Рішення № 12015084, 10.09.2010, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
10.09.2010
Номер справи
1/10-1406
Номер документу
12015084
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"10" вересня 2010 р.Справа № 1/10-1406 Господарський суд Тернопільської області

у складі

Розглянув справу

за позовом Державної екологічної інспекції у Тернопільській області вул. Шашкевича, 3, м. Тернопіль, 46000

до Зборівської міської ради, м. Зборів Тернопільської області

про стягнення 123,70 грн. збитків

за участю представників сторін:

позивача:           Мазур Тетяна Василівна, головний спеціаліст-юрисконсульт сектору Державної екологічної інспекції у Тернопільській області;

відповідача:          не з'явився

Суть справи:

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області вул. Шашкевича, 3, м. Тернопіль, звернулася з позовом до Зборівської міської ради, вул. Б.Хмельницького, 13, м. Зборів, Тернопільська область, про стягнення 123,28 грн. збитків.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю.

Відповідач участі свого представника в судовому засіданні не забезпечив, хоч і був належно повідомлений, правом подати відзив на позовну заяву не скористався.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши представлені докази в їх сукупності, судом встановлено наступне:

Перевіркою, проведеною працівниками Державної екологічної інспекції у Тернопільській області 9 листопада 2007р. виявлені два несанкціоновані сміттєзвалища на території Зборівської міської ради –одне на землях житлової та громадської забудови, друге –по вул. Загребелля. Факт порушення підтверджується актом перевірки дотримання природоохоронного законодавства Зборівською міською радою від 9 листопада 2007р.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про відходи" від 05.03.1998р. (із змінами і доповненнями) органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території та ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

Згідно норм статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.

Особливості застосування відповідальності за порушення природоохоронного законодавства визначено у статті 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", в якій, зокрема, визначено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.

Згідно з п. б ч. 1 ст. 42 Закону України "Про відходи", особи винні у порушенні законодавства про відходи, несуть в тому числі цивільну відповідальність за порушення встановленого порядку провадження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища; самовільне розміщення відходів.

У відповідності до ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України, ст. 43 Закону України "Про відходи" підприємства, установи, організації та громадяни, зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи.

Розрахунок розміру шкоди здійснено відповідно до "Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства" затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 27.10.1997р. № 171 і складає 123,28 коп.

30% суми шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності відповідно до п. 49 ст. 6, п.7 ст. 47 Закону України "Про державний бюджет України на 2010 рік", є джерелом формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2010 рік; 70% суми шкоди є джерелом формування спеціального фонду місцевих бюджетів у 2010 році.

При таких обставинах та у відповідності до вимог ст.ст. 33,34 ГПК України, позовні вимоги підлягають задоволенню як обґрунтовано заявлені і підтверджені матеріалами справи.

Державне мито в сумі 102 грн. та витрати на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн., згідно ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1, 2, 33, 43, 44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути зі Зборівської міської ради, м. Зборів Тернопільської області, вул. Б.Хмельницького, 13, ідентифікаційний код 04058410:

- в дохід місцевого бюджету Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області, код одержувача 23588616, р/р 33119331700238, код бюджету 24062100, МФО 838012, в УДК України у Зборівському районі –123 (сто двадцять три) гривні 28 коп. збитків;

- в доход Державного бюджету України 102 (сто дві) грн. державного мита;

- в доход Державного бюджету України, р/р 31214259700002 у ГУДКУ у Тернопільській області, МФО 838012, ЄДРПОУ 23588119, одержувач: УДК у м. Тернополі –236 (двісті тридцять шість) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3.Рішення господарського суду набирає законної сили в десятиденний строк з дня його прийняття (підписання рішення).

4.Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Суддя                                                                                          

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду через цей суд протягом десяти днів з дня його оголошення.подати апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду через цей суд протягом десяти днів з дня його оголошення.