Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 червня 2010 року 11:30 № 2а-5229/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Шейко К.В. розглянувши адміністративну справу
за позовом Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області
до Концерну «Військторгсервіс»
про стягнення фінансових санкцій у розмірі 26375,10 грн.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної працівниками Позивача перевірки в магазині №14, що розташований в буд. 1-А по просп. Фрунзе в м. Харкові було встановлено порушення вимог законодавства, що регулюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
У звязку з цим відповідно до абз.5 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі Закон № 481) на Відповідача було накладено штрафні санкції в розмірі 21975,10 грн. На час розгляду справи дані фінансові санкції Відповідачем не сплачені.
Відповідач письмового заперечення проти позову до суду не надав, своїм процесуальним правом не скористався, до суду не зявився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Концерн «Військторгсервіс»(далі Відповідач) зареєстрований Соломянською районною у м. Києві державною адміністрацією 22.07.2005 р., присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи №33689922 і внесено до Єдиного Державного Реєстру підприємств та організацій України.
Згідно довідки № 1862 з ЄДРПОУ видми діяльності Відповідача за КВЕД є: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту; діяльність їдалень; діяльність у сфері оборони; функціонування інфраструктури автомобільного та міського міського транспорту; здавання в оренду власного нерухомого майна; лісопильне та стругальне виробництво; просочування деревини.
19.03.2009 року посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області, на підставі наказу від 19.03.2009 року № 225 та направлення від 19.03.2009 № 185/32-3П було проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в магазині № 14, розташованому за адресою: м. Харків, просп. Фрунзе, буд. 1-А та належить Відповідачу.
За результатами перевірки було складено акт № 200866 від 19.03.2009 року (далі - Акт перевірки). Зазначений Акт було підписано без заперечень продавцем магазину ОСОБА_2, а також 23.03.2009 року ознайомлено начальника по торгівлі Деняк В.В.
На підставі вищезазначеного Актy перевірки керівником РУ Департаменту CAT ДПА України у Харківській області 26.03.2009 року було прийнято рішення № 200617 про застосування до Концерну «Військторгсервіс»фінансової санкції за виявлене порушення у сумі 26375,10 грн., в тому числі: 21975,10 грн. за торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії; 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії; 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії; 1000,00 грн. за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.
Відповідач оскаржив зазначене рішення до суду. 03.02.2010 р. Харківським окружним адміністративним судом було постановлено рішення по справі № 2а-44814/09/2070 яким відмовлено у задоволенні адміністративного позову Концерну «Військторгсервіс»до РУ Департаменту CAT ДПА України у Харківській області про визнання незаконною позапланову перевірку та скасування рішення.
Так, перевіркою було встановлено факт реалізації однієї пачки сигарет з фільтром «Glamour Blue Superslims»(виробник ЗАТ «Галахер Україна»по ціні 4,70 грн., у той час як максимальна роздрібна ціна, встановлена на пачці, складає 3 грн. 90 коп.
Згідно ч.8 п.13 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 218 від 24 липня 2002 року за наявності в місці торгівлі тютюнових виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначені різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.
Згідно абз.13 ч.2 ст.17 Закону № 481 до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у субєкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Також в ході перевірки, згідно контрольної стрічки касового апарату реєстратора розрахункових операцій від 15.03.2009 року №0699-1 встановлено факт реалізації алкогольних напоїв (горілка «Nemiroff Пшенична»0,5 л, горілка «Nemiroff»0,25 л, касовий чек № 1565; слабоалкогольний напій «Росінка», 0,33 л, - касовий чек № 1566) та тютюнових виробів (сигарети «Прима люкс»- касовий чек № 1565; сигарети «Marlboro»- касовий чек № 1566; сигарети «Ватра ХТФ»- касовий чек № 1566) без наявності в місці торгівлі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Відповідно до ч.12 ст.15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Абзац 25 ст.1 Закону № 481 передбачає, що ліцензією (спеціальним дозволом) є документ державного зразка, який засвідчує право субєкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Відповідно до абз.5 ч.2 ст.17 Закону № 481 до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Крім того, в ході перевірки встановлено, що у торговому обєкті, що перевірявся, в період з 26.12.2008 року по 14.03.2009 року здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій Datecs MP 50, заводський номер № ДУ 01006200, фіскальний номер 2658009615. Водночас, у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями №820366401427 на період з 14.03.2008 року до 14.03.2009 року на місце торгівлі зазначено реєстратор розрахункових операцій Datecs MP 50, заводський номер № ДУ 01006186, фіскальний номер 2036001690. Наявні у матеріалах справи докази свідчать, що в період з 26.12.2008 року по 14.03.2009 року в магазині Відповідача здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Відповідно до ч.12 ст.15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій
Відповідно до ч.19 ст.15 Закону № 481, Ліцензія видається за заявою субєкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію субєкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
Абз.6 ч.2 ст.17 Закону № 481 встановлено, що до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Враховуючи, що згідно контрольних стрічок ЕККА (Datecs MP 50, заводський номер № ДУ 01006200, фіскальний номер 2658009615), вартість реалізованої алкогольної продукції у період з 26.12.2008 року по 14.03.2009 року склала 10987,55 грн., фінансову санкцію за це порушення в розмірі 21 975,10 грн. застосовано Позивачем правомірно.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790 та передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність у Відповідача непогашеною заборгованості.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача зазначеної заборгованості.
Враховуючи ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Концерну «Військторгсервіс»(м. Київ, вул. Молодогвардійська, 28-А, код ЄДРПОУ 33689922) на користь Державного бюджету України (р/р 31118106700010, код платежу 21081100, УДК у Соломянському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 26077951 в установі банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019) фінансові санкції у сумі 26375,10 грн. (двадцять шість тисяч триста сімдесят пять гривень 10 коп.) застосованих рішенням регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області № 200617 від 26.03.09 року.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Г. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено і підписано 18.06.2010 року