Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 жовтня 2010 року Справа № 2а-7504/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Качуріної Л.С.,
при секретарі:Лемба А.В.
в присутності сторін:
прокурора Ногіна О.М.
від позивача:Найман А.В. (довіреність від 11.01.2010 р. № 2/10-025),
відповідач не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Краснодонського району Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у розмірі 1200 грн., -
В С Т А Н О В И В:
30 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Краснодонського району Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у розмірі 1200 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 18.02.2010 року, реєстраційний № 2387000 0000 006709.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 взятий на податковий облік до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області 19.02.2010 року за № 64/29-123.
В порушення Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» № 727/98 від 03 липня 1998 року відповідач не сплачує до бюджету у встановлені строки суму єдиного податку та станом на 24.09.2010 року має заборгованість в сумі 1200 грн.
Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позов підтримали та надали пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не доповів.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Краснодонська ОДПІ є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Краснодонська обєднана державна податкова інспекція уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб`єктом господарювання при здійсненні ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його у якості підприємця без статусу юридичної особи.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 18.02.2010 року, реєстраційний № 2387000 0000 006709.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 взятий на податковий облік до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області 19.02.2010 року за № 64/29-123.
Судом встановлено, що з 27 лютого 2010 року ОСОБА_2 зареєстрований у якості платника єдиного податку, що підтверджується заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування.
Порядок, підстави, строки сплати єдиного податку передбачені Указом Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва". Згідно з Указом спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Відповідно до пункту 2 Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Судом встановлено, що станом на 24.09.2010 року у відповідача є заборгованість зі сплати єдиного податку - борг відповідача з 22.03.2010 р. становить 1200 гривень. Зазначений факт підтверджується обліковою карткою платника станом на 29.09.2010 року.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Приймаючи до уваги, що сума боргу у розмірі 1200 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з відповідача, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Краснодонського району Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у розмірі 1200 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1 суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1200 грн. (одна тисяча двісті гривень) до місцевого бюджету (р/р 34219379700037, одержувач платежу Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код платежу 16050200 єдиний податок.)
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 25 жовтня 2010 року.
СуддяЛ.С. Качуріна