ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2010 року <Текст >Справа № 2а-3318/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,
за участю:
представника позивача Горевого І.В. (довіреність від 10.06.2010 №30);
відповідача не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Запоріжжя.
про стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
У червні 2010 року Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Запоріжжя (далі ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі-суд) із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2, відповідач), в якому просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету Шевченківського району м.Запоріжжя заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 460,00грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви та надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві. Зокрема зазначає, що згідно картки обліку рахунку відповідача останній має заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 460,00грн. Заборгованість виникла на підставі рішення ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.08.2009 №0001872303 та є непогашеною відповідачем. Просить позов задовольнити та стягнути з відповідача 460,00грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.
На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлені наступні обставини.
Посадовими особами ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя на підставі наказу від 29.07.2009 №886, направлень від 29.07.2009 №300504, №300505 проведена перевірка господарської одиниці кіоску, який розташований по вул.Брюллова, 8 у м.Запоріжжі та належить відповідачу.
За результатами перевірки був складений акт перевірки від 29.07.2009 №0216/08/30/23/1769300812 за дотриманням субєктами рядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (далі Акт), у якому зафіксовані порушення відповідачем норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:
при закупівлі товару (2 пляшки пива) за ціною 12,00грн. на загальну суму 24,00грн. розрахунковий документ не видавався;
відсутність зареєстрованої розрахункової книжки.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідач відмовився від підписання Акту, що зазначено у поясненні від 30.07.2009.
На підставі висновків Акту ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за формою «С» від 11.08.2009 №0001872303, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 460,00грн.
Указане рішення надіслане відповідачу поштою та отримане ним, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 13.08.2009 №1371516 та у судовому чи адміністративному порядку відповідачем не оскаржувалось, проте фінансові санкції не сплачені.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Діяльність органів державної податкової служби та її повноваження регламентуються Законом України «Про державну податкову службу» від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі Закон №509-ХІІ).
Згідно з п. 4 ст. 10 Закону №509-XII на Державну податкову інспекцію покладені функції контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі Закон №265/95-ВР).
Відповідно до ст. 1 Закону № 265/95-ВР, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно з приписами ст. 3 Закону № 265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема:
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п.2); у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (п.5). За порушення вимог Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст. 17 цього Закону. Так, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність; у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зі змісту Акту вбачається, що під час перевірки встановлений факт не роздрукування розрахункового документу під час реалізації товару на загальну суму 24,00грн., а тому розмір санкції та таке порушення складає 120,00грн. (24,00 х 5) та встановлений факт відсутності зареєстрованої розрахункової книжки, а тому до відповідача правомірно застосована фінансова санкція у розмірі 340,00грн. (17,00 х 2)
Таким чином, суд вважає, що позивачем правомірно застосовано до відповідача фінансові санкції у загальному розмірі 460,00 грн. (120,00 + 340,00).
Аналізуючи вище викладені норми, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 460,00грн. (чотириста шістдесят грн. 00 коп.) на користь державного бюджету Шевченківського району м.Запоріжжя (р/р 31116104700009, код платежу 21080900, код одержувача 34676911 в ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 21.08.2010.
Суддя (підпис) О.С.Янюк