Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 вересня 2010 року 09:53 № 2а-10593/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкова Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Голосіївського району м.Києва в інтересах держави в особі: Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
до Приватного підприємства "Тандем"
про
стягнення заборгованості в сумі 6894,72 грн.
за участю представників сторін:
від прокуратури: Кулєба М.В.;
від позивача:Українець М.С.;
відповідач не з'явився;
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 28 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
15 липня 2010 року заступник прокурора Голосіївського району міста Києва в інтересах держави в особі: Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до приватного підприємства "Тандем" про стягнення заборгованості в сумі 5 580,64 грн. Позовні матеріали передані на розгляд судді 19 липня 2010 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-10593/10/2670.
30 серпня 2010 року в попереднє судове засідання відповідач не прибув. Представник Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надав суду клопотання, про збільшення позовних вимог на суму 1314,08 грн., оскільки за твердженням позивача на момент розгляду спору в суді розмір заборгованості відповідача збільшився та становить 6894,72 грн. Представник прокуратури не заперечував щодо заявленого клопотання.
Ухвалою від 30 серпня 2010 року справу призначено до судового розгляду у судовому засіданні 28 вересня 2010 року.
Представник прокуратури і представник позивача просили суд позов задовольнити повністю.
Відповідач вдруге не прибув до судового засідання 28 вересня 2010 року, про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином повідомлений, заяви або клопотання про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
В С Т А Н О В И В:
Спірні правовідносини регулюються Законом України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. (далі по тексту Закон України № 2240-ІІІ від 18.01.2001р.) та Інструкцією про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №38 від 19.09.2001р. (далі по тексту Інструкція № 38 від 19.09.2001р.).
Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі по тексту - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Згідно з частиною 1 статті 28 Закону України № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. страховик - Фонд має право, зокрема, здійснювати перевірку правильності нарахування і повноти сплати страхових внесків та використання страхових коштів на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників та накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.
В абзаці 2 частини 1 статті 10 Закону України № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. зазначено, що управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 13 Закону України від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ до повноважень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності належить здійснення контролю за правильним нарахуванням, своєчасною сплатою страхових внесків, а також забезпечення цільового використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах, є виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Приватне підприємство «Тандем» зареєстровано в Голосіївській міжрайонній виконавчій дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 18.03.10993 р. за ідентифікаційним № 30302479 як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а отже є страхувальником в розумінні положень Закону України від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ.
Згідно частиною 2 статті 22 Закону України від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є страхувальники та застраховані особи.
Як вбачається з матеріалів справи, Директором Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ОСОБА_1 надано розрахунок про стягнення заборгованості до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) на загальну суму 5 580,64грн.
Представником позивача надано заяву про збільшення позовних вимог, оскільки згідно звіту Ф4 ФСС з ТВП за I півріччя 2010 року заборгованість відповідача збільшилась на суму 1314,08 грн. становить 6894, 72 грн.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що сума у розмірі 68 94, 72 грн. до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, доказів погашення вказаної заборгованості станом на день розгляду цього спору відповідачем не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до часини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємства "Тандем" на користь Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість в сумі 6894,72 (шість тисяч вісімсот дев'яносто чотири грн. 72 коп.).
3. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Клочкова
Повний текст складено і підписано 06 жовтня 2010 року.