Рішення № 119982987, 27.03.2024, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.03.2024
Номер справи
755/17953/23
Номер документу
119982987
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 755/17953/23

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" березня 2024 р. місто Київ

Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді - САВЛУК Т.В.

за участі секретаря Бурячек О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, - про стягнення надміру виплачених коштів, -

в с т а н о в и в:

Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про стягнення залишку переплати тимчасової державної соціальної допомоги особам, які 6не6 набули право на пенсію за період з 13 травня 2022 року по 31 серпня 2022 року в розмірі 6 937, 35 грн., а також судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 684, 00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач 10 грудня 2021 року звернувся до Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (далі- Управління) з заявою про призначення їй усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, зокрема допомоги особам, які досягли віку, що дає право на призначення допомоги. Рішенням Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 22 грудня 2021 року відповідачу призначено тимчасову соціальну допомогу особам, які не набули право на пенсію з 01 грудня 2021 року по 09 грудня 2021 року в розмірі 1 934 грн. щомісяця та рішенням Управління від 12 січня 2022 року призначено допомогу з 10 грудня 2021 року по 12 травня 2022 року в розмірі 1934, 00 грн. щомісяця. Виплати продовжувались і на період воєнного стану в розмірі 1 934, 00 грн. З перегляду особових рахунків бази даних Автоматизованої системи обліку персональних даних Міністерства соціальної політики України стало відомо, що відповідачу з 13 травня 2022 року призначена пенсія відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Управління від 30 серпня 2022 року проведено перерахунок допомоги з 10 грудня 2021 року по 28 лютого 2022 року, з 01 березня 2022 року по 12 травня 2022 року. З 13 травня 2022 року закрито особовий рахунок ОСОБА_1 . Управління направило відповідачу лист про виникнення переплати та необхідність повернути вказані кошти, однак станом на дату звернення з позовом до суду, відповідач грошові кошти не повернув, у зв`язку з чим, позивач вимушений звернутись з даним позовом до суду.

30 листопада 2023 року Дніпровським районним судом міста Києва постановлено ухвалу про відкриття провадження у цивільній справі та призначено розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом сторін).

Положеннями ст.174 Цивільного процесуального кодексу України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Представник позивача Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації - Соя Олександра Вікторівна, в судове засідання не з`явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги просила задовольнити в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, процесуальним правом подати відзив на позов та докази на спростування заявлених вимог не скористався.

Представник третьої особи: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

На підставі ч.1 ст.280 Цивільного процесуального кодексу України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, відповідно до ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Відповідно до ст.268 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи в судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Крім того, на вимогу зазначених норм процесуального права, датою ухвалення судового рішення, ухваленого за відсутності осіб, які беруть участь у справі, є дата складення повного судового рішення.

Таким чином, розглянувши подані позивачами документи, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що надані позивачами докази та повідомлені ними обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, є достатніми для прийняття рішення у справі в порядку спрощеного позовного провадження, як це передбачено ст. 279 Цивільного процесуального кодексу України.

Суд у порядку спрощеного позовного провадження, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю - щомісячна державна допомога, що надається відповідно до норм цього Закону у грошовій формі особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Механізм призначення у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного ч. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв`язку з відсутністю страхового стажу, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу, визначений Порядком призначення тимчасової державної соціальної допомоги працюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1098 (далі- Порядок № 1098).

Відповідно до п. 2 Порядку № 1098 призначення тимчасової допомоги особі проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) (крім м. м. Києва та Севастополя) рад, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціального захисту населення, виконавчими органами рад об`єднаних територіальних громад (далі органи соціального захисту населення) з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу.

Тимчасова допомога перераховується особі кожні шість місяців з урахуванням змін її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває права на пенсійну виплату.

Згідно з п. 3 Порядку № 1098 під час досягнення пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», особа звертається до органів Пенсійного фонду України із заявою про видачу довідки про наявний страховий стаж.

Статтею 5 Порядку № 1098 передбачено, що для призначення тимчасової допомоги особа подає органу соціального захисту населення зокрема, декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.

Якщо особа звертається за призначенням тимчасової допомоги не за зареєстрованим місцем проживання, органи соціального захисту населення перевіряють відомості щодо неотримання нею такої допомоги за її зареєстрованим місцем проживання з використанням інформаційних систем.

Відповідальність за достовірність наданої інформації покладається на особу, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 10 грудня 2020 року звернувся до Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації з заявою про призначення йому усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, зокрема державної соціальної допомоги особам, які досягли віку, що дає право на призначення допомоги (а.с.19-20).

В заяві про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 10 грудня 2020 року, відповідач підписався під тим, що: він «усвідомлює, що наведені ним відомості про доходи та майно, що вплинули або могли вплинути на прийняття рішення щодо надання соціальної допомоги, компенсацій та пільг, будуть перевірені згідно з чинним законодавством України. Йому повідомлено, що в разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання ним соціальної допомоги, компенсації та пільг, він зобов`язується повідомити органи праці та соціального захисту населення. Про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних або недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї його попереджено» (а.с.19 зворотня сторона).

Рішенням Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 22 грудня 2021 року відповідачу призначено тимчасову державну соціальну допомогу особам, які не набули право на пенсію з 01 грудня 2021 року по 09 грудня 2021 року в розмірі 1934, 00 грн. (з урахуванням виплаченого) щомісяця (а.с. 26).

10 грудня 2021 року відповідач повторно звернувся до Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації з заявою про призначення йому усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, зокрема державної соціальної допомоги особам, які досягли віку, що дає право на призначення допомоги (а.с.15-16).

В заяві про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 10 грудня 2021 року, відповідач підписався під тим, що: він «підтверджує відсутність змін у складі сім`ї; усвідомлює, що наведені ним відомості про доходи та майно, що вплинули або могли вплинути на прийняття рішення щодо надання соціальної допомоги, компенсацій та пільг, будуть перевірені згідно з чинним законодавством України. Йому повідомлено, що в разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання ним соціальної допомоги, компенсації та пільг, він зобов`язується повідомити органи праці та соціального захисту населення. Про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних або недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї його попереджено» (а.с.15 зворотня сторона).

В розділі II «Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)» за період з червня 2021 року по листопад 2021 року декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 10 грудня 2021 відповідач зазначив, що отримує соціальні виплати, джерелом доходу якого є УСЗН, інших доходів не має (а.с. 17).

Рішенням Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 12 січня 2022 року відповідачу призначено тимчасову державну соціальну допомогу особам, які не набули право на пенсію з 10 грудня 2021 року по 12 травня 2022 року в розмірі 1934, 00 грн. (з урахуванням виплаченого) щомісяця (а.с. 27).

З 13 травня 2022 року по 31 серпня 2022 року виплату державної соціальної допомоги ОСОБА_1 було подовжено відповідно до пп. 1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану» в розмірі 1934, 00 грн. щомісяця.

Згідно перегляду бази особових рахунків бази даних Автоматизованої системи обліку персональних даних Міністерства соціальної політики України убачається, що ОСОБА_1 з 13 травня 2022 року призначена пенсія по Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 28).

Відповідно до п. 8 Порядку № 1098 у разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги, особа зобов`язана не пізніше ніж через десять днів повідомити про це органу соціального захисту населення, який призначив таку тимчасову допомогу.

Таким чином відповідач не повідомив Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги та отримував одночасно тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, та пенсію з 13 травня 2022 року.

Відповідно до п. 6 Положення про Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації я про Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 19 квітня 2023 року № 261 (далі - Положення), доходи (прибутки) Управління використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Управління, реалізації завдань та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

Відповідно до п. 12 Порядку №1098 тимчасова допомога не призначається у разі, коли, зокрема, особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» або «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Відповідно до п.16 Порядку №1098 призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» виплата призначеної тимчасової допомоги припиняється у разі призначенні пенсії - з дати її призначення.

Відповідно до п. 24 Порядку № 1098, якщо особою приховано відомості або навмисно подано недостовірні дані про її дохід та майновий стан, що вплинуло на призначення тимчасової допомоги і визначення її розміру та внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів і встановлюють строк їх повернення залежно від матеріального стану особи; повідомляють особі про обсяг надміру виплачених коштів і строк їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів під час виплати тимчасової допомоги в наступні періоди на підставі своїх рішень проводять щомісячні відрахування у розмірі, який не перевищує 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлений строк вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Рішенням Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністраціївід 30 серпня 2022 року в режимі «Перерахунок» проведено перерахунок допомоги з 10 грудня 2021 року по 28 лютого 2022 року та з 01 березня 2022 року по 12 травня 2022 року (а.с. 29).

Рішенням Управління від 30 серпня 2022 року закрито особовий рахунок ОСОБА_1 з 13 травня 2022 року (а.с. 30).

Київський міський центр зайнятості повідомив Управління листом від 03 січня 2023 року №04/10-12 про виникнення переплати та вирішення питання про утримання залишку переплати тимчасової державної соціальної допомоги особам, які не набули право на пенсію з отримувача допомоги ОСОБА_1 за період з 13 травня 2022 року по 31 серпня 2022 року в розмірі 6 937, 35 грн. (а. с. 30 зворотня сторінка).

29 травня 2023 року Управління направило лист № 37/18-5079 відповідачу з проханням в добровільному порядку повернути державні кошти (а.с. 31).

Проте лист було повернуто в зв`язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 31 зворотня сторона).

З матеріалів справи убачається, що Управління надіслало лист від 01 листопада 2023 року № 37/07-9306 до АТ КБ «Приватбанк» про надання інформації щодо надходження на рахунок ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , коштів перерахованих Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, код ЄДРПОУ 22886300 за період з 01 травня 2022 року по 31 серпня 2022 року (а.с. 32).

АТ КБ «Приватбанк» листом від 01 листопада 2023 року № 20.1.0.0/7-231101/39084 повідомив Управління, що АТ КБ «Приватбанк» своєчасно та в повному обсязі були зараховані грошові кошти на поточний рахунок ОСОБА_1 згідно листа ( а.с. 33).

З п. 7.1 Положення убачається, що основним завданням Управління є забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi соцiальної пiдтримки i надання соцiальних послуг сiм`ям та особам, якi належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Згідно з п. 7.3, 7.4 Положення, забезпечення реалiзацiї державної полiтики з питань соцiального захисту населення, виконанні програм i здiйснення заходiв у цiй сферi; призначення соціальної допомоги, компенсацій, субвенцiй та iнших соцiальних виплат, встановлених законодавством України.

Відповідно до п. 8.8 Положення, Управлiння вiдповiдно до покладених на нього завдань забезпечує ефективне i цiльове використання вiдповiдних бюджетних коштiв та органiзовує контроль за цiльовим використанням бюджетних коштiв у виглядi державних соцiальних допомог.

Згідно п. 8.37 Положення, Управління у сферi соцiальної пiдтримки населення: проводить призначення: державної допомоги сiм`ям з дiтьми; державної соцiальної допомоги малозабезпеченим сiм`ям.

Згідно листа Департаменту соціальної політики від 17 грудня 2021 року №051/27829-002/1 виплата всіх видів державної соціальної допомоги проводиться Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (а.с. 14).

Таким чином, Управління не приймає участі у виплаті всіх видів соціальної допомоги та інших грошових виплат і є бюджетною установою, тому в Управлінні не відкрито реєстраційний рахунок з якого здійснюється грошова виплата. Виплата всіх видів соціальної допомоги та інших грошових виплат проводиться Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Докази повернення відповідачем коштів в розмірі 6 937, 35 грн. у справі відсутні.

Відповідно до ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 89 Цивільного процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до положень ст. 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ч. 1 ст. 1212 Цивільного процесуального кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно.

Стаття 1215 Цивільного процесуального кодексу України встановлює випадки, коли набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню.

Відповідно до ст. 12 Цивільного процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевказане, суд дійшов висновку, що грошові кошти в розмірі 6 937, 35 грн. отримані відповідачем без достатньої правової підстави, а відтак позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, а тому з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судовий збір в розмірі 2 684, 00 грн.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», Порядком призначення тимчасової державної соціальної допомоги працюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1098, ст. ст. 1166, 1212, 1215 ЦК України, ст. ст. 2, 4, 6-13, 19, 82, 89, 133, 137, 141, 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 279, 280, 352, 354 ЦПК України суд, -

у х в а л и в:

Позов Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, про стягнення надміру виплачених коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) залишок переплати тимчасової державної соціальної допомоги особам, які не набули право на пенсію за період з 13 травня 2022 року по 31 серпня 2022 року в розмірі 6937 (шість тисяч дев`ятсот тридцять сім) грн. 35 коп. на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (код ЄДРПОУ 22886300, Держказначейська служба України, м. Київ, р/р UA648201720343180019000054086, КЕКВ 2730, КПКВ 2501030, призначення платежу: залишок переплати тимчасової державної соціальної допомоги особам, які не набули право на пенсію за період з 13 травня 2022 року по 31 серпня 2022 року, ОСОБА_1 , Дніпровський район.

Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37397200, УДКСУ у Дніпровському районі м. Києва, МФО 820172, р/рНОМЕР_2 сплачений судовий збір в сумі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільного процесуального кодексу України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга.

Суддя: