Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 березня 2010 року 15:15 № 2а-12659/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Степанюка А.Г. при секретарі судового засідання Федоровій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промлісінтертрейд"
простягнення заборгованості в розмірі 26 993 109,66грн. На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги Позивач обґрунтовує тим, що Відповідачем не сплачено податковий борг перед Державним бюджетом України у сумі 26993 109,66 грн., в т.ч. з податку на додану вартість –19669 611,80 грн., з податку на прибуток –7 323 497,85 грн., а тому просить суд стягнути її у примусовому порядку.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, повноважного представника у засідання суду не направив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи. Заперечень проти позову до суду не надав.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення повноважного представника Позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд –
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Промлісінтертрейд»зареєстровано Солом’янською районною у м. Києва державною адміністрацією 27.11.2007р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 35572366.
Посадовими особами ДПІ в Солом’янському районі міста Києва було проведено перевірку дотримання платіжної дисципліни Відповідачем, за результатами якої було складено акт від 19.12.2008 року № 14798/15-2-35572366. У вказаному акті зафіксовано, що Відповідачем «… в порушення п. 5.3.1 ст. 5.3 Закону України від 21.12.2000 р. «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»несвоєчасно подано до установи банку платіжне доручення з затримкою на 21 календарний день сплати узгодженої суми податкового зобов’язання на перерахування податку на додану вартість».
На підставі вище зазначеного акту було винесено податкове повідомлення-рішення від 19.12.08 року № 0040731504/0 про накладення штрафу у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченого з затримкою, у розмірі 320,50 грн. Позивачем 08.01.2009 року було складено акт про невручення податкового-повідомлення платнику податків № 19/15-2.
Позивачем 27.01.2009 року було проведено перевірку Відповідача щодо дотримання останнім платіжної дисципліни, за результатами якої ДПІ було складено акт № 114/15-2-35572366. У зазначеному акті зафіксовано, що Відповідачем «…в порушення п. 5.3.1 ст. 5.3 Закону України від 21.12.2000 р. «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі –Закон № 2181) несвоєчасно подано до установи банку платіжне доручення з затримкою на 58 календарних днів сплати узгодженої суми податкового зобов’язання на перерахування податку на додану вартість».
На підставі вказаного акту Позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 27.01.09 року № 0001141504/0 про накладення штрафу у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченого з затримкою, у розмірі 10,37 грн. ДПІ 12.02.2009 року складено акт № 19/15-2-35572366 про неможливість ознайомлення з результатами перевірки у зв’язку з відсутністю Відповідача за зазначеною в установчих та звітних документах адресою.
28.07.2009 року ДПІ в Солом’янському районі м. Києві було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок з березня 2008р. по червень 2008р. За результатами перевірки складено акт № 9094/15-2-35572366 від 28.07.2009 року, в якому зафіксовано заниження Відповідачем податкового зобов’язання по сплаті податку на додану вартість в розмірі 18729270,43 грн., що виникло внаслідок порушення останнім пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(далі –Закон про ПДВ).
На підставі вказаного акту Позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 29.07.2009 року № 0026401504/0 про стягнення суми податкового зобов’язання за основним платежем в розмірі 18729270 грн. та штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 936464 грн., всього на загальну суму 19665734 грн. Позивачем 04.08.2009 року складено акт про невручення податкового повідомлення-рішення № 3359/15-2 у зв’язку з незнаходженням Відповідача за юридичною адресою.
Позивачем 03.07.2009 року було проведено перевірку порушень податкового законодавства Відповідачем, за результатами якої складено акт № 7954/15-2-35572366. У вказаному акті зафіксовано порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 щодо несвоєчасної подачі податкової декларації з податку на додану вартість з листопада 2008р. по травень 2009р., що призвело до виникнення недоїмки по податку.
На підставі зазначеного акту Позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0021831504/0 від 06.07.2009 року, яким нараховано штрафні санкції за несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або затримку на загальну суму 1190 грн. ДПІ у Солом’янському районі м. Києва 17.08.2009 року було складено акт про невручення податкового повідомлення-рішення Відповідачу у зв’язку з незнаходженням останнього за юридичною адресою.
Відповідачем у деклараціях з податку на додану вартість: № 167880 від 17.09.2008 року за серпень 2008 року визначено суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, в сумі 3157 грн.; № 211492 від 17.10.2008 року за вересень 2008 року –в сумі 855 грн.; № 237881 від 19.11.2008 року за жовтень 2008 року –в сумі 52 грн. Отже, заборгованість, що виникла у Відповідача на підставі податкових декларацій з податку на додану вартість в цілому складає 4094,00 грн.
Згідно поданих Позивачем розрахунків, заборгованість Відповідача з податку на додану вартість станом на жовтень 2009 року складала 19669 611,80 грн.
Позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку Відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт № 1222/15/01/35572366 від 13.02.2009 року. У вказаному акті зафіксовано, що Відповідачем не подано декларацію на прибуток підприємства за 11-ть місяців 2008 року та за 12-ть місяців 2008 року. На підставі зазначеного акту Позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 17.02.2009 року № 0005831501/0 про накладення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340 грн. ДПІ у Солом’янському районі 04.03.09 року було складено акт № 640/15-01 про неможливість ознайомлення з результатами перевірки у зв’язку з незнаходженням Відповідача за зазначеною в установчих та звітних документах адресою.
18.08.2009 року Позивачем проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток Відповідача, за результатами якої складено акт від 18.08.2009 року № 9805/15-1-35572366. У вказаному акті зафіксовано, що Відповідачем занижено податкове зобов’язання з податку на прибуток на 6974437 грн. На підставі зазначеного акту Позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 18.08.2009 року № 0031861501/0, яким нараховано 6974437 грн. основного платежу та штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 348721,85 грн., разом на загальну суму 7323158,85 грн. ДПІ в Солом’янському районі м. Києві 18.08.2009 року складено акт № 3573/15-1 про неможливість ознайомлення з результатами перевірки у зв’язку з відсутністю Відповідача за адресою, яка зазначена в установчих та звітних документах.
Згідно поданих Позивачем розрахунків, заборгованість Відповідача по податку на прибуток станом на жовтень 2009 року складала 7323 497,85 грн.
ДПІ у Солом’янському районі м. Києві було направлено Позивачу першу податкову вимогу від 20.10.2008 року № 1/2372 на суму 2350,42 грн. та другу податкову вимогу від 01.12.2008 року № 2/2842 на загальну суму 2356,14 грн., у т.ч. 2350,42 грн. основного платежу та 5,72грн. пені. За твердженням Позивача, вказані податкові вимоги сплачені Відповідачем не були.
17.02.2009 року Позивачем прийнято рішення № 103 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Як зазначає Позивач, податкові повідомлення-рішення Відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались, та їх не було скасовано в порядку та спосіб, передбачений Законом № 2181. Тому, на підставі пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181, ДПІ в Солом’янському районі звернулося до суду з позовом про примусове стягнення податкової заборгованості.
Заслухавши пояснення повноважного представника позивача, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов необхідно задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків; г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Положення пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181 закріплюють, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Підпункт 5.2.2 вказаного закону передбачає процедуру оскарження податкового повідомлення. Як вбачається з матеріалів справи, Відповідачем не оскаржувались в установленому пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181 податкові повідомлення рішення від 19.12.08 року № 0040731504/0, від 29.07.2009 року № 0026401504/0, від 06.07.2009 року № 0021831504/0, від 17.02.2009 року № 0005831501/0, від 18.08.2009 року № 0031861501/0, а тому податкове зобов’язання вважається узгодженим.
Приписи п.5.1 ст.5 Закону № 2181 визначають, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
На вимогу п.п.5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації (розрахунках) протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Позивач зазначає, що перша та друга податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку оскаржені не були. На час вирішення спору, сума заборгованості відповідача перед бюджетом становить 26993 109,66 грн. (в т.ч. з податку на додану вартість –19669 611,80 грн., з податку на прибуток – 7 323 497,85 грн.).
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу передбачене п.11 ст.10 Закону про ДПС.
Як вбачається з вищенаведеного, податкове зобов’язання Відповідача не було сплачене в установлені строки, а відтак таке зобов’язання є податковим боргом.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Суд вважає, що Позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості у Відповідача. За таких обставин позовні вимоги визнаються обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Промлісінтертрейд»(м. Київ, вул. Курська, 10, код ЄДРПОУ 35572366) податкову заборгованість у розмірі 26993109,66 грн. (двадцять шість мільйонів дев’ятсот дев’яносто три тисячі сто дев’ять гривень 66 коп.) на користь Державного бюджету України, а саме: заборгованість у розмірі 19669 611,80 грн. (дев’ятнадцять мільйонів шістсот шістдесят дев’ять тисяч шістсот одинадцять гривень 80 коп) на р/р № 31110029700010, одержувач ВДК у Солом'янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100; заборгованість у розмірі 7323 497,85 грн. (сім мільйонів триста двадцять три тисячі чотириста дев’яносто сім гривень 85 коп.) на р/р № 31118009700010, одержувач ВДК у Солом'янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Г. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено та підписано 25.03.2010 року.