Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2010 р. справа № 2а-18050/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 16 год. 05 хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мозгової Н. А.
при секретаріСметана М.В.
за участю представників позивача: Приймак В.П.
Кошель В.А.
представників відповідача 1: Іванченка В.А.
Тихої Т.А.
представника відповідача 2: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод метизних виробів» до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції та Головного управління державного казначейства України в Донецькій області про визнання недійсним податкового повідомлення рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року., -
В С Т А Н О В И В:
14.07.2010р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод метизних виробів» звернулось до суду з позовною заявою до Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції та Головного управління державного казначейства України в Донецькій області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0000011530/0 від 19.01.2010р. та стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість по декларації за листопад 2009р. у розмірі 3600000,00грн. та стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість по податковій декларації за листопад 2009р.
Ухвалою суду від 09.08.2010р. справу роз'єднано в самостійні провадження. Вимоги позивача щодо визнання недійсним податкового повідомлення-рішення Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції за №0000011530/0 від 19.01.2010р. залишено у справі №2-а-18050/10/0570, а в частині стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість по податковій декларації за листопад 2009р. виділено у самостійне провадження.
Позивач мотивує свої вимоги наступним: 23.12.2009р. позивач надав до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009р. за №9002365297 з розрахунком суми бюджетного відшкодування за №900236500 та заявою про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 3600000,00грн. на рахунок платника податків в банківській установі за №9002365310. 28.12.2009р. у відповідності до приписів п.п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем у п'ятиденний строк надано до органу казначейства копію декларації з додатками, з відміткою податкового органу про її прийняття. Податковим органом в період з 11.01.2010р. по 15.01.2010р. було проведено перевірку позивача з питань достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у сумі 3600000,00грн., за результатами перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування по податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2009р. на суму 3600000,00грн., у зв'язку з тим, що попередня декларація з податку на додану вартість за жовтень 2009р. позивачем подана з порушеннями Наказу Державної податкової інспекції України від 30.05.1997р. за №166 та прийнята податковим органом "до відома". Позивач зазначає, що ним були оскаржені дії податкового органу щодо неприйняття та невизнання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009р. та ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.06.2010року дії Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції щодо неприйняття та невизнання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009р. визнані неправомірними. Тому, позивач вважає прийняте відносно нього податкове повідомлення-рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року є незаконним.
Представником відповідача 1, Макіївською обєднаною державною податковою інспекцією, надано до суду заперечення, відповідно до яких з позовними вимогами відповідач не згоден на підставі наступного:
Податковим органом було проведено перевірку позивача з питань достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у сумі 3600000,00грн., за результатами якої згідно акту перевірки за №101/15/31313921 від 15.01.2010р. відносно позивача прийнято податкове повідомлення рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування по податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2009р. на суму 3600000,00грн. Оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято у зв'язку з відсутністю у податкового органу декларації позивача з податку на додану вартість за жовтень 2009р., яка надавала б право формування податкового кредиту наступного податкового періоду (листопад 2009р.) Відповідач зазначив, що порушення були виявлені за формальними ознаками та при здійсненні перевірки не було перевірено документи, що надають право на формування податкового кредиту та документи, що підтверджують факт оплати товарів (послуг) основним постачальникам. Згідно п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Представник відповідача 2 надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
В судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні адміністративного позову, представник відповідача проти задоволення позову заперечував.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, встановив наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод метизних виробів» зареєстровано в якості юридичної особи та знаходиться у Єдиному державному реєстрі України за номером 31313921, перебуває на податковому обліку у Макіївській обєднаній державній податковій інспекції.
23.12.2009р. позивач надав до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009р. за №9002365297 з розрахунком суми бюджетного відшкодування за №900236500 та заявою про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 3600000,00грн. на рахунок платника податків в банківській установі за №9002365310.
28.12.2009р. у відповідності до приписів п.п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем у п'ятиденний строк надано до органу казначейства копію декларації з додатками, з відміткою податкового органу про її прийняття.
Податковим органом в період з 11.01.2010р. по 15.01.2010р. було проведено перевірку позивача з питань достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у сумі 3600000,00грн., за результатами перевірки згідно акту перевірки за №101/15/31313921 від 15.01.2010р. відносно позивача прийнято податкове повідомлення рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування по податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2009р. на суму 3600000,00грн.
В акті перевірки за №101/15/31313921 від 15.01.2010р. зазначено, що протягом попередніх дванадцяти місяців підприємство здійснювало господарську діяльність та надавало податкову звітність з порушенням граничних строків її надання. Так, декларація з податку на додану вартість за жовтень 2009р. позивачем надана до відповідача 1 26.11.2009р. за №9002045790, прийнята податковим органом до відома, внаслідок порушення Наказу Державної податкової інспекції України від 30.05.1997р. за №166 "Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення", підприємству було направлено повідомлення та запропоновано надати нову декларацію з виправленими помилками. Станом на початок перевірки позивача нова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2009р. до податкового органу надана не була. Таким чином, сума від'ємного значення за жовтень 2009р. в сум 4206471,00грн. підприємством фактично у податковій звітності не заявлена та не може бути використана у податковій звітності наступного звітного періоду.
Згідно п.1.7. Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Згідно п.7.5 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Згідно п.п.7.2.1. п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: порядковий номер податкової накладної; дату виписування податкової накладної; повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; податковий номер платника податку (продавця та покупця); місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ціну поставки без врахування податку; ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
У відповідності з п.п.7.2.6. п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.
Відповідно до п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Суд не погоджується з висновками акту перевірки за №101/15/31313921 від 15.01.2010р., оскільки ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.06.2010року по справі №2а-1063/10/0570 дії Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції щодо неприйняття та невизнання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009р. визнані неправомірними.
Згідно ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільний або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Ухвалою від 20.08.2010р. судом було призначено судово-економічну експертизу, на вирішення якої поставлено наступне питання: чи підтверджується первинними документами висновки акту перевірки Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції за №101/15/31313921 від 15.01.2010р. з урахуванням судового рішення по справі №2а-1063/10/0570.
Згідно висновку №256/24 судово-економічної експертизи по адміністративній справі №2а-18050/10/0570, складеного 10.09.2010р. висновки акту перевірки Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції за №101/15/31313921 від 15.01.2010р. з урахуванням судового рішення по справі №2а-1063/10/0570 не підтверджуються.
Експертом зазначено, що згідно наданих первинних документів позивача вбачається, що згідно п.п.7.7.1 п.п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" максимальна сума бюджетного відшкодування на яку має право позивач у листопаді 2009р., яка встановлюється як сума платежів податку на додану вартість, здійснювана у попередніх податкових періодах (жовтні 2009р.) складає 4203416,04грн.
Фактично, згідно наданих експерту документів - податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2009р. та розрахунку суми бюджетного відшкодування за листопад 2009р. - сума, що заявлена підприємством до відшкодування складає 3600000,00грн.
Таким чином, суд погоджується з висновками експерта щодо правомірності заявленої до бюджетного відшкодування позивачем суми податку на додану вартість в розмірі 3600000,00грн. згідно декларації з податку на додану вартість за листопад 2009р. та розрахунку суми бюджетного відшкодування за листопад 2009р.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод метизних виробів» до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції та Головного управління державного казначейства України в Донецькій області про визнання недійсним податкового повідомлення рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод метизних виробів» до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції та Головного управління державного казначейства України в Донецькій області про визнання недійсним податкового повідомлення рішення №0000011530/0 від 19.01.2010 року задовольнити.
Визнати недійсним податкове повідомлення рішення Макіївської обєднаної державної податкової інспекції №0000011530/0 від 19.01.2010 року, відповідно до якого зменшено суму бюджетного відшкодування у розмірі 3600000 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод метизних виробів» (86115, Донецька область, м. Макіївка, вул. Вертикальна, 17, код ЄДРПОУ 31313921) судовий збір в сумі 3 (три) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня отримання постанови апеляційної скарги з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 14.10.2010 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови у відповідності з вимогами ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України виготовлений та підписаний 19.10.2010 року.
Суддя Мозговая Н. А.