Постанова № 11966287, 17.09.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.09.2010
Номер справи
2а-10068/10/2670
Номер документу
11966287
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 вересня 2010 року № 2а-10068/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва

до

третя особаПриватного підприємства "Фенікс-ком"

Подільська районна у місті Києві державна адміністрація

проприпинення юридичної особи за участю представників сторін:

від позивача: Нечепа О.В.

від відповідача: не з'явився

від третьої особи : не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Фенікс-ком», третя особа Подільська районна у місті Києві державна адміністрація, про припинення юридичної особи.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач з моменту реєстрації не подає до податкової інспекції податкові декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків, зборів (обовязкових платежів), а саме порушує статтю 9 Закону України „Про систему оподаткування”, відповідно до якої передбачено обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Тому, відповідно до пункту 2 статті 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, яким передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.07.2010 було відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 23.08.2010.

Судове засідання 23.08.2010 було відкладено на 17.09.2010 у зв'язку з неявкою відповідача.

У судовому засіданні 17.09.2010 представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

Представник третьої особи у судове засідання 17.09.2010 не з'явився, 16.08.2010 через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача у судове засідання 17.09.2010 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу вказану у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Поштове відправлення двічі повернулось, в довідці ф. 20 причиною повернення досилання зазначено не знаходження за вказаною адресою.

Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З огляду на вище викладене суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача та третьої особи.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство «Фенікс-ком»(ідентифікаційний код юридичної особи 31408316, місце знаходження: 04071, м. Київ, вул. Нижній Вал, буд. 39) зареєстроване Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 19.03.2001, реєстраційний № 03262.

Держаною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва Приватне підприємство «Фенікс-ком»взято на облік 06.04.2001 за № 2325.

Документи податкової та фінансової звітності Приватним підприємством «Фенікс-ком»не подавались до державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва з моменту реєстрації, що підтверджується довідкою № 4871/9/15-100 від 07.06.2010.

Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” встановлене право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання.

Відповідно до статті 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” реєстрація припинення юридичної особи проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення юридичної особи з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до частин першої та шостої статті 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Подільському районі місті Києва до Приватного підприємства «Фенікс-ком», третя особа Подільська районна у місті Києві державна адміністрація, про припинення юридичної особи - задовольнити повністю.

2. Припинити юридичну особу Приватне підприємство «Фенікс-ком»(ідентифікаційний код юридичної особи 31408316, місце знаходження: 04071, м. Київ, вул. Нижній Вал, буд. 39).

3. Постанову надіслати державному реєстратору Деснянського району міста Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.П. Огурцов

Повний текст постанови складено та підписано 22.09.2010.