Постанова № 11992659, 15.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.10.2010
Номер справи
2а-7863/10/2670
Номер документу
11992659
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 жовтня 2010 року           11:34           № 2а-7863/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О. при секретарі судового засідання Наумець О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва

доКомунального підприємства «Транс-Проект»

простягнення податкового боргу в розмірі 30794,79 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі ДПІ у Подільському районі м. Києва до КП «Транс-Проект»про стягнення податкового боргу в розмірі 30794,79 грн..

Позовні вимоги мотивовані тим, що податковий борг виник у зв’язку із самостійним визначенням підприємством податкових зобов’язань по земельному податку та податку на прибуток та відповідною їх несплатою.

В судовому засіданні представником позивача подано клопотання про зменшення розміру позовних вимог в яких просить стягнути з відповідача 29306,98 грн.

Відповідач заперечень на позовну заяву не подав, в судове засідання явку представника не забезпечив, повідомлявся належним чином, пошта направлялася на адресу згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, а тому, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

У зв’язку із неявкою представника відповідача справа слуханням відкладалась із 30.06.2010р. на 06.08.2010р. та оголошувалась перерва до 15.10.2010р.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

КП «Транс-Проект»зареєстроване у ДПІ у Подільському районі м. Києва як платник податків з 21.09.2000р.

КП «Транс-Проект»було подано до ДПІ у Подільському районі м. Києва розрахунок земельного податку за 2009р. та самостійно визначено розмір орендної плати 78819,19 грн. з щомісячною орендною платою 6568,27 грн.

Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до ст. 17 цього Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Проте, відповідач не сплачував земельний податок і сума заборгованості по цьому податку за 4 місяці становить 26273,08 грн.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 цього Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На адресу КП «Транс-Проект»рекомендованою кореспонденцією надсилались перша податкова вимога №1/956 від 10.03.2009р.та друга податкова вимога №2/1636 від 15.05.2009р., проте не були вручені через закінчення терміну зберігання.

Абзацом четвертим п.п. 6.2.4. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

У зв’язку з неможливістю вручення податкових вимог поштою ДПІ у Подільському районі розміщено їх на дошці податкових повідомлень-рішень, що підтверджується актами.

Також, 10.06.2010р. ДПІ у Подільському районі м. Києва проведено перевірку КП «Транс-Проект»щодо своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету про що складено Акт №570-15-114. Перевіркою встановлено порушення несвоєчасну сплату податку на прибуток із терміном затримки на 24 дні.

За результатами перевірки ДПІ у Подільському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №06171501/0 від 10.06.2009р. на суму 29,40 грн.

Крім цього, 11.06.2009р. відповідачем було подано до ДПІ у Подільському районі м. Києва два уточнюючих розрахунки з податку на прибуток за 2008р. та І-й квартал 2009р. на загальну суму 3084,0 грн.

Однак, зазначені суми зобов’язань відповідачем сплачені не були.

Крім цього, 09.11.2009р. ДПІ у Подільському районі м. Києва проведено перевірку КП «Транс-Проект»своєчасності подання податкової звітності з ПДВ про що складено Акти 1875/15-228 та №1773/15-228. Перевіркою встановлено факти неподання декларації з ПДВ за серпень 2009р. На підставі висновків перевірки ДПІ у Подільському районі м. Києва прийнято податкові повідомлення-рішення №0020181502/0 та №0019151502/0 від 09.11.2009р., якими до відповідача застосовано штрафні санкції на суму 170 грн.

07.12.2009р. ДПІ у Подільському районі м. Києва проведено перевірку КП «Транс-Проект»своєчасності подання податкової звітності з ПДВ про що складено Акт №2164/15-228. Перевіркою встановлено факти неподання КП «Транс-Проект»декларацій з ПДВ за червень, вересень, жовтень 2009р. За результатами перевірки ДПІ у Подільському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №0023181502/0 від 07.12.2009р, яким до відповідача застосовано штрафні санкції на суму 510 грн.

25.01.2010р. ДПІ у Подільському районі м. Києва проведено перевірку КП «Транс-Проект»своєчасності подання податкової звітності з ПДВ про що складено Акт №88/15-228. Перевіркою встановлено факти неподання КП «Транс-Проект»декларацій з ПДВ за листопад, грудень 2009р. За результатами перевірки ДПІ у Подільському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №000921502/0 від 25.01.2010р., яким до відповідача застосовано штрафні санкції на суму 340 грн.

Зазначені податкові повідомлення-рішення скеровувались рекомендованою кореспонденцією, проте не були вручені у зв’язку з відсутністю адресата, атому були розміщені у відповідності до п.п. 6.2.4. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»на дошці податкових повідомлень-рішень, що підтверджується відповідними актами.

Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, доказів сплати відповідачем сум визначених у податкових вимогах, а також визначених у податкових повідомленнях-рішеннях не надано. Отже, сума податкових зобов’язань за заявленими платежами вважається узгодженою. В зв’язку з цим, в силу норм Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»зазначене податкове зобов’язання набуло статусу податкового боргу.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги щодо стягнення податкової заборгованості в сумі 29306,98 грн. визнаються судом такими, що підлягають задоволенню, оскільки відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та жодних доказів про сплату узгоджених податкових зобов’язань суду не надав.

Отже, відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону № 2181 у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності –шляхом продажу інших активів такого платника податків.

02.07.2009р. ДПІ у Подільському районі м. Києва прийнято рішення №156 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заявленої суми заборгованості у розмірі 30794,79 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Транс-Проект»(04070, м. Київ, вул. Андріївська, 11/7, код ЄДРПОУ 31140291, р/р 26007165902401, філія ЦРУ ВАТ «Банк «Фінанси та кредит», МФО 300937) на користь держави (р/р 34129999700008, одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 2607793) 29306,98 грн. податкового боргу.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 Д.О. Баранов