Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 жовтня 2010 року № 2а-10644/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до Комунального підприємства "Житловик"
простягнення штрафу у сумі 1 700,00 грн. за участю представників сторін:
від прокуратури: Тєлічко І.В.
від позивача: Кучук І.О.
від відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Подільського району міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Житловик" про стягнення штрафу у сумі 1 700,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Комунальним підприємством "Житловик" не було сплачено у встановлений законом строк штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн., який було накладено постановою про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфери електропостачання № 221 від 27.06.2010 винесеною на підставі акту (протоколу) № 8/10-11-229-а/п від 07.06.2010, яким встановлено невиконання відповідачем вимог припису № 8/10-11-859 від 11.12.2009.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.07.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 02.09.2010.
Судові засідання 02.09.2010 та 21.09.2010 відкладались у зв'язку з неявкою відповідача.
У судовому засіданні 11.10.2010 прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання 11.10.2010 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
З огляду на вище викладене суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Частиною четвертою статті 9 Закону України “Про електроенергетику” встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Відповідно до частини п'ятої статті 9 Закону України “Про електроенергетику” Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема: отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Центральному регіоні” державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в період з 09.12.2009 по 11.12.2009 проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Комунального підприємства "Житловик" за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе 21, ж/б по проспекту Науки 96, 98, 102.
За результатами проведеного обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії (ТЕС-4) Комунального підприємства "Житловик" складено акт № 8/10-11-1640 від 11.12.2008, яким встановлено порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 258 від 25.07.2006, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1143/13017, а саме: відсутність наказу про призначення особи яка замішає відповідального за електрогосподарство, все електрообладнання потребує очищення від пилу та бруду, графік ТОР електрообладнання відсутній, останні профілактичні випробування та вимірювання електрообладнання проводились 2007 року, в ГРШ на запобіжниках відсутні написи номінальних струмів, в ГРЩ відсутня однолінійна схема затверджена особою відповідальною за електрогосподарство, вийшов термін держповірки трансформаторів струму, поверхові щити ж/б по проспекту Науки, 98 потребують ревізії, в ГРШ ж/б по проспекту Науки, 98 знаходяться сторонні речі, в ГРШ ж/б по проспекту Науки, 98 пошкоджені колодки встановлення запобіжників.
На підставі статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", статті 9 Закону України "Про електроенергенитку" та акту № 8/10-11-1640 від 11.12.2009 винесено припис № 8-10-11-859 від 11.12.2009, яким зобов'язано усунути виявлені порушення чинного законодавства, а саме: призначити особу яка замішає відповідального за електрогосподарство підчас тривалої відсутності до 04.01.2010, виконати очищення від пилу та бруду всього електрообладнання до 30.01.2010, скласти графік ТОР електрообладнання до 30.01.2010, виконати профілактичні випробування та вимірювання всього електрообладнання до 20.02.2010, в ГРЩ на запобіжниках встановити написи номінальних струмів до 30.01.2010, в ГРЩ ж/б 96, 98, 102 по проспекту Науки встановити однолінійні схеми затверджені особою відповідальною за електрогосподарство до 30.01.2010, в ж/б 96, 98, 102 по проспекту Науки держповірити трансформатори струму до 10.03.2010, в поверхових щитах ж/б по проспекту Науки, 98 виконати ревізію до 30.01.2010, звільнити приміщення ГРЩ ж/б по проспекту Науки, 98 від сторонніх речей до 30.01.2010 та в ГРЩ ж/б по АДРЕСА_1 відремонтувати колодки встановлення запобіжників до 30.01.2010. Зазначений припис був отриманий 11.12.2009 керівником суб'єкта господарювання ОСОБА_3
Відповідно до частин другої, третьої, четвертої статті 26 Закону України "Про електропостачання" споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
07.05.2010 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в місті Києві була проведена позапланова перевірки виконання припису № 8-10-11-859 від 11.12.2009, якою встановлено, що невиконання припису № 8/10-11-859 від 11.12.2009, а саме: пункту 4 припису, яким передбачено зобов'язання виконати профілактичні випробування та вимірювання всього електрообладнання та пункту 7 припису, яким передбачено зобов'язання в ж/б 96, 98, 102 по проспекту Науки держповірити трансформатори струму.
За результатами проведеної позапланової перевірки складно акт перевірки (протокол) № 8/10-11-229 а/п від 07.06.2010, яким встановлено порушення статей 26 та 27 Закону України "Про електроенергетику".
Відповідно до частини першої, третьої, четвертою, шостої статті 27 Закону України "Про електропостачання" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до пункту 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1312 від 21.07.1999 штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Пунктом 3 зазначеного положення встановлено, що накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Згідно з пунктом 5 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктами 7 та 8 зазначеного положення встановлено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Національна комісія регулювання електроенергетики, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.
27.06.2010 старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Отарчуком Олегом Валентиновичем винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері електропостачання № 221 від 27.06.2010, якою на Комунальне підприємство "Житловик" накладено штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень, яка повинна бути сплачена протягом 30 днів з дня прийняття постанови до Державного бюджету України.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
На час розгляду справи у суді заборгованість позивачем не сплачено.
Відповідач у судові засідання не з'явився та заперечень на адміністративний позов не подав.
Статтею 121 Конституції України встановлено, що представництво інтересів громадян та держави в судах покладено на органи прокуратури.
Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що прокурор має право звернутись до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб.
Відповідно до статті 361 Закону України "Про прокуратуру", підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загроза порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 1 700,00 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 1 700,00 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства "Житловик" (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 21 код ЄДРПОУ 05418023, р/р № 26008013320902 у Подільському відділенні Київської міської філії АКБ "Укрсоцбанк", МФО 322012) в дохід Державного бюджету України на р/р №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, отримувач - УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 1 700 грн. ( одна тисяча сімсот гривень).
Копію постанови невідкладно направити позивачу та відповідачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.П. Огурцов
Постанова складена в повному обсязі 18.10.2010 року.
Судове рішення № 11966482, Окружний адміністративний суд міста Києва було прийнято 11.10.2010. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2а-10644/10/2670. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: