Рішення № 120310494, 08.07.2024, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
08.07.2024
Номер справи
465/8413/23
Номер документу
120310494
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

465/8413/23

2/465/624/24

РІШЕННЯ

Іменем України

08.07.2024 року м. Львів

Франківський районний суд м.Львова в складі:

головуючого судді Ванівського Ю.М.

при секретарі судового засідання Лозинського Т.-Р.А.

представника відповідача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства "Львіський ліхтар" про зобов`язання до вчинення дій,-

встановив:

позивач звернулась з позовом до відповідача про зобов`язання вчинення дій. Позовні вимоги обґрунтовує наступними обставинами. Позивачці на праві приватної власності належить нежитлове приміщення загальною площею 42,5 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідачами у справі, на відстані декількох метрів від дверей її нежитлового приміщення встановлено контейнери для збору твердих побутових відходів. Вказані контейнери було встановлено з порушенням санітарних норм, а саме на відстані ближче ніж 20 метрів. На численні звернення щодо перенесення контейнерів адміністрація ЛКП «Львівський ліхтар» не реагує. Просить позовні вимоги задоволити та зобов`язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради та ЛКП «Львівський ліхтар» перенести контейнери для збору твердих побутових відходів, встановлені у дворі будинку по АДРЕСА_1 на відстань не менш, ніж 20 метрів від стін житлових та громадських будівель і споруд.

28.12.2023 року представником ЛКП «Львівський ліхтар» подано відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити позивачці у задоволенні позову в повному обсязі.

Позивач в судове засідання не з`явилась, хоча належним чином повідомлялась про дату, час та місце судового розгляду.

Представник Франківської районної адміністрації Львівської міської ради в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову.

Представник Львівського комунального підприємства «Львівський ліхтар» в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення учасників, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (індексний номер витягу 309246841) ОСОБА_3 на праві приватної власності належить об`єкт житлової нерухомості будівля, яка знаходить за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно технічного паспорту від 18.11.2020 року, у АДРЕСА_1 знаходиться будівля призначення «магазин».

Відповідно до ч. 1ст.10ЗаконуУкраїни «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначеніКонституцією України, цим та іншими законами. Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначеніКонституцією України, цим та іншими законами.

Приписами ч. 1 та 3ст.24Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», встановлено, що правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначаєтьсяКонституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити положенням цьогоЗакону. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбаченіКонституцієюі законами України, та керуються у своїй діяльностіКонституцієюі законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно з п. 6, 7, 15, 16 п. «а»ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо: вирішення питань поводження з побутовими відходами, знешкодження та захоронення трупів тварин;організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян; затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів; затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів.

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини визначаєЗакон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р.№ 2807-IV.

Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. Заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об`єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Згідно ч. 2ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить:1) забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 2) організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях; 3) організація місць відпочинку для населення; 4) затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів; 5) здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо; 6) визначення місць стоянок транспортних засобів та майданчиків для паркування на об`єктах благоустрою; 7) визначення графіків роботи зовнішнього освітлення території; 8) визначення на об`єктах благоустрою місць розміщення громадських вбиралень; 9) залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 10) визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об`єктів благоустрою; 11) визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища; 12) інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 13) участь у проведенні щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку"; 14) видача дозволу на порушення об`єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених цим Законом

Згідно ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», до об`єктів благоустрою населених пунктів належать: території загального користування, 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору. До об`єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

Згідност. 14 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», об`єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

Частинами 1-4ст. 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»,встановлено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов`язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).Фінансування місцевих програм з благоустрою населених пунктів проводиться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов`язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до п.3 частини першоїстатті 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»елементами (частинами) об`єктів благоустрою є будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів.

Відповідно дост.30 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»формування системи поводження з відходами здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для того чи іншого населеного пункту схем і методів збирання, перевезення та знешкодження цих відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників у порядку, визначеному законом.

Львівською міською радою прийнято ухвалу № 376 від 21.04.2011, якою затверджено Правила благоустрою м. Львова.

Відповіднодо п.4.3.1 Правил благоустрою м. Львова схему збору, накопичення і вивезення твердих побутових відходів визначають органи місцевого самоврядування.

Згідно п.7.1.7 та п.7.1.8 Правил благоустрою м. Львова контейнерні майданчики влаштовують на відстані не менше 20 м від вікон та дверей житлових будинків, дитячих закладів, спортивних та дитячих майданчиків, а також місць відпочинку населення, але не більше 100 м від входів до під`їздів житлових будинків.

У разі неможливості дотримання зазначених вимог контейнери для твердих побутових відходів встановлюються на відстані, яка визначається міжвідомчою комісією (за участю районного архітектора, уповноважених представників санітарно-епідеміологічних служб та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, громадських та житлово-експлуатаційних організацій).

Згідност.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно дост. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 77 ЦПК Українипередбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Відтак, проаналізувавши вищевказані норми діючого законодавства та встановлені у справі докази та обставини, суд вважає, що позивачем не наведено достатньо доказів на підтвердження позовних вимог.

Керуючись ст.12,81,141,206,263-265,279,354 ЦПК України, суд -

ухвалив:

в задоволенні позову ОСОБА_3 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства "Львіський ліхтар" про зобов`язання до вчинення дій - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Повний текст рішення складено 10 липня 2024 року.

Суддя Ванівський Ю.М.