Справа № 2-а-332/10
П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 07 червня 2010 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Мусієвського В.Є.
при секретарі-Лисяк А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Пустомити адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області в особі заступника начальника Гички Галини Григорівни про скасування постанови №159 від 10 листопада 2009 року в справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся з позовом в суд до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області в особі заступника начальника Гички Галини Григорівни про скасування постанови №159 від 10 листопада 2009 року в справі про адміністративне правопорушення.
В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що 04.11.2009 р. старшим держінспектором Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області Мігулка О.Р. було складено протокол №000163 на підставі якого винесена постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.165-2 ч.1 КУпАП, згідно якої ним порушені вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 р. №1154 „Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби і вироби медичного призначення”, а саме допустив реалізацію виробів медичного призначення за цінами вищими ніж встановлені.
Позивач вважає, що відомості, зазначені в оскаржуваній постанові не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки перебуваючи на посаді директора ТзОВ „Елпіс” отримав 02.11.2009 р. та 03.11.2009 р. від ТзОВ „Медсервіс-Галичина” для реалізації вироби медичного призначення - марлевий відріз 1 м. „Білосніжка” в кількості 250 штук за ціною 1,78 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України №1154 від 30.10.2009 р. „Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби і вироби медичного призначення” встановлені граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення за переліком. До даного переліку віднесена марля, одиниця виміру - 1 погонний метр, оптово-відпускна ціна - 1,45 грн. і роздрібна ціна - 2 грн.
Відрізи марлеві, які реалізовувало ТзОВ „Елпіс” до даного переліку не віднесені, оскільки облікуються по різному, а саме марля в погонних метрах, а відрізи марлеві в упаковках.
Наведені обставин підтверджуються доказами, а зокрема свідоцтвом про державну реєстрацію №8602/2009, яким підтверджено внесення до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення України і дозволено застосування в медичній практиці марлі медичної відбіленої в рулоні (тканина полотняного переплетення), код згідно з УКТЗЕД 5208211000, виробник Shaoxing Zhengde Surgical Co Ltd.
Свідоцтвом про державну реєстрацію №5538/2006 підтверджено внесення до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення України і дозволено застосування в медичній практиці відрізів марлевих нестерильних ТУ У 24.4.31301408-001-2001, код згідно з УКТЗЕД 3005 90 31 00, виробник ТзОВ „Укрвата”.
Свідоцтвом про державну реєстрацію №5536/2006 підтверджено внесення до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення України і дозволено застосування в медичній практиці відрізів марлевих медичних ТУ У 23721570.007-2001, код згідно з УКТЗЕД 3005 90 31 00, виробник ТзОВ Торговий Дім „Кампус Коттон Клаб”.
Даною постановою не встановлено граничних цін на вироби з марлі, зокрема відрізів марлевих, якими він торгував, а зокрема вони різняться між собою технічними умовами виготовлення, присвоєного товарам коду Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності. Крім цього одиницею вимірювання марлі є - погонні метри, а марлеві відрізи - упаковки, штуки.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні змісту позовної заяви. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Згідно скерованого на адресу суду заперечення на позов начальника Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області марля та марлевий відріз є аналогічними поняттями, а не окремими засобами медичного характеру.
Відповідно до ст.128 КАС України, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності відповідача на підставі доказів, які є в розпорядженні суду та які суд вважає достатніми.
Заслухавши пояснення позивача, з”ясувавши фактичні обставини справи, права та обов”язки сторін, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв”язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об”єктивне з”ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У ст.268 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право : знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно з ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У ст.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об”єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Всупереч наведеному, заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області Гичкою Г.Г. не було дотримано вимог які ставляться до посадової особи при винесенні постанови в справі про адміністративне правопорушення, зокрема оскаржувана постанова була винесена без будь-яких доказів порушення позивачем ст.165-2 ч.1 КУпАП.
У ч.3 ст.2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб”єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб”єкта владних повноважень обов”язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Представник відповідача не надав суду доказів щодо законності оскаржуваної постанови та доводів позивача не спростував. Враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини, суд приходить до висновку що позовні вимоги є підставними, обгрунтованими та такими що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7-12, 18, 71, 86, 160, 161, 162, 167 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В
Позов зодовольнити.
Скасувати постанову №159 від 10 листопада 2009 року в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.165-2 ч.1 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 85 гривень.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.165-2 ч.1 КУпАП закрити у зв”язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст.186 КАС України.
Суддя Мусієвський В. Є.