Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа№ 953/5033/24
н/п 3/953/1706/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2024 р. м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Юрлагіна Т.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Харківського районного управління поліції № 1 Головного управління національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Київським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 21.05.1999,
за ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До 01 год. 00 хв. 18 травня 2024 року гр. ОСОБА_1 не повідомив територіальний орган поліції ХРУП №1 ГУНП в Харківській області за адресою: м. Харків, вул. Алчевських, буд. 49 про місце свого тимчасового перебування на основі винесеного йому ТЗП серії АА 133182 від 15.05.2024.
Крім того, 15 травня 2024 року о 00 годині 30 хвилин за адресою АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив домашнє насильство психологічного характеру по відношенню до своєї тещі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ображав, висловлювався нецензурною лайкою, чим міг завдати шкоди її здоров`ю, правопорушення вчинено повторно протягом року.
Крім того, згідно протоколупро адміністративнеправопорушення серіїВАД №096105від 07.06.2024, до 01 год. 00 хв. 18 травня 2024 року гр. ОСОБА_1 не повідомив територіальний орган поліції, який розташований за адресою: м. Харків, вул. Алчевських, буд. 49, про місце свого тимчасового перебування на основі винесеного йому ТЗП серії АА 133182 від 15.05.2024, чим порушив діюче законодавство.
Таким чином,своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративнеправопорушення,передбачене ч.2ст.173-2КУпАП,згідно якоїпередбачена адміністративнавідповідальність за дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбаченихчастиною першою цієї статті, а саме: вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
У судове засідання призначене на 03 липня 2024 року ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином. До адміністративного матеріалу долучено заяву ОСОБА_1 , в якій просив розгляд справи проводити без його участі, вину визнав, просив суворо не карати.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядаються одним й тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відтак, постановами Київського районного суду м. Харкова від 18 червня 2024 року та від 20 червня 2024 року адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КУпАП були об`єднані в одне провадження (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 096105 від 07.06.2024, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 096080 від 07.06.2024 та протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 096119 від 24.05.2024).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
В протоколі серії ВАД №096119 від 24.05.2024 викладено склад адміністративного правопорушення аналогічно до складу адміністративного правопорушення за протоколом серії ВАД № 096105 від 07.06.2024, а тому двічі, відповідно до ст. 61 Конституції України, за вчинення одного і того ж правопорушення ОСОБА_1 не може бути притягнутим.
Суд зазначає, що сам по собі протокол не є беззаперечним доказом на підставі якого встановлюється факт вчинення особою адміністративного правопорушення, а документом, в якому фіксуються обставини можливого правопорушення. Водночас, факт вчинення адміністративного правопорушення має встановлюватись судом з урахуванням інших доказів по справі, які мають відповідати критеріям належності, допустимості, достовірності, достатності та в своїй сукупності підтверджувати вину особи поза розумним сумнівом.
Відтак, суд вважає за необхідне закрити провадження в частині притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП за протоколом серії ВАД № 096105 від 07 червня 2024 року.
Відповідно до ч. 8 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», кривдник, стосовно якого винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов`язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ органів Національної поліції України за місцем вчинення домашнього насильства.
Відповідно п.п. 19, 20 Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника, кривдник, стосовно якого винесено припис,згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов`язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ поліції за місцем учинення домашнього насильства. Повідомлення кривдника до уповноваженого підрозділу поліції про місце свого тимчасового перебування фіксується в журналі реєстрації повідомлень про місце тимчасового перебування кривдника, якому винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника.
Крім визнання вини, факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 096119 від 24.05.2024, копією термінового заборонного припису відносно ОСОБА_1 від 15.05.2024, згідно якого ОСОБА_1 зобов`язано залишити місце проживання постраждалої особи строком на 3 доби, роз`яснено положення статті 173-2 КУпАП про притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання ТЗП, зобов`язання повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ Національної поліції України за місцем учинення домашнього насильства, копією письмових пояснень ОСОБА_1 , в яких він зазначив, що він повинен був повідомити про місце свого перебування, але не повідомив, тому що забув, рапортом інспектора СПДН ВП ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області Рославцева С., заявою ОСОБА_1 , протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 096080 від 07.06.2024, заявою ОСОБА_2 , копією письмових пояснень ОСОБА_2 , копією письмових пояснень ОСОБА_1 , в яких останній зазначив, що вину визнає, копією постанови Київського районного суду м. Харкова від 19 лютого 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, заявою ОСОБА_1 .
Обираючи вид стягнення правопорушникові, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень, застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу.
Згідно положень ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, і застосувати до нього стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) грн. (Отримувач коштів ГУК Харків обл/МТГ Харкiв/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA928999980314020542000020649, Код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу: оплата штрафу за постановою суду від 19.02.2024 року).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746, ПІБ, ідентифікаційний номер платника судового збору та номер справи.
Провадження в частині притягнення ОСОБА_1 доадміністративної відповідальностіза ч.2ст.173-2КУпАП запротоколом серіїВАД №096105від 07червня 2024року закрити, за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т.В. Юрлагіна