Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 216/3065/24
провадження 3/216/1673/24
ПОСТАНОВА
іменем України
29 травня 2024 року місто Кривий Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Цимбалістенко О.В. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який працює на посаді директора ТОВ «ХУТОРЕЦЬ», юридична адреса: м. Кривий Ріг, вул. Українська, буд. 148,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 1632 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Головним державним інспектором Криворізького відділу податків і зборів фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області Трегубовою М.М. складений протокол про адміністративне правопорушення серії №25754/04-36-24-12/ НОМЕР_2 від 22.04.2024 відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1 несвоєчасно сплатив узгоджену суму земельного податку за вересень 2022 року по с року 30.10.2022, фактично сплатив 28.11.2022.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив пп. 57.1 ст. 57 ПКУ, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 1632 КУпАП.
Крім того, головним державним інспектором Криворізького відділу податків і зборів фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області Трегубовою М.М. складений протокол про адміністративне правопорушення серії №25748/04-36-24-12/ НОМЕР_2 від 22.04.2024 відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1 несвоєчасно сплатив узгоджену суму орендної плати за землю за вересень 2022 року по с року 30.10.2022, фактично сплатив 28.11.2022.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 57.1 ст. 57 ПКУ, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 1632 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За викладених обставин наявні достатні підстави для розгляду адміністративних матеріалів в одному провадженні.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, присутність особи яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не є обов`язковою.
У своєму рішенні у справі «Калашников проти Росії» Європейський суд зазначив, що розумність тривалості провадження визначається залежно від конкретних обставин справи, враховуючи критерії, визначені у прецедентній практиці Суду, зокрема, складність справи, поведінка заявника та поведінка компетентних органів влади.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутність ОСОБА_1 .
Дослідивши письмовіматеріали справивважаю,що вйого діяхє склададміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.1632 КпАП України.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Зі змісту ст. 279 КУпАП вбачається, що справа про адміністративне правопорушення підлягає судовому розгляду в межах обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. Тому вони, з урахуванням положень ст. 256 КУпАП, мають бути викладені в протоколі конкретно, у спосіб, який унеможливлює їх неоднозначне тлумачення та відповідати диспозиції закону про адміністративну відповідальність за вказане правопорушення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так,адміністративним порушеннямвідповідно доч.1ст.163-2 КУпАП визначається неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Вина ОСОБА_1 у вчиненніправопорушення підтверджуєтьсяданими протоколупро адміністративнеправопорушення,складеного правомочноюпосадовою особоюу встановленомузаконом порядку, актом камеральної перевірки з питання своєчасності надання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників, і сум утриманого з них податку №16843/04-36-24-12/32411432 від 04.04.2024.
За такихобставин,оцінивши наведенідокази вїх сукупності,суддя дійшоввисновку пронаявність вдіях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.1632 КУпАП, та доведеність її вини.
Дотримуючись вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП, при обранні міри адміністративного стягнення, враховуючи обставини та характер правопорушення, а також дані про особу правопорушника, суддя вважає можливим застосувати до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таке адміністративне стягнення є достатньою мірою відповідальності з метою виховання правопорушника, і є необхідним для попередження здійснення ним нових правопорушень.
Разом з тим, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 163-2, 280, 283, 284 КУпАП суддя,
ПОСТАНОВИВ :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за №216/3065/24 (провадження №3/216/1673/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення за №216/3066/24 (провадження №3/216/1674/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 163-2 ч.1 КУпАП, об`єднати в одне провадження під єдиним номером 216/3065/24 (провадження №3/216/1673/24).
ОСОБА_1 ,відповідно дост.36КУпАП,визнати винниму вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.163-2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п`ять) грн 00 к.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Дніпровського апеляційного суду через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, шляхом подачі апеляційної скарги. У разі подачі апеляційної скарги в електронній формі, апеляційна скарга подається у той самий строк безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя О.В. Цимбалістенко