового виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області №909/786/23 від 16.02.2024), яке приєднано до складу зведеного виконавчого провадження №34456194, в тому числі, (але не виключно) - вимоги державного виконавця від 17.05.2024 щодо надання в письмовому вигляді інформації про місцезнаходження майна, належного боржнику, а саме: екскаватора навантажувача HYNDAY H940S, ДНЗ НОМЕР_1 та екскаватора навантажувача JCB 3CX SITEMASTER, ДНЗ НОМЕР_2 ; доказів належного вручення такої вимоги державного виконавця від 17.05.2024 уповановаженій особі божника КП «Водотеплосервіс» Калуської міської ради (з описом вкладення поштового відправлення тощо) (а.с. 26-28).
У зв`язку з повторним витребуванням доказів судове засідання відкладене на 18.07.2024.
На виконання ухвали про витребування доказів від 11.07.2024 відповідач надав копії матеріалів виконавчого провадження №74866664 на 75 аркушах (а.с. 34-74).
Представник відповідача у судовому засіданні заперечив щодо задоволення позовних вимог. Звернув увагу, що позивачу належним чином направлено вимогу про надання інформації про місцезнаходження майна боржника. Вказав, що виносячи спірну постанову діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Суд, розглянувши та дослідивши в сукупності позовну заяву та письмові докази, наявні у матеріалах цієї адміністративної справи, встановив такі обставини.
Постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Шаманського Павла Сергійовича 26.04.2024 відкрито виконавче провадження №74866664 з виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області №909/786/23 від 16.02.2024 про стягнення з Комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради на користь Акціонерного товариства «Нафтогаз України» 41470083 (сорок один мільйон чотириста сімдесят тисяч вісімдесят три) грн 46 коп. боргу, 622051 (шістсот двадцять дві тисячі п`ятдесят одну) грн 25 коп. судового збору (а.с. 42).
Пунктом 2 резолютивної частини постанови про відкриття виконавчого провадження від 26.04.2024 зобов`язано боржника подати протягом 5 робочих днів декларацію про доходи та майно та попереджено боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
Цього ж дня державним виконавцем в межах виконавчого провадження №74866664 винесено постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження (зворотна сторона а.с. 43,44), про стягнення виконавчого збору (а.с. 45) та про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження, згідно якої приєднано виконавче провадження №74866664 з примусового виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області №909/786/23 від 16.02.2024 до зведеного виконавчого провадження №34456194, яке веде ВПВР УЗПВР в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного МРУ МЮ (зворотна сторона а.с. 46,47).
Зазначені постанови направлені державним виконавцем на поштову адресу КП «Водотеплосервіс» поштовим відправленням №7770104190419, що підтверджується фіскальним чеком АТ «Укрпошта» від 27.04.2024 (а.с. 48) та, відповідно до трекінгу поштового відправлення на веб-сайті національного поштового оператора АТ "Укрпошта", отримане одержувачем особисто 07.05.2024 (https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html).
У подальшому, державним виконавцем 17.05.2024 у межах виконавчого провадження №74866664 винесено постанову про розшук майна боржника, якою оголошено в розшук майно (транспортні засоби) згідно переліку у кількості 21 транспортний засіб (а.с. 67), яку згідно супровідного листа від 17.05.2024 №5896 скеровано боржнику, стягувачу та Калуській міській раді (зворотна сторона а.с. 66).
Окрім цього, державним виконавцем складено вимогу від 17.05.2024 №5897 щодо надання протягом трьох робочих днів в письмовому вигляді інформації про місцезнаходження майна, належного боржнику, а саме: екскаватора навантажувача марки HYUNDAI H940S, ДНЗ НОМЕР_1 та екскаватора навантажувача JCB 3CX SITEMASTER, ДНЗ НОМЕР_2 (а.с. 68).
Така вимога направлена КП «Водотеплосервіс» поштовим відправленням №7601875282149, що підтверджується фіскальним чеком АТ «Укрпошта» від 17.05.2024 №378, ІД VwHjs9962zY (а.с. 69) та отримано уповноважено особою КП «Водотеплосервіс» 28.05.2024, що підтверджується розпискою про отримання, проставленою на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення №7601875282149 (зворотна сторона а.с. 69).
Вважаючи, що боржником (керівником боржника) не виконано законні вимоги державного виконавця, і не подано декларації про доходи та майно відповідно до пункту 2 резолютивної частини постанови про відкриття виконавчого провадження №74866664, головний державний виконавець, керуючись статтями 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження» виніс 06.06.2024 у виконавчому провадженні №74866664 постанову про накладення на керівника боржника комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради ОСОБА_1 штрафу на користь держави у розмірі 1 700,00 гривень (а.с. 9,10; 71,72).
Позивач, вважаючи протиправною постанову про накладення на нього штрафу, звернувся до суду з цієї позовною заявою.
Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтями 129 та 129-1 Конституції України, однією із основних засад судочинства є обов`язковість судових рішень. Суд ухвалює рішення іменем України, яке є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Поняття та особливості здійснення виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження і примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) визначено Законом України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 за №1404-VIII (надалі, також Закон №1404-VIII).
Також наказом Міністерства юстиції України 02.04.2012 №512/5 затверджено Інструкцію з організації примусового виконання рішень (надалі, також Інструкція №512/5), яка визначає окремі питання організації виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення), що відповідно до Закону підлягають примусовому виконанню.
Статтею 1 Закону №1404-VIII встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" (частина 1 статті 5 Закону №1404-VІІІ).
Частиною 1 статті 18 Закону №1404-VІІІ на виконавця покладено обов`язок вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону №1404-VІІІ під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно з частиною 3 статті 18 Закону №1404-VІІІ, виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини 4 статті 18 Закону №1404-VІІІ вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов`язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Порядок притягнення осіб до відповідальності за правопорушення, вчинені під час виконавчого провадження, здійснюється відповідно до статей 75 та 76 Закону №1404-VІІІ.
Так, відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк, зокрема, рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Також статтею 76 Закону №1404-VІІІ передбачено, що за невиконання законних вимог виконавця, порушення вимог цього Закону, у тому числі за несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, ненадання боржником на вимогу виконавця декларації чи зазначення у декларації неправдивих відомостей або неповідомлення про зміну таких відомостей, неповідомлення боржником про зміну місця проживання (перебування) чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також за неявку без поважних причин за викликом виконавця, винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.
За наявності ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи в інший спосіб порушує вимоги закону про виконавче провадження, виконавець складає акт про порушення і звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Також відповідно до розділу XIV Інструкції №512/5, у разі наявності у діях боржника або інших осіб ознак злочину, передбаченого статтями 342, 343, 382, 388 Кримінального кодексу України, виконавець звертається до територіального органу поліції з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
У разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника та встановлює новий строк виконання.
У постанові про накладення на боржника штрафу виконавець зазначає норму Закону, якою передбачена відповідальність боржника, зміст вчинених боржником дій, суму штрафу.
Постанова про накладення штрафу не пізніше наступного робочого дня після її винесення надсилається боржнику.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
У разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чи порушення законних вимог виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол) на бланку за встановленою формою (додаток 11).
Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Предметом спору в цій справі є перевірка правомірності постанови старшого державного виконавця про накладення штрафу від 06.06.2024 ВП №74866664.
Оскаржуваною постановою старшого державного виконавця про накладення штрафу притягнуто керівника боржника комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради ОСОБА_1 до відповідальності шляхом накладення штрафу на користь держави у розмірі 1 700,00 гривень за наслідком невиконання законних вимог державного виконавця.
Зокрема, виносячи спірну постанову, старший державний виконавець виходив з того, що боржником (керівником боржника) не виконано законні вимоги державного виконавця, і не подано декларації про доходи та майно відповідно до пункту 2 резолютивної частини постанови про відкриття виконавчого провадження №74866664.
При цьому, старшим державним виконавцем вимога від 17.05.2024 про надання письмової інформації про місцезнаходження майна боржника направлена боржнику рекомендованим листом №7601875282149 з повідомленням про вручення, згідно з яким, вказані документи вручені надавачем поштових послуг за довіреністю 28.05.2024. Станом на день винесення спірної постанови, жодної реакції від боржника на вимогу державного виконавця від 17.05.2024 не було (письмових відомостей про місцезнаходження майна або пояснень щодо поважних причин неможливості надання таких відомостей).
Водночас, позивач заперечує отримання ним вимоги державного виконавця від 17.05.2024 та звертає увагу, що рекомендованим листом №7601875282149 надійшла тільки постанова про розшук майна боржника від 17.05.2024 у виконавчому провадженні №74866664, з приводу чого суд зазначає таке.
Так, порядок надсилання документів виконавчого провадження визначено у статті 28 Закону №1404-VIII, якою передбачено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Таким чином, зазначеною нормою визначено обов`язок виконавця надсилати постанови та інші документи виконавчого провадження простим поштовим відправленням або у визначених випадках - рекомендованим поштовим відправленням.
Обов`язку щодо надсилання державним виконавцем документів виконавчого провадження поштовим відправлення з оголошеною цінністю, яке дає змогу описати документи, які містяться у такому листі (опис вкладення) Законом №1404-VIII не визначено.
Таким чином, надсилання державним виконавцем боржнику вимоги від 17.05.2024 про надання письмової інформації про місцезнаходження майна боржника рекомендованим листом №7601875282149 з повідомленням про вручення, згідно якого вказані документи вручені надавачем поштових послуг за довіреністю 28.05.2024 є належним доказом повідомлення відповідачем про таку вимогу та підтверджує її отримання уповноваженою особою боржника 28.05.2024.
З приводу доводів позивача про відсутність у рекомендованому листі №7601875282149 вимоги від 17.05.2024, суд звертає увагу на таке.
Єдині вимоги щодо створення управлінських документів і роботи зі службовими документами, а також порядок їх архівного зберігання в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності, встановлені Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, зареєстровані в Міністерстві юстиції України від 22.06.2015 за № 736/27181 (надалі, також Правила №1000/5).
Ці правила є нормативно-правовим актом, обов`язковим для виконання всіма установами.
Так, пунктами 1 та 2 глави 2 розділу IIІ Правил №1000/5 передбачено, що доставка документів до установи здійснюється, як правило, з використанням засобів поштового зв`язку та електрозв`язку, а також кур`єрською та фельд`єгерською службами.
Усі документи, що надходять до установи, приймаються централізовано в службі діловодства (експедиції).
Пунктом 5 глави 2 розділу IIІ Правил №1000/5 визначено, що факт надходження документа до установи обов`язково фіксується шляхом проставлення на вхідних документах відмітки про його надходження до установи, яка проставляється від руки або за допомогою штампа, автоматичного нумератора на лицьовому полі у правому куті нижнього поля першого аркуша оригіналу документа. Елементами зазначеного реквізиту є скорочене найменування установи - одержувача документа, реєстраційний індекс, дата (у разі потреби - година і хвилини) надходження документа. У разі застосування автоматизованої системи реєстрації зазначена інформація наноситься за допомогою штрих-коду.
Також відповідно до пунктів 6-7 глави 2 розділу IIІ Правил №1000/5 первинне опрацювання документів у службі діловодства передбачає перевірку правильності доставки кореспонденції та її цілісності.
Документи, надіслані не за адресою, повертаються відправникові без їх розгляду.
Розкриваються всі конверти, за винятком тих, що мають напис «Особисто».
У разі відсутності додатків, зазначених у документі, або окремих аркушів, а також за наявності помилок в оформленні документа, що унеможливлює його виконання (відсутність підпису, відбитка печатки, грифу затвердження тощо), документ не реєструється і повертається відправникові із зазначенням причини повернення та повідомляється про повернення документа телефоном. При цьому відправникові може надсилатися письмовий запит, у такому разі на документі робиться відповідна відмітка із зазначенням дати запиту (розмови телефоном), посади та прізвища особи, якій зроблено запит, підпису, розшифрування підпису особи, яка здійснила запит.
Зазначені в абзаці першому цього пункту документи реєструються, якщо особливості їх розгляду визначені спеціальними актами законодавства у відповідних сферах.
У разі пошкодження конверта робиться відповідна відмітка у поштовому реєстрі.
У разі відсутності, нецілісності вкладень внаслідок пошкодження конверта, упакування, що призвело до неможливості прочитання тексту документа, складається акт у двох примірниках, один з яких надсилається кореспонденту, а інший зберігається у службі діловодства.
Відповідно до пункту 9 глави 2 розділу IIІ Правил №1000/5, документи підлягають попередньому розгляду в службі діловодства у день їх надходження або в перший наступний робочий день у разі надходження їх після закінчення робочого дня, у вихідні та святкові неробочі дні.
Відповідно до пункту 1 глави 3 розділу IIІ Правил №1000/5 реєстрація документів проводиться з метою забезпечення їх обліку, контролю за виконанням і оперативним використанням наявної в документах інформації і полягає у веденні запису облікових даних про документ за встановленою установою реєстраційною формою, яким фіксується факт створення, відправлення або одержання документа, шляхом проставлення на ньому реєстраційного індексу з подальшим записом у зазначених формах необхідних відомостей про документ.
Згідно з пунктом 1 глави 4 розділу IIІ Правил №1000/5 зареєстровані документи передаються на розгляд керівництва установи в день їх надходження або наступного робочого дня у разі надходження документів у неробочий час. Телеграми, телефонограми та інші термінові документи передаються негайно.
З наведеного вбачається, що для усіх установ визначено певні вимоги для організації діловодства в такій установі, які передбачають обов`язок служби діловодства чи відповідальної особи вчиняти дії щодо належної реєстрації, обліку, зберігання та виконання документації у такій установі.
У спірних правовідносинах позивач вказуючи на те, що у рекомендованому листі №7601875282149 містилася тільки постанова про розшук майна боржника від 17.05.2024 у виконавчому провадженні №74866664, не подає жодного доказу на підтвердження своїх доводів, зокрема, які саме документи були зареєстровані у боржника при надходженні рекомендованого листа №7601875282149.
Натомість відповідач підтвердив належними доказами надсилання боржнику у спосіб, визначений Законом №1404-VIII, вимоги від 17.05.2024 та отримання такої вимоги боржником 28.05.2024.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Отже, оскільки матеріалами справи підтверджено належними доказами отримання боржником вимоги державного виконавця від 17.05.2024, а позивачем не надано належних доказів виконання такої вимоги чи неможливості її виконання, суд дійшов висновку, що відповідач, при винесенні оскаржуваної постанови про накладення на позивача штрафу у розмірі 1 700 грн, діяв у межах повноважень та у спосіб, визначений положеннями чинного законодавства України.
Окрім цього, передумовою для прийняття спірної постанови було також неподання боржником декларації про доходи та майно відповідно до пункту 2 резолютивної частини постанови про відкриття виконавчого провадження №74866664.
Також, з приводу доводів позивача про незаконне притягнення його до адміністративної відповідальності, суд звертає увагу, що матеріали справи не містять доказів складання відповідачем, відповідно до приписів Інструкції №512/5, протоколу про адміністративне правопорушення на бланку за встановленою формою згідно з додатком 11 до Інструкції №512/5.
Винесення державним виконавцем відповідно до Закону №1404-VIII постанови про накладення штрафу на боржника не є притягненням особи до адміністративної відповідальності у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Наведене свідчить про відсутність підстав для задоволення позовної заяви.
У зв`язку із відсутністю доказів, що підтверджували б понесення відповідачем будь-яких витрат, пов`язаних з розглядом справи, судові витрати розподілу не підлягають.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 250, 271, 272, 287, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів, з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Учасники справи:
позивач - керівник комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради Корпан Олександр Володимирович, адреса: вул. Марченка, буд. 6-А, м. Калуш, Івано-Франківська обл., 77300, ідентифікаційний код - 3153309112;
відповідач - Відділ примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, адреса: вул. Галицька, 45, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 43316386.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.