Постанова № 11964115, 01.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2010
Номер справи
2а-7769/10/1270
Номер документу
11964115
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 листопада 2010 року Справа № 2а-7769/10/1270 16 год. 30 хв. м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Луганського вищого професійного училища автосервісу про стягнення штрафу на підставі постанови №02/21-0110 від 30.09.2009, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Луганського вищого професійного училища автосервісу про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн. на підставі постанови №02/21-0110 від 30.09.2009.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08 травня 2009 року відповідачу видано припис №02/21-0259, яким зобовязано виконати заходи з усунення виявлених порушень. 21 вересня 2009 року у присутності відповідача проведено перевірку виконання виданого припису. Протоколом від 21 вересня 2009 року №02/21-0110 встановлено невиконання відповідачем вимог пунктів №№1,2,3,4,10,19,21 припису №02/21-0259 від 08 травня 2009 року. На підставі зазначеного Протоколу постановою від 30 вересня 2009 року №02/21-0110 на відповідача накладено штраф у розмірі 5100,00 грн., яку отримано відповідачем, згідно поштового повідомлення 12 жовтня 2009 року.

Тому просив суд стягнути з відповідача штраф у сумі 5100,00 грн.

Ухвалою від 14 жовтня 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

19 жовтня 2010 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.(а.с.28). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Закон України „Про теплопостачання” регулює відносини, пов'язані з забезпеченням енергетичної безпеки держави, державним управлінням і регулюванням відносин у сфері теплопостачання, забезпеченням захисту прав та інтересів споживачів, додержанням стандартів, правил і норм усіма суб'єктами відносин у сфері теплопостачання, встановленням відповідальності суб'єктів теплопостачання за порушення законодавства у сфері теплопостачання.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про теплопостачання" державний нагляд в сфері теплопостачання здійснюють Державні інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року № 929, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.

Згідно статті 14 Закону України „Про теплопостачання” державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодно у будь-який час відвідувати об'єкти теплопостачання для перевірки додержання нормативно-правових актів у сфері теплопостачання з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів; надавати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; отримувати інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань; надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів контролю, обліку та регулювання теплової енергії і теплоносія на об'єктах теплопостачання у відповідність із нормами та стандартами у сфері теплопостачання; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації об'єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю та здоров'ю обслуговуючого персоналу та здоров'ю населення; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Луганській області провела обстеження з питань технічного стану та експлуатації тепловикористовуючих установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та систем збору та повернення конденсату та дотримання режимів споживання теплової енергії відповідачем, про що було складено відповідний акт обстеження (перевірки) від 08.05. 2009 № 02/21-0259.

Як встановлено в судовому засіданні, на підставі вищевказаного акту відповідачу був виданий обов'язковий до виконання припис № 02/21-0259 від 08 травня 2009 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав у повному обсязі.(а.с.10-11).

Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" та п. 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року № 929 справи про накладання штрафів за дані порушення, розглядаються органами державного нагляду (інспекціями) та Національною комісією регулювання електроенергетики України в межах їх компетенції.

Згідно із п. 2 ч. 1 статті 31 Закону України „Про теплопостачання” за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені цією частиною статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

21 вересня 2009 року у присутності відповідача проведено перевірку виконання виданого припису. Протоколом від 21 вересня 2009 року №02/21-0110 встановлено невиконання відповідачем вимог пунктів №№1,2,3,4,10,19,21 припису №02/21-0259 від 08 травня 2009 року.(а.с.9).

На підставі перелічених нормативних актів до відповідача застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Луганській від 30 вересня 2009 року №02/21-0110 накладено штраф у розмірі 5100,00 грн., яку отримано відповідачем, згідно поштового повідомлення 12 жовтня 2009 року.(а.с.7,8).

Відповідно до ч. 10 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в суді. Відповідачем вказана постанова не оскаржувалась.

Доказів оплати штрафу чи заперечень на позов відповідач суду не представив.

Згідно з ч. 8, ч. 9 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача ґрунтуються на законі, підтверджені матеріалами справи та доведені в судовому засіданні, а тому слід стягнути з Луганського вищого професійного училища автосервісу 5100,00 грн. штрафу.

В силу ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями ст.ст. 69-71, 86, 94, 128, 160-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Луганського вищого професійного училища автосервісу про стягнення штрафу на підставі постанови №02/21-0110 від 30.09.2009 задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського вищого професійного училища автосервісу (код ЄДРПОУ 02540491) на користь Державного бюджету України (п/р №31115106700006, одержувач Держбюджет Ленінського району міста Луганська, банк одержувача ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, іден.код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100) штраф у сумі 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп.

Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.

Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

СуддяК.В. Агевич