Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 листопада 2010 року Справа № 2а-7890/10/1270 16 год. 30 хв. м. Луганськ
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі у місті Луганську до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення сум фінансових санкції, -
ВСТАНОВИВ:
18.10.2010 позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 16.01.1997 року, свідоцтво НОМЕР_2.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем вчасно не сплачено до державного бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1493,82 грн., нарахованого за результатами перевірки діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, відповідача по справі, на підставі акту перевірки № 0209/12/33/23/НОМЕР_3 від 19.07.2010 в результаті якої встановлено порушення: п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; п. 13 ст. З Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місті проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; порушено встановлений порядок використання книги обліку розрахункових операцій та порядку використання розрахункової книжки.
Нараховані штрафні санкції відповідачем добровільно не сплачені, рішення про застосування штрафних санкцій, згідно підпису ОСОБА_1 на корінці рішення про застосування штрафних санкцій, отримано відповідачем особисто.
Тому позивач просив стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 1493,82 грн.
Ухвалою від 20 жовтня 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
02 листопада 2010 року на адресу суду від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, згідно якої позивач просив стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 993,82 грн. на користь державного бюджету.(а.с.23,24).
Відповідач заперечення суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам`ятка про права та обовязки направлена відповідачу на адресу: 91000, АДРЕСА_1, повернулись до суду з відміткою пошти: “за зазначеною адресою не проживає”. Відповідно до Довідки державного реєстратора Луганської міської ради, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.(а.с.21).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 16.01.1997 року, свідоцтво НОМЕР_2.(а.с.5).
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що відповідачем вчасно не сплачено до державного бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1493,82 грн., нарахованого за результатами перевірки діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, відповідача по справі, на підставі акту перевірки № 0209/12/33/23/НОМЕР_3 від 19.07.2010 в результаті якої встановлено порушення: п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; п. 13 ст. З Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місті проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; порушено встановлений порядок використання книги обліку розрахункових операцій та порядку використання розрахункової книжки.(а.с.4,6-7).
На підставі вищезазначеного акту у відношенні відповідача було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2010 №0002262310, яким визначено відповідачу до сплати суму штрафу в розмірі 1495 грн.(а.с.13).
Відповідно до пунктів 2, 5, 8, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року, встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, зокрема у таких розмірах - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (стаття 22 цього Закону). До суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом. (стаття 23 цього Закону).
За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України. Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Доказів оскарження рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не надано.
До застосування штрафних (фінансових) санкцій на особовому рахунку платника була переплата в сумі 1,18 грн. В звязку з цим, заборгованість відповідача перед бюджетом склала 1493,82 грн.(а.с.14).
Як вбачається з матеріалів справи, станом на час розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом, з урахуванням часткової сплати у розмірі 500 грн., складає 993,82 грн., що підтверджено зворотнім боком облікової картки платника станом на 22.10.2010.(а.с.24).
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по сплаті штрафних санкцій на користь держави в сумі 993,82 грн.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 181, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Артемівському районі у місті Луганську до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення сум фінансових санкції задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (кодНОМЕР_3) суму боргу у розмірі 993,82 грн.(девятсот девяносто три грн. 82 коп.) на користь державного бюджету, код платежу 24046582 р/р 31110104700003, одержувач УДКУ у місті Луганську ГУДКУ у Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013.
Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.
Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
СуддяК.В. Агевич