ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.09.10Справа №2а-11169/10/12/0170 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Котаревій Г.М., при секретарі Суконовій Г.В., за участю представників сторін: представник позивач Дюкар Є.С., довіреність від 02.08.10р.,
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НТК Енерго - Тайм»
до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
визнання протиправними дій, протиправним та скасування акту.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «НТК Енерго - Тайм» (далі - позивач) звернулося до адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим (далі - відповідач) про визнання недійсним акту Чорноморської податкової інспекції від 29.04.09р. № 000632, про визнання протиправними дій щодо прийняття акту № 11182/15-2/33898770 «Про результати невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НТК Енерго - Тайм»» з питань повноти нарахування податку на додану вартість за червень 2010 р. по взаємовідносинах з ТОВ «Бізнес Сервіс А- Плюс» від 25.08.10р.; про визнання незаконним та протиправним акт № 11182/15-2/33898770 від 25.08.10р.; про скасування акту № 11182/15-2/33898770 від 25.08.10р.
Ухвалами Окружного адміністративного суду від 31.08.10р. відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суд АР Крим від 31.08.10р., провадження по справі закрито в частині визнання незаконним та противоправним акт Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим № 11182/15-2/33898770 "Про результати невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "НТК ЕНЕРГО-ТАЙМ" з питань повноти нарахування податку на додану вартість за червень 2010р. по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю " БІЗНЕС-СЕРВІС А-ПЛЮС" від 25.08.2010р.
Представник позивача в судовому засіданні надав уточнену позовну заяву, просив визнати протиправними дії Державної податкової інспекції в. м. Сімферополі щодо прийняття акту № 11182/15-2/33898770 "Про результати невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "НТК ЕНЕРГО-ТАЙМ" з питань повноти нарахування податку на додану вартість за червень 2010р. по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю " БІЗНЕС-СЕРВІС А-ПЛЮС" від 25.08.2010р.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (далі - закон) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»).
Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.
Позивач є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.
Судом встановлено, що позивач на момент проведення перевірки є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість від 06.02.2009 р. №46287.
25 серпня 2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції в м. Сімферополі проводилась була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «НТК Енерго - Тайм» з питань повноти нарахування податку на додану вартість за червень 2010 р. по взаємовідносинах з ТОВ «Бізнес Сервіс А- Плюс».
За результатами перевірки складено акт № 11182/15-2/33898770 від 25.08.2010р., яким встановлено порушення позивачем п.п. 7.5.1 та 7.2.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: ТОВ «НТК Енерго - Тайм» завищено податковий кредит в червні 2010р. на суму 216666,0грн.
Відповідно до п.1 ст.11 Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право зокрема здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Згідно з п.п. 1.2., 1.3. п.1 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. N 327, невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), незалежно від способу їх подачі.
За результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства - довідка.
Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Предметом спору у справі є протиправність, на думку позивача, дій Державної податкової інспекції в. м. Сімферополі щодо прийняття акту № 11182/15-2/33898770 "Про результати невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "НТК ЕНЕРГО-ТАЙМ" з питань повноти нарахування податку на додану вартість за червень 2010р. по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю " БІЗНЕС-СЕРВІС А-ПЛЮС" від 25.08.2010р.
Суд не погоджується з доводами представника позивача щодо протиправності дій відповідача, оскільки останній, як податковий орган, наділений правом здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів незалежно від способу їх подачі) субєктів господарювання та за наслідками перевірок складати акти.
Також, суд зазначає, що дії відповідача щодо технічного виготовлення документу - акту № 11182/15-2/33898770 "Про результати невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "НТК ЕНЕРГО-ТАЙМ" з питань повноти нарахування податку на додану вартість за червень 2010р. по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю " БІЗНЕС-СЕРВІС А-ПЛЮС" від 25.08.2010р., не порушують права та інтереси позивача.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що пунктом 13 Листа Вищого адміністративного суду України від 30.11.09р. № 1619/10/13-09 "Відносно застосування норм процесуального права" визначено, що акти перевірок не є рішеннями суб'єкта власних повноважень, не тягнуть виникнення прав та обов'язків осіб або суб'єктів владних повноважень, а отже не породжують правовідносини і не можуть бути предметом спору.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
В судовому засіданні 21.09.2010 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 28.09.2009 року.
Керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні позовних вимог.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Котарева Г.М.